Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje kluczy do samochodu - domu dla Amatora mechanika ale dobre.

kurier1 17 Kwi 2015 06:31 18234 49
  • #1 17 Kwi 2015 06:31
    kurier1
    Poziom 10  

Poszukuje kluczy do samochodu - domu dla Amatora mechanika ale przynajmniej pól profesjonalne lub profesjonalne rozważam :

Zestaw kluczy Swiss Kraft

Zestaw kluczy YATO

Zestaw kluczy PROLINE

Zestaw kluczy NEO

Zestaw kluczy STANLEY

Zestaw kluczy MAGNUSSON

Oczywiście jeśli ktoś ma inna propozycje to chętnie rozważę mam przeznaczone koło 400-500 złotych na komplet kluczy - narzędzi z góry dziękuje za uczciwa ocenę.

0 29
  • #2 17 Kwi 2015 08:38
    1879006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Kwi 2015 08:38
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie wiem jak z jakością ale ja bym kupił zestaw z ostatniego zdjęcia (jakoś nie lubię "średniej" grzechotki), dołożył do tego kpl. kluczy płasko oczkowych (najlepiej 2 kpl.), zestaw torx, spline (np. YT-0400 YATO), kpl wkrętaków.
    Przydatne są też klucze płasko-oczkowe z grzechotką ale tutaj nie ma sensu brać marketowych zestawów.
    Wydasz 10tyś zł a i tak Ci jakiegoś klucza braknie przy robocie :)
    Zestawy w walizkach ładnie wyglądają ale po pewnym czasie klucze nie trzymają się i wypadają ze swoich uchwytów.

1
  • #4 17 Kwi 2015 08:45
    1879006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Kwi 2015 08:58
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Jak się dokręca z czuciem i nie kombinuje z jakimiś przedłużkami by mocniej dokręcić to YATO jest wystarczające.
    Odpuścił bym tanie klucze z marketu bo szkoda kasy na nie.
    Przy zakupie toxow, splinów czy śrubokrętów krzyżakowych nie żałowałbym pieniędzy - tanim kluczem można narobić sobie problemu przy takich śrubach.

1
  • #6 17 Kwi 2015 09:36
    jerry1960
    Poziom 33  

Rozważ jeszcze zestaw Bahco . Używam w firmie i jestem zadowolony.

0
  • #7 17 Kwi 2015 11:44
    malez4
    Poziom 22  

Berner, Facom-nawet z dużą przedłużką, jak jest potrzeba.

0
  • #8 17 Kwi 2015 12:07
    andrzej20001
    Poziom 43  

U mnie rządzi NEO.

0
  • #9 17 Kwi 2015 20:31
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

malez4 napisał:
    Facom-nawet z dużą przedłużką

Facom`a już nie chce. Za jeden wóżęk Facom`a kupisz 4 YATO.
    Niby dożywotnia gwarancja a jak co do czego to nie uznają.
    Na bity Facom nie daje w ogóle gwarancji.
    Kupuje w sklepie firmowym YATO, jak coś się uszkodzi to odnoszę i wymieniają na inne. Czasem się trafi że mają słabo wykonane niektóre narzędzia - np. szczypce do opasek do węży. Używam płaskoszczypów bo mają takie luzy że nie ściskają do końca.

0
  • #10 18 Kwi 2015 07:56
    chojinka
    Poziom 27  

Polecam:

syrius32 napisał:
    Bierz Yato, do tego dokup komplet bitów YT-0400 i zestaw kluczy oczkowych odsadzonych i masz praktycznie wszystko.

BAHCO nie do zajechania! Mała grzechotka dźwignie wszystko, duża jeszcze więcej.

0
  • #12 18 Kwi 2015 08:56
    Karaczan
    Poziom 39  

Dobrze jest też przejść się do sklepu, wziąć parę kluczy w rękę, i zobaczyć jak ci pasują.
    Mnie np jakoś nie leżą te podgięte grzechotki u YATO.
    Średnie grzechotki i nasadki też uważam za zbędne.
    W pracy używam zestawu Honitona który pokazał badyl666. Generalnie są OK.
    W domu, a wcześniej zawodowo używałem Stanleya. Nie do zajechania mimo hmm, 10lat?

0
  • #13 18 Kwi 2015 09:35
    1879006
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 18 Kwi 2015 12:12
    AdrianK17
    Poziom 15  

Mam zestaw YATO jak ten ze zdjęcia - klucze ogólnie okay. Grzechotki nie mają za dużego skoku - przydaje się w trudnych lokalizacjach. Ale... Przedłużka do małej grzechotki nie miała śruta i sprężynki blokującej nasadki... Ukręciły się też dwa torxy (pękły) osadzone w nasadkach - z powodu zapieczonych śrub - wada lub zaleta, bo świadczy o dobrym utwardzeniu, nie obrabiają się ;)

AHA! Klamry zamykające z czasem poluzowały się i chwieją się na boki - ale zamykają dalej. Można poprawić wkrętami...

0
  • #15 18 Kwi 2015 15:52
    m.tosiek
    Poziom 17  

Posiadam zestaw Honiton, oraz Yato, ogólnie żecz biorąc Honiton jest lepiej wykonany oraz solidniejszy, a różnica w cenie niewielka. Decydując się na drugi zestaw teraz wybrał bym Honitona.

1
  • #16 18 Kwi 2015 16:53
    herbert109
    Poziom 10  

Witam

Widzę że nikt nie proponował to ja wymienię jeszcze klucze nasadowe S&R:
    http://sr-polska.pl/pl/catalogue/cat/4/8535/?page=2
    mam od kilku lat, pracują przy samochodzie (jestem amatorem) i nigdy nie zawiodły.
    A wymieniałem nimi nawet przegub półosi mazdy 626.

Pozdrawiam

1
  • #17 18 Kwi 2015 17:44
    Macosmail
    Poziom 33  

S&R są stosunkowo rzadko spotykane w naszych sklepach, ale potwierdzam, że są dobre. Co najmniej na poziomie Yato czy Jonnesway.

0
  • #18 18 Kwi 2015 17:50
    Laweciarz
    Poziom 12  

Ile masz pieniędzy na to?

0
  • #19 18 Kwi 2015 21:27
    elektryku5
    Poziom 37  

Płaskie Kuźnia są dość dobre, nawet mi się zdarzyło z przedłużeniem kręcić.

Grzechotki i nasadki Coval spisują się całkiem ok, nie są u mnie jakoś nieziemsko katowane, ale zdarzają się poważniejsze rzeczy do odkręcenia.

1
  • #20 18 Kwi 2015 21:59
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

syrius32 napisał:
    Karaczan napisał:
    Średnie grzechotki i nasadki też uważam za zbędne.

To spróbuj w golfie 4 czy pochodnych albo w Vectra C odkręcić w wygodny sposób mocowanie tulei stabilizatora przedniego nie mając pod ręką grzechotki 3/8"

Bez problemu mała grzechotką z długą "13" - Golf 4.

Macosmail napisał:
    Co najmniej na poziomie Yato czy Jonnesway.

Przecież to dwa różne poziomy.

0
  • #21 18 Kwi 2015 22:15
    Macosmail
    Poziom 33  

Klucze nasadowe i płaskie/oczkowe Yato i Jonnesway są porównywalne, ale inne rzeczy np. jak wspomniane wyżej szczypce do opasek, różne ściągacze, klucze dynamometryczne już w wykonaniu Jonnesway są zdecydowanie lepsze. Jeszcze trochę lepszy jest Proxxon i ( to już droższe i lepsze) King Tony, Beta. Nastepnie wiadomo Gedore, Hazet, Stalhwille, Facom, Wurth, Matador itp. (bardzo drogo i poziom nie amatorski. W zasadzie to już od King Tony ).

0
  • #22 18 Kwi 2015 22:21
    kkknc
    Poziom 42  

Ten Stanley to dobry zestaw i w tej chwili najtańszy zestaw. Kosztuje jakieś 200 zł kiedy 500. Jak obniżyli cenę to spadła jakość grzechotek. Ale same klucze są Ok.

0
  • #23 19 Kwi 2015 00:39
    Alfred_92
    Poziom 32  

Macosmail napisał:
    S&R są stosunkowo rzadko spotykane w naszych sklepach, ale potwierdzam, że są dobre. Co najmniej na poziomie Yato czy Jonnesway.

Widziałem to w sklepie, i miało zaporową cenę-podobną jak za Proxxona, a wyglądało jak najtańsza chińszczyzna, ale skoro mówisz to może kupię na próbę coś z tej firmy.
    Ja polecam od siebie Honitona, poza rdzewiejącymi od powietrza :D bitami jest ok.
    Grzechotki pomimo że mają plastikowe rączki są całkiem wygodne, a przynajmniej nie brudzą się tak jak te YATO, których te gumowo-gąbkowe rączki zaczynały się od brudu kleić do rąk. No i ilość zębów w Honitonie powinna świadczyć o tym że wytrzymają o wiele więcej, a do tych 72 zębnych Yato nie mam zaufania i zawsze boję się o to że jak pęknie to roztrzaskam sobie o coś rękę.

Dodano po 3 [minuty]:

kkknc napisał:
    Ten Stanley to dobry zestaw i w tej chwili najtańszy zestaw. Kosztuje jakieś 200 zł kiedy 500. Jak obniżyli cenę to spadła jakość grzechotek. Ale same klucze są Ok.

Tyle że to są 12 kątne nasadki- jak dla mnie kompletnie bezużyteczne w przypadku pordzewiałych lub zapieczonych śrub.

0
  • #24 19 Kwi 2015 07:46
    kkknc
    Poziom 42  

Kolego ja ten zestaw 30lat temu kupiłem na warsztat i nie narzekaĺem że były 12 kątne. jedyny minus że są polerowane i trochę się slizgają w reku jak oleju dostaną. Ale z wiekiem robią się matowe i jest lepiej.

0
  • #25 19 Kwi 2015 07:50
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Alfred_92 napisał:

Tyle że to są 12 kątne nasadki- jak dla mnie kompletnie bezużyteczne w przypadku pordzewiałych lub zapieczonych śrub.

Za to przydatne gdzie indziej - np Polo nakrętka przegubu czy nakrętka tylnego bębna. BMW E28 - nakrętki korbowodów.
    Mam taki stary polski zestaw nasadowych kluczy i jest często używany a ma już pewnie ze 30 lat.
    W autach jest tyle rodzajów nakrętek czy śrub że dwoma zestawami wszystkiego nie zrobisz.

0
  • #26 19 Kwi 2015 11:52
    Alfred_92
    Poziom 32  

@grala1 Autor napisał że jest amatorrem więc raczej do korbowodów w E28 zaglądał nie będzie :P. A do takich zastosowań można kupić klucze czy nasadki na sztuki.
    Wg mnie dla amatora takie 6 kątne będą lepsze ze względu na ich większą uniwersalność.
    I jeszcze jedno co sobie dzisiaj przypomniałem to o że w nasadki w przypadku YATO są chyba ciaśniej spasowane i ciaśniej przylegają do nakrętki, niż w przypadku Honiton, chociaż w sumie może być to moje subiektywne odczucie bo mierzyć ich nie mierzyłem.

0
  • #27 19 Kwi 2015 13:23
    pepe150
    Poziom 33  

Alfred_92 napisał:

I jeszcze jedno co sobie dzisiaj przypomniałem to o że w nasadki w przypadku YATO są chyba ciaśniej spasowane i ciaśniej przylegają do nakrętki, niż w przypadku YATO, chociaż w sumie może być to moje subiektywne odczucie bo mierzyć ich nie mierzyłem.

Popraw się ;)
    Bo porównujesz YATO z YATO :P

0
  • #28 19 Kwi 2015 14:51
    Macosmail
    Poziom 33  

Alfred_92 napisał:
    Macosmail napisał:

Widziałem to w sklepie, i miało zaporową cenę-podobną jak za Proxxona, a wyglądało jak najtańsza chińszczyzna, ale skoro mówisz to może kupię na próbę coś z tej firmy.

Nie wiem jak teraz bo ja swoje pojedyncze nasadki kupowałem dobre 5 lat temu. Mają nawet napis "GERMANY", ale ile w tym prawdy to nie wiem bo przypominają nieco YATO są tylko bardziej matowe i mają precyzyjniejsze napisy.

Mam też długie bity do wkrętarki tej firmy i również są godne polecenia.

0
  • #29 19 Kwi 2015 16:06
    Alfred_92
    Poziom 32  

Macosmail napisał:
    Alfred_92 napisał:
    Macosmail napisał:

Nie wiem jak teraz bo ja swoje pojedyncze nasadki kupowałem dobre 5 lat temu. Mają nawet napis "GERMANY", ale ile w tym prawdy to nie wiem bo przypominają nieco YATO są tylko bardziej matowe i mają precyzyjniejsze napisy.

Mam też długie bity do wkrętarki tej firmy i również są godne polecenia.

Ja z reguły mam alergię na wszystko co ma w nazwie Germany, lub posiada Niemiecko brzmiącą nazwę.
    No właśnie zwróciłem uwagę że te S&R na to że są słabo obrobione(bardzo szorstkie i porowate).

0
  • #30 19 Kwi 2015 16:27
    frantic21
    Poziom 15  

Ja używam zestawu Proxxon i jest niezniszczalny, Bahco podobnie.

Yato trochę niższa półka, ale też spokojnie dają rade, tylko torxy rdzewieją w oczach.
    Co do proline, neo to na żywo nie widziałem, ale na zdjęciach wyglądają bardzo podobnie do yato.

0