Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi CD changer CD-7700C szukam schematu

16 Kwi 2015 23:36 1812 7
  • Poziom 9  
    Szukam schematu zmieniarki CD-7700c do Mitsubishi Colt 2004-2008 lub informacji jakiego dodatkowego podłączenia wymaga ten zestaw aby zaczął współpracować. Do fabrycznego radia jak na zdjęciu dokupiłem oryginalna zmieniarkę.
    Zmieniarka po podłączeniu do tego radia poprzez kabel DIN 13PIN niestety nawet nie drgnie. Nie ma nawet podświetlenia. Teoretycznie z tego co udało mi się znaleźć w Internecie podłączana jest tylko poprzez kabel DIN 13Pin
    Wizyty w dwóch autoryzowanych serwisach nie pomogły - żaden z elektryków nie znalazł przyczyny. Kabel przedzwoniony - teoretycznie OK. Radio i zmieniarka jak na zdjęciu. Mitsubishi CD changer CD-7700C szukam schematu

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od car audio
    Czy masz tam złącze 20 stykowe? Złącze 13 stykowe to złącze przelotowe na kolejny moduł (nawigację) a złącze 20 stykowe zawiera dodatkowo styki zasilania.
  • Poziom 9  
    W załączeniu zdjęcia odkrytego zestawu złączy i opisu gniazda 13 stykowego /niestety tylko od strony radia/.
    Opisu gniazda 20 pin nigdzie nie znalazłem.
    Mitsubishi CD changer CD-7700C szukam schematu Mitsubishi CD changer CD-7700C szukam schematu Mitsubishi CD changer CD-7700C szukam schematu
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Opis złącza 20 stykowego powinienem mieć (skoro wiem, że jest to gdzieś go musiałem widzieć). Postaram się go odszukać.
    Odszukałem opis, numeracja według złącza 20 stykowego (w nawiasie złącze DIN-13)
    1 -
    2 +12V na stałe (9)
    3 +12V po załączeniu (7)
    4 Blue/Synchro (6)
    5 -
    6 Red/Synchro (5)
    7 -
    8 M DATA (13)
    9 M SCK (12)
    10 M BUSY (11)
    11 podświetlenie (10)
    12 -
    13 Green/Synchro (8)
    14 -
    15 NAVI audio input (3)
    16 -
    17 Audio R Out (4)
    18 -
    19 Audio L Out (2)
    20 masa audio (1)
    Niestety okazuje się, że myliłem się w sprawie dodatkowego zasilania. Oba złącza wyglądają na równoznaczne, więc może przyczyną jest uszkodzenie zmieniacza.
  • Poziom 9  
    Dzięki za informacje i włożoną pracę.
    Ja nieco przedzwoniłem połączenia ma płytce i nie do końca zgadzają mi się opisy. Wg mnie: 1 to masa; 10 podświetlenie /ILL/; 18 to +12V po załączeniu stac. /ACC IN/; 19 +12V stałe /BATT IN/. Jest to płytka dwustronna i nie do końca /z braku czasu dorywczo siadam do tego tematu/ "rozszyfrowałem" połączenia. Zasilania nie są połączone ze sobą w obu gniazdach. Gniazdo 20 PIN wygląda na to, że jest pierwotne względem 13PIN bo z niego zasilania prowadzone są poprzez 4pinowe złącze do układu zmieniarki. Czy Twój opis pochodzi od zmieniarki Mitsubishi? Może ja cos namieszałem?
    W załączeniu zdjęcie płytki.Mitsubishi CD changer CD-7700C szukam schematu
    W wolnej chwili jeszcze raz sprawdzę połącznia i napiszę co dalej.
    Pozdrawiam i czekam na sugestie :)
  • Poziom 9  
    Wyszukane w Internecie. I krok do przodu!
    Nareszcie namierzyłem jak jest podłączony oryginalny kabel - z gniazda 20PIN zmieniarki do gniazda 13PIN w radiu. Obok zaślepka lub zwora systemowa? :cry:
    Mitsubishi CD changer CD-7700C szukam schematu
    Czy ktoś spotkał się z takim kablem połączeniowym? Gdzie można kupić wtyczkę DIN 20PIN ???
  • Spec od car audio
    Opis, który podałem pochodzi ze zmieniacza na 4 płyty (oznaczenie z przodu U061). Możliwe, że złącze na druku jest numerowane inaczej i przez to wychodzą różnice. Ten biały plastik to raczej zaślepka - bo i co trzeba by zwierać w złączu? Może jedynie sygnały wizji do masy jak nie ma nawigacji. W radiu złącze zmieniacza przecież też zostaje niepodłączone bez zworek i nic się złego nie dzieje.
  • Poziom 9  
    Temat nadal aktualny, choć na dzisiaj z braku czasu zostały zawieszone prace.
    Nie mam oryginalnej wtyczki DIN 20 PIN - trzeba dorobić ze szpilek /goldpin'y/ są za grube lub za cienkie. :(
    Czekam na nowe posty w tym temacie!