Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klej termoprzewodzący - Czy ktoś się spotkał z takim

16 Kwi 2015 19:06 1185 3
  • Poziom 28  
    Witam.Kupiłem w sklepie elektronicznym w RFN klej termoprzewodzący, ale nie jestem pewien co do działania produktu. Problem w tym, że :
    - opakowany jest w strzykawkę jednorazową 5ml
    - strzykawka w foliowej zgrzewce bez oznaczeń
    - koszt 11 euro
    - nie ma primera
    - w strzykawce znajduje się zielony, transparentny płyn o dużej lepkości kinematycznej (klej do gwintów Loctite 270?)
    - po otwarciu zapach jak typowego kleju do gwintów (Loctite 270???)

Tranzystor w TO-220 izolowanej po jakiś 30 min trzyma się aluminiowego płaskownika dosyć dobrze (demontaż młotkiem), ale czy przewodzi to ciepło jak trzeba?

Spotkali się może koledzy z termoprzewodzącym klejem w takiej formie? Kto to produkuje - podejrzewam, że kupuje się w takim wypadku w większych opakowaniach.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ja się spotkałem z takimi klejami. Są pakowane w tubkach po kilka ml - używają tego ludzie do naklejania radiatorów na np. pamięci ram kart graficznych.
    Właściwości przewodzenia ciepła są średnie - ale plus jest taki, że jak nie masz czym albo gdzie przymocować radiatora do elementu lub odwrotnie to lepsze to niż nic.
    Szukaj na znanym portalu aukcyjnym pod hasłem "klej termoprzewodzący" - znajdziesz "lepsze" markowe i tańsze chińskie
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 28  
    @ Folxs - czyli można się spodziewać, że nie zostałem do końca oszwabiony. To pozytywna wiadomość. Dzięki. W promieniu jakiś 120km nie mam alternatywnego sklepu, a zamówienie plus przesyłka to czasami wychodzi niczym kiepski żart.

@ tomiok - ale ja już zakupiłem, pytam tylko czy to na pewno nie jest zwykły klej do gwintów - czasem przy odpowiedzialnych połączeniach używa się tego do zabezpieczania śrub przed odkręceniem. Zamiast podkładek sprężystych, czy nakrętek samokontrujących można dać kropelkę tego płynu (dostępne w kilku różnych stopniach dodatkowego momentu potrzebnego do odkręcenia). Tym też daje się doskonale przykleić tranzystor do radiatora, ale przewodność cieplna jest kiepska.

Dzięki i pozdrawiam