Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do telefonu na panele słoneczne

16 Kwi 2015 17:14 4497 4
  • Poziom 2  
    Ostatnio myślałem nad zrobieniem przenośnej ładowarki do telefonu na panele słoneczne (normalny powerbank), ale znalazłem bardzo kusząca ładowarkę na allegro. Nie wiem czy będzie dobra, dlatego kieruję to pytanie na forum. Tu jest link: http://allegro.pl/ladowarka-solarna-sloneczna-10000mah-power-bank-gw-i5194108821.html . Jeśli ktoś się w tym orientuje to chciałbym wiedzieć czy ta ładowarka bedzie w miare dobra, bo mi się zdaje że mogą byc problemy po jakimś czasie z akumulatorem Litowym.

SPECYFIKACJA:
    Ładowanie akumulatora za pomocą promieni słonecznych- ładowarka solarna
    Funkcja baterii zapasowej
    Opcje ładowania akumulatora: promienie słoneczne, gniazdo sieciowe
    Akumulator Litowy o pojemności 10000mAh
    Panel słoneczny o mocy 0,8 W, 5,5 V, 150mA
    Output DC 5,2-110000mA(max) natężenie wyjściowe
    Ładowarka sieciowa AC 110-230 V
    Czas naładowania podłączonego urządzenia – około 60 minut (zależy od urządzenia)
    Pełne naładowanie baterii słońcem- około 15-20 godzin
    Pełne naładowanie baterii/ładowarki z portu USB 3-5 godzin
    Waga około 125 g
    Wymiary: 125 x 85 x 10 mm
    Certyfikacja zgodności z wymogami UE – CE i RoHS
  • Poziom 43  
    Jakieś małe i lekkie toto jak na same już akumulatorki. I tanie. Kolejna sprawa - pozbądź się linku do allegro i lepiej już wstaw zdjęcie i specyfikacje.

Prąd wyjściowy na USB 110A :?: Pełne naładowanie akumulatora liczmy te 10Ah w 5 godzin max z USB?
  • Poziom 2  
    Znaczy ta waga faktycznie jest podejrzana, ale wielkość według mnie jest dobra, bo są już akumulatorki wielkości zwyczajnej baterii po 2500 mAh. W ładowaniu 5 godzin nie widzę nic podejrzanego, ja sam ładuję telefon 1 godzinę, a mam baterie 2370 mAh.
  • Poziom 43  
    Wyjście USB daje max 500mA (starsze niż 3.0 a tego mamy pełno póki co) - 10Ah/0,5A daje co? 20 godzin a i tego by było mało a gdzie tam 3-5 godzin.
    Jak puścisz maksymalny prąd jaki podali to kabel USB zacznie prędzej świecić niż robić co mu kazali.
    Ogniwo słoneczne - te jego dane może i maja sens ale słońce musiało by świecić na całego Ile? Znów prosto licząc 10Ah/0,145A mamy ile? Jakieś 69 godzin - jakieś trzy dni - dobre to w dni polarne tylko skąd tam taka przenoszona energia?

Jak by tam zmniejszyć pojemność 10 razy tj do 1000mAh i max prąd wyjściowy ze 100 razy, do 1100mA (1,1A) to miało by to wszystko sens poniekąd.