Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomóżcie wybrać pralkę dla dużej rodziny 8kg i większą za max 1700 PLN

magia_2 16 Kwi 2015 11:18 2715 12
  • #1 16 Kwi 2015 11:18
    magia_2
    Poziom 6  

Witam,

bardzo proszę o pomoc przy wyborze pralki ... Jaką kupić (chodzi o konkretne modele)?

Cena max 1700 PLN pralka jest przeznaczona dla dużej rodziny w której obecnie przy pralce Whirpool AWE 6517/P 5kg są robione dziennie ok 3 prania... Niestety zaczęła przeciekać, brzydko pachnieć (próbowałam "jakoś" ją czyścić, filtr sprawdzany) i często włączają się błędy (raz pierze a raz nie) - swoją drogą wytrwała 8 lat :-)

Pralka musi spełniać poniższe wymagania:

- otwierana od frontu o maksymalnej głębokości 59 cm
    - wsad min. 8 kg i większy
    - może być 1200 obr
    - klasa energetyczna A+++ (inne mnie nie interesują)
    - klasa prania A
    - klasa wirowania A lub B
    - roczne zużycie wody 1000l (dla 8ki), 1100l (dla 9tki i 10tki)
    - roczne zużycie prądu w okolicach 175 kWh
    - musi być cicha
    - jeśli da radę to programator mechaniczny (jeśli jeszcze takie produkują?)
    - dobrze by było by była "rozbieralna" i tanie, dostępne części - mam męża majsterkowicza :-)
    - jeżeli są jakieś pralki jeszcze z darmową gwarancją na 5 lat to by było suuuper :D

W związku z tym, że pralka będzie w ciągłym użyciu potrzebuję pralki max oszczędnej bez zbędnych bajerów, o niskiej awaryjności, serwis który by ją naprawiał trwał 3 m-ce też nie wchodzi w grę... Marka raczej bez znaczenia

Czy są jakiekolwiek pralki które te wymagania spełniają ??

Ps. czy są jakieś OBIEKTYWNE STATYSTYKI DOTYCZĄCE AWARYJNOŚCI PRALEK ? Jak tak to gdzie ich szukać ??

Bardzo proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję

0 12
  • #2 16 Kwi 2015 13:20
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Zobacz takie: Samsung Eco Bubble WF80F5EBW4W lub LG F12B8TD1.

0
  • #3 16 Kwi 2015 15:06
    magia_2
    Poziom 6  

LG F12B8TD1 tą pralkę właśnie zwracam na podstawie niezgodności z umową - parametry okazały się większe niż te podane na stronie dlatego już teraz sprawdzam karty produktów ...

Zaraz sprawdzę tego Samsunga :-)

A co powiecie na takie:

- Amica 8kg 8143CDi - cena od 1498,00 do 1599,00 zł
    - Bosh Seria 6 Avantix serie WAT24340PL cena ok 1696,00 zł
    - Whirpool AWIC 8142BD 6ty zmysł Infinite Care - 1519,53 zł do 1649,00zł
    - Elektrolux EWF 1287HDW - 1749,00 zł

te w/w są 8kg

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Poniżej zamieszczam karty produktów w/w pralek

0
  • #4 16 Kwi 2015 17:46
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

magia_2 napisał:
    LG F12B8TD1 tą pralkę właśnie zwracam na podstawie niezgodności z umową - parametry okazały się większe niż te podane na stronie dlatego już teraz sprawdzam karty produktów ... [/size]

Co nie tak z tymi parametrami?

0
  • #5 16 Kwi 2015 17:50
    antekch
    Poziom 20  

Widzę ,że wierzysz w cuda,a takie to tylko w e.....e.Zastanów się czy do pralki o podobnych rozmiarach jaką masz teraz ,można włożyć 60 % więcej.Załóżmy, że jedna poszwa waży 1 kg,to do twojej starej powinno wejść 5 sztuk, a do nowej którą masz zamiar zakupić ma wejść 8 sztuk.Myślę, że to raczej nie możliwe.
    Tak więc ,albo kup pralkę o głębokości powyżej 65 cm,albo dalej będziesz prać 3 x dziennie.

1
  • #6 16 Kwi 2015 19:18
    magia_2
    Poziom 6  

MARCIN.SLASK no niestety miały być takie jak podane obecnie na stronie LG

http://www.lg.com/pl/pralki/lg-F12B8TD1 na szczęście siec szybko działa i zmieniła po informacji ode mnie na te wynikające z karty produktu

antekch

Co do obecnej pralki to jestem pewna, że ją nie raz przeładowywałam dlatego się cieszę, że mimo to wytrwała tyle lat a skoro mam już wybierać nową to chciałabym dokonać jak najlepszego wyboru. Wiadomo, że w praktyce jest różnie dlatego zapytuję Was i proszę o pomoc w wyborze :)

Ach niestety wymiary mojej łazienki nie pozwalają mi wziąć głębszej niż 60 cm (i to będzie na styk)

A czy macie jakieś opinie/wiedzę na temat trwałości wymienionych wyżej modeli ???

0
  • #7 16 Kwi 2015 21:07
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Sam bym kupił coś z LG / Samsung jakbym miał zmieniać pralkę.

-1
  • #8 16 Kwi 2015 23:05
    magia_2
    Poziom 6  

A dlaczego akurat te firmy byś wybierał?

Po przewertowaniu kart produktów narazie skłaniam się ku Amice a to dlatego, że ma jedne z najlepszych parametrów, można przedłużyć gwarancje u producenta do 5 lat za 150zl zastanawiam się tylko czy ma ona bęben rozbieralny czy klejony i czy wymiana łożysk jest możliwa. No ewentualnie Whirlpool z karty gwarancyjnej wynika że Gwarant daje do 6 mcy na "wypróbowanie" pralki i w tym czasie można zrezygnować z zakupu...

Jak z tymi bębnami jest w tych modelach ?

0
  • #9 17 Kwi 2015 09:22
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Amica ma na 99% rozbieralny zbiornik. Samsung podobnie. Nie wiem jak to jest w LG, ale robiłem kilka nowszych modeli z silnikiem DD i był zbiornik rozbieralny. Whirlpool i pozostali mają klejone i podejrzewam, że po 3 latach łożyska padną (tj. przepuści simmering i zaleje łożyska). Jak dla mnie, to przez ostatnie lata Amica z jakością spadła.

1
  • #10 17 Kwi 2015 13:09
    magia_2
    Poziom 6  

Ok poniżej przedstawiam informację, które udało mi się uzyskać po rozmowach z konsultantami:

Whirpool AWIC 8142BD:

- pralki w ogóle w chwili obecnej nie są produktowane w Polsce (Słowacja, Napoli i firma zewnętrzna ??? )
    - bębny są zespolone tj jak padnie to trzeba wyrzucić
    - firma daje 24 m-ce gwarancji i brak jest możliwości dokupienia jej u producenta (jedynie ubezpieczenia oferowane przez sklepy)
    - wybierając pralkę wskazano by sugerować się danymi podanymi w karcie produktu a nie informacjami ze stron internetowych

Amica AWG 8143CDi:

- seria AWG produkowana w Turcji
    - łożyska można wymienić (Pani tłumaczyła, że "bęben jako całość ale łożyska wymienne")
    - możliwość dokupienia gwarancji u PRODUCENTA ("GWARANCJA PLUS") - koszt to 150zł na 3 dodatkowe lata
    - sugerować się informacjami podanymi na kartach produktu a nie na stronach
    - najbliższy mi serwis oddalony o 70-80km (koszt dojazdu w okresie pogwarancyjnym to ok. 1zł za km, ale starają się dzielić koszta na wszystkich- na gwarancji dojazd bezpłatny)
    - obecnie bonus w postaci np. robota kuchennego itp..."Promocja "Poczuj moc zysku!" trwa od 23.03.2015 - 31.08.2015 lub do wyczerpania zapasu nagród" - informacja ze strony producenta

LG F12B8TD1:

- produkcja Polska
    - rozbieralny bęben (na zaciski), łożytska wymienne (zdejmuje się jakiś wałek który łączy się z bębnem- co wiąże się z szybszym prawdopodobnie serwisem???)
    - gwarancja 24 m-ce , 10 lat na silnik ale jeśli w ciągu tych 10 lat naprawisz w nieautoryzowanym serwisie to gwarancję tracisz ...
    - serwis w mojej miejscowości :-)

Bosh 6 Avantis WAT 24340PL:

- seria jest produkowana w Turcji (wszystkie 8kg)
    - bęben klejony z łożyskami - jak padnie to wymienić trzeba cały system piorący
    - gwarancja 24 m-ce i brak możliwości przedłużenia gwarancji u producenta
    - sugerować się informacjami podanymi na stronie producenta a nie kartami produktów (podobno wynikła jakaś zmiana w tych kartach, także możliwe błedy wynikające z tłumaczeń z innych języków)
    - najczęstsze usterki wynikające z wyskakiwania błędów, braku pobierania wody itp wynikające z np. nieodpowiedniego wypoziomowania i nie zdjęcia/usunięcia blokad transportowych
    - serwis w mojej miejscowości :)

Dodano po 3 [godziny] 11 [minuty]:

MARCIN.SLASK i antekch

dzięki Waszym opiniom stanęło na zostawieniu obecnej tj. LG.

Serdecznie dziękuję za pomoc

Ps mam nadzieję, że informacje, które udało Nam się tu przedstawić pomogą innym osobom w dokonaniu wyboru :D

0
  • #11 17 Kwi 2015 15:57
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Nic nie ma na wieki. Ale widzisz, że LG to obecnie w tej cenie to dobry wybór. Ceny części obstawiam, że nie są z kosmosu jak w WH/ ELUX/ BSH. Stare Amici były dobre, nawet teraz ludzie naprawiają te pralki co mają już 12-15 lat.
    Niestety firmy poszły w tą stronę, że robią tak, aby utrudnić klientowi, by sprzęt najlepiej po gwarancji się poważnie uszkodził i klient nie naprawiał, tylko kupił nowy.

Tylko taki klient raczej nie kupi już sprzętu z tej firmy, tylko innej, bo pomyśli, że skoro sprzęt tej firmy taki chłam, to innej będzie lepszy. No i loteria...

0
  • #12 18 Kwi 2015 20:33
    magia_2
    Poziom 6  

Ja miałam dwie pralki Whirpool to jedna i druga działały ok 10 lat... Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś podobnego ... Swoją drogą w trakcie tego małego amatorskiego "śledztwa" byłam zaskoczona kiedy dowiedziałam się, że marki Whirpool i Amica nie produkują w Polsce... Dlatego przyznaję wielki + dla firm które wspierają rodzimy polski rynek pracy :)

0
  • Pomocny post
    #13 19 Kwi 2015 04:05
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Kiedyś się inaczej produkowało, a od wielu lat robi się tak, by tylko okres gwarancyjny wytrzymało i padło. Ale pomału to się może skończyć, bo jakoś na początku roku jakaś firma z Francji dostała sporą karę za celowe zabiegi tego typu.

Whirlpool już dawno temu wykupił Polara, więc w Polsce nie jest robiony. Podobno kiedyś tylko wiązki przewodów były składane do pralek WH. Amica po perypetiach z Samsungiem, pralek już w Polsce nie robi. Żeby się utrzymać na rynku i nie zbankrutować, to trzeba taniej produkować. Pralki tej firmy nie są złe, ale znajdziemy lepsze. Ale sam napis Made in .... obecnie dużo nam nie mówi. Spotykałem sprzęt made in Germany, France, Italy, który nie był technicznie lepszy od pewnych Made in China. Dużo zależy jakie narzuci się firmie wykonującej normy, jaką ma się kontrolę jakości....

Miałem w naprawie toster Siemensa 25 letni z napędem ślimakowym (wsuwanie i wysuwanie kromek), gdzie filtr PZ był umieszczony blisko elementu grzejnego (co prawda na dolnej części) i po tych 25 latach tylko przewód się nadłamał przy urządzeniu. Filtr PZ w dobrym stanie. Obecnie często filtry PZ uszkadzają się nawet w temperaturze otoczenia.

Ta jakość co była kiedyś to już nie wróci. No chyba, ze zapłacimy 10 razy tyle.

1