Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak najlepiej podłączyć hydraulikę tura (ładowacza czołowego) w c-360?

16 Apr 2015 13:22 7374 1
  • Level 11  
    Witam
    Może zacznę od początku. W zimie kupiłem c-360 z turem na linkę. Hydraulika podpięta do tych złączek, które idą pod siedzenie, sterowanie wajchą z boku. Zrobiłem próbę tura podniosłem worek ze zbożem około 400 kg i stwierdziłem, że słabo podnosi. Więc przystąpiłem do remontu. Wymieniłem tulejki łączące i oringi na nich. Wymyłem wszystko następnie poskręcałem i zalałem go olejem agrol hydraliczno-przekładniowy. Po tym remoncie wszystko pięknie działało tur bardzo szybko podnosił nie trzeba było gazować. Kilka dni temu przyszedł czas na ładowanie obornika. Po załadowaniu kilku rozrzutników zauważyłem że tur zaczął podnosić tak jak przed moim remontem czyli musiał się znów rozstrzelnić.

W grę wchodzi zakupienie dwu-sekcyjnego rozdzielacza (planuje dać jeszcze siłownik zamiast linki) ale chodzi mi o to jak najlepiej podpiąć tą hydraulikę żeby nie trzeba było co chwile rozbierać i wymieniać tych oringów. Słyszałem że można główny przewód podpiąć na dole do obudowy pompy, ale czy wtedy na tych oringach nie bedzie ciśnienia? Z góry dziękuje i pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    prawdopodobnie wysiadla Ci pompa olejowa lub na pokrywie pompy wypchniete oringi musisz rozebrac pompe oleju, co do rozdzielacza to najlepiej zamontowac dwusekcyjny jednokierunkowy i podlaczyc zasilanie do szybkozlacza od wywrotu to z ktorego korzystasz teraz a powrot od rozdzielacza do drugiego szybkozlacza wtedy dzwignie od wywrotu trzeba zablokowac w pozycji w ktorej teraz uzywasz do podnoszenia tura, morzesz to zrobic za pomoca 5cm sruby m10 z dwoma nakretkami zakladajac srube na jedna ze scian najlepiej na scianie od strony siedzenia pierwsza nakretke nakrecic na srube i srube wlozyc przez otwor w scianie a druga nakretke nakrecic od srodka tak wyregulowac glebokosc wkrecenia zeby koncowka gwintu sruby pozwalala na zablokowanie dzwigni wywrotu w pozycji podnoszenia tura w zaleznosci jezeli pozycja do gory to sruba pod dzwignia jezeli w dol to sruba nad dzwignia i w takiej pozycji nakretkami zakontrowac na oslonie. Jezeli rozdzielacz zalozysz dwukierunkowy ,czyli z dwoma wyjsciami z kazdej sekcji to drugie wyjscia musisz polaczyc z wezem od powrotu nie mozesz ich zaslepic Przyjemnej pracy a zadowolenie z efektu bedzie ogromne ja mam tak zrobione rozdzelacz obok siedzenia po prawej stronie przed dzwigniami podnosnika dorobiony postument do rozdzielacza przymocowany do obudowy tylnego mostu obsluga tura w pozycji wyprostowanej to poprostu bajka.