Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena ATK-20 16,5dBi(Prąd stały)

16 Kwi 2015 21:21 1086 2
  • Poziom 2  
    Witam,mam taki problem,mam internet z T-mobile i otrzymałem od nich modem HUAWEI B593s-12,ściąga mi 3G (3kreski na modemie,czasem złapie jakieś zakłócenie i spada do 1 kreski) i chciałbym wzmocnić sygnał,więc zakupiłem antene podaną w temacie (Antena ATK-20 16,5dBi)na pasmo 900Mhz bo tylko 2 BTSY są w promili 3,6km i jeden z nich widzę bez żadnych przeszkód.przy modemie są 2 wyjścia antenowe do jednego przykręciłem antenę (specjalną przejściówką) a do 2-go zakrzywioną szpilkę by zrobić zwarcie(słyszałem ze przy tym modemie musi być bo nie ma ręcznego przełączenia między wewnętrzną anteną a zewnętrzną).
    Modem wykrył antenę i tę szpilkę pisze(2 anteny zewnętrzne),otóż zamontowałem antenę i sygnał słaby na poziomie 1 kreski:( RSSI(dBm)-111 a gdy odłączę szpilkę i antenę to mam 3kreski i RSSI(dBm)-73/1 prędkość pobierania (między 15:00/19) wynosi 4MB ping 50/60/80 a zaś wieczorem koło 21:00 10MB ping 40/50/60max.
    Prawdopodobnie muszę zrobić w antenie prąd stały DC czy może mi to ktoś narysować na tym zdjęciu jak mniej więcej ma to wyglądać z góry będę bardzo wdzięczny i może to by pomogło w moim przypadku.
    PS.Do najbliższego BTSu którego nie widać z dachu LTE 1800/2100 mam około 6,5km za lasem i górką wię odpada(moim zdaniem)kupywać antenę dualną LTE.
    oto zdjęcia anteny którą chciał bym przerobić ale nie wiem jak bo jestem w tym zielony,proszę o pomocAntena ATK-20 16,5dBi(Prąd stały)
  • Poziom 2  
    temat sam rozwiązałem,przymocowałem kablem zawiniętym w sprężynkę do blaszki co trzyma kabel a drugi koniec na zewnątrz puszki do obojętnie jakiej śrubeczki i wszystko działa:) pozdro.
  • Poziom 5  
    a jaki ruter pan posiada bez tego uziemienia nie będzie dziaałało?