Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Java - system jej nie widzi - wtyczka nie jest obsługiwana

16 Kwi 2015 22:37 8820 7
  • Poziom 8  
    Windows 7 x64

Wczoraj wszystko było w porządku. Żadnych problemów.
    Dzisiaj mój system nie widzi Javy.

Odinstalowałem ją ręcznie i pobrałem najnowszą wersję (Java 8 update 45 dla x64 bit Chrome) - nic to nie dało.

Użyłem programu JavaRA 2 i również nie pomogło.

Pomimo zainstalowanej Javy, nie ma jej na wykazie pluginów w Chrome. Opera również jej nie widzi, tak, jakby nie było jej w systemie. W panelu Java Control Panel opcja Enable to browser jest zaznaczona. Żadne ustawienia od wczoraj nie były zmieniane, nie wchodziłem również na żadne nowe strony, które by coś mogły zainfekować.

Na stronie do sprawdzania popranego działania Javy jest ten sam wynik: Wtyczka nie jest obsługiwana

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

Przyczyną problemu - jak się dowiedziałem - jest aktualizacja Chrome.

Jednak włączenie wtyczek spod chrome://flags nie zmienia sytuacji. Nic nie daje.

Co dziwniejsze, Java nie działa w żadnej przeglądarce od czasu jak Chrome się zaktualizowało.
    Ściągnąłem sobie Firefoxa i tam też nie działa wtyczka...
  • Poziom 31  
    Czy powrot do Java ver 7 rozwiazuje problem czy nadal ten sam objaw ?
  • Poziom 30  
    Użyj przywracania systemu o te dni zanim działało.
  • Poziom 10  
    Panel sterowania - Java
    Sprawdź w zakładce Security czy jest zaznaczone
    Enable Java content in the browser
    Czasami pomaga również przywrócenie zapytań o aktywację wtyczki
    ta sama zakładka - przycisk Restore Security Prompts
    oraz w zakładce Advanced
    Default Java for browsers
    Mozilla, Opera ...
  • Poziom 8  
    Więc tak.

Problem był spowodowany aktualizacją Chrome, która poblokowała wtyczki NAPI.
    Za pomocą about:flags włączyłem tą funkcję. Działało przez kilka dni (zaskoczyło za którymś razem dopiero). Teraz znowu nie działa i nie zaskakuje.

Jednak Java nie działa w żadnej przeglądarce, pomimo tego, że jest zainstalowana i włączona w opcjach FireFoxa czy Opery.
    Java jest również włączona w panelu sterowania Javy.

Instalowałem już z cztery wersje Javy, i na każdej jest ten sam problem. Przeglądarki również przeinstalowywałem, włączając usunięcie ustawień.

Niestety nie pomaga i nie za bardzo wiem czym jest ten problem spowodowany. Normalnie w Operze czy FireFoxie wtyczka jest widoczna w opcjach i jest włączona.
  • Poziom 1  
    Ja swój problem nareszcie rozwiązałem :) włączcie HTML 5 tutaj https(dwukropek)//www(kropka)youtube.com/html5?hl=pl&gl=PL i wszystko śmiga jak należy filmy , gry itp.
  • Poziom 8  
    A co ma odtwarzacz HTML5 do Javy? Bo nie wiem.
  • Poziom 41  
    Ja poradziłem sobie uruchamiając IE 11 bez ustawienia jako domyślna przeglądarka wczytałem najnowszą wersję javy. W ustawieniach odhaczyłem zaznaczyłem nową wersję javy.
    Ponownie uruchomiłem Chrome i wszystko działa.

U mnie nie działały wykresy z bossa..pl na Chrome, brak wsparcia dla starej wersji Javy.