Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II 1.4 16v `04 - Falujące obroty, szarpanie, gaśnięcie na jałowym

17 Kwi 2015 10:00 4137 4
  • Poziom 10  
    Witam. Auto ma problem z obrotami na biegu jałowym najczęściej na zimnym i letnim silniku aczkolwiek na rozgrzanym zdażyło się mi już też przyuważyć takie zachowanie silnika. Obroty na biegu jałowym delikatnie falują wtedy między ok 400-700obr. Jak przegazuje mocniej to problem jakby ustępował. Następny dziwny objaw jest taki, że gdy wrzucam na luz i obroty spadają to wskazówka potrafi zejść na jakąś 1sek w okolice 0obr. I czuć, że silnik się przydławia(widać to dobrze w nocy gdy przygasają na chwile ksenony i dmuchawa nagrzewnicy schodzi z obrotów) czasami kończy się to tym, że silnik poprostu gaśnie. Następnie mam też problem z płynnym ruszaniem i zmianą biegów. Autem poprostu szarpie ale nie jakoś tam tragicznie w każdym bądź razie jest to odczuwalne i denerwujące. Dodam, że nie ma znaczenia czy auto jedzie na benzynie czy gazie. Autem da się jeździć ale w ramach nadchodzacych luźniejszych dni wypadało by się za to zabrać. Moje przypuszczenia: jakaś cewka, kable, silniczek krokowy, lewe powietrze na dolocie? Chętnie poznam opinie ludzi obeznanych w temacie. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Na sam początek wyczysc przepustnicę.Jesli problem nie ustąpi najlepiej podłacz pod diagnostykę.
    I napisz jaki silnik i który rok
  • Poziom 10  
    No tak zapomniałem o najważniejszym. Silnik 1.4 16v 97km 2004r. Już poprawiłem w temacie.
    W takim razie wezme się za tą przepustnicę na początek i zobaczymy.
  • Poziom 2  
    Miałem podobny problem. Zanim zabierzesz się za czyszczenie przepustnicy sprawdź stan świec zapłonowych i kabli wysokiego napięcia. U mnie padła jedna ze świec, która dostała luzu na rdzeniu ceramicznym i po wymianie było troszkę lepiej, ale do ideału było jeszcze daleko. Nie czekając kupiłem zestaw nowych kabli WN i od tego momentu mam spokój.
  • Poziom 17  
    Ostatnio miałem Clio które totalnie świrowało (obroty, szarpanie itp.). Okazała się uszkodzona cewka zapłonowa (fajkocewka).