Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa włącznika spawarki z allegro 2-fazowej 230/400V

17 Kwi 2015 10:32 1269 7
  • Poziom 8  
    Witam
    Otwieram nowy temat, ponieważ bardzo miły admin zamknął temat...podejście do tematy bardzo słabe, zero chęci pomocy z jego strony. Ja jak najbardziej mogę zastosować normalny włącznik tylko żeby to nie przewyższało kosztów spawarki stąd, chciałem zastosować tradycyjny bezpiecznik 3 fazowy(koszt 25zł), prosty i wygodny. No ale jeśli nie to jak ten włącznik krzyżowy podłączyć i jaki ma być to typ, stary miał wytrzymałość 20A niestety to było za mało bo się rozpadł...więc pewnie powinno być 25A, załączam zdjęci nie znam się na transformatorach więc prosiłbym o wyrozumiałość i myślę, że tym razem uda się rozwiązać problem a z tego co wiem to jest więcej osób z podobnym problemem jak ja.

Pozdrawiam Michał Naprawa włącznika spawarki z allegro 2-fazowej 230/400V Naprawa włącznika spawarki z allegro 2-fazowej 230/400V Naprawa włącznika spawarki z allegro 2-fazowej 230/400V Naprawa włącznika spawarki z allegro 2-fazowej 230/400V Naprawa włącznika spawarki z allegro 2-fazowej 230/400V
  • Poziom 36  
    Musisz rozwinąć trochę ten temat, bo rozumiem że uszkodził się włącznik spawarki po stronie pierwotnej. Co to był za przełącznik i dlaczego nie możesz wykorzystać do tego celu normalnego włącznika tak jak polecał Ci moderator?
  • Poziom 8  
    Jak najbardziej mogę użyć włącznik normalny tylko żeby nie kosztował więcej niż 100zł, włącznik rozpadł się w środku był to włącznik Kenda 20A dokładny model nie mam bo włącznik stopił się razem z naklejką, z tego co się dowiedziałem była partia z wadą gdzie dochodziło do przegrzania styków i stopienia się włącznika, niestety trafiło na mnie...Stąd też zrobiłem dokładne zdjęcia wnętrza po odkręceniu przewodów od roztopionego przełącznika. Nie musi być to z przełączeniem 230/400V wystarczy tylko 400V bo tylko tego używam.
  • Poziom 36  
    Jeśli szkoda Ci 70zł na nowy (bo tyle kosztuje nowy przełącznik 3 fazowy) to szukaj przełączników z drugiej ręki z lat 80 czy 90. Na masową skale stosowane w urządzeniach 3 fazowych z tamtych lat. Nie do zajechania, spokojnie przeżyją nie jedną dzisiejszą spawarkę. Do kupienia często po cenie "złomu".
  • Poziom 8  
    70 jak najbardziej mogę wydać, napisałem aby nie kosztował więcej niż 100zł, chodzi tylko żeby ktoś powiedział mi jaki kupić dokładnie model i jak go podłączyć.
  • Poziom 36  
    Za 65zł dokładnie można kupić nowy przełącznik 3 fazowy 25A. Poszukaj na popularnym serwisie aukcyjnym albo w swojej okolicy, na pewno coś takiego znajdziesz. Przełączniki różnie są zrealizowane stąd nie można powiedzieć jednoznacznie co gdzie podłączyć. Z resztą na przełącznikach najczęściej są oznaczenia dotyczące podłączenia.
  • Poziom 8  
    Znalazłem taki 3 fazowy 32 A (ŁKA 32/10/S) będzie dobry? Zależy mi tylko na 400V czyli 0-1 .

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Za pyskowanie otrzymujesz nagrodę. Tu jest temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14601982 odpowiedź już dostał.