Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AKP 402/IX - Piekarnik po przekręceniu pokrętła pokazuje -----C

17 Kwi 2015 11:27 4518 4
 • Poziom 9  
  Mam nadzieję że w dobrym miejscu temat zamieściłem.

  Awaria piekarnika nastąpiła po tym jak żonie wybuchła suszarka przez którą wywaliło wszystkie korki w mieszkaniu, po tym incydencie wyświetla się tylko godzina na module wyświetlacza, natomiast po przekręceniu pokrętłem funkcji, wyświetla się ------C i nic się dalej nie dzieje, piekarnik nie włącza się.
  Wyjąłem płytę sterującą oraz moduł wyświetlacza, wizualnie nie ma absolutnie żadnego uszkodzenia, brak jakiegokolwiek osmolenie, wytopienia itp.
  Ktoś na forach podał instr. wciśnięcia dwóch przycisków wyłączenia zasilania...nic to nie daje.
  Jak już ktoś wspomniał koszt w serwisie modułu jednego i drugiego to koszt nowego piekarnika, jednak to ludzie tworzą takie wynalazki dlatego pytam czy ktoś podjąłby się naprawy?
 • Poziom 9  
  Jasno i wyraźnie napisałem w pierwszym poście że postąpiłem właśnie według tej instrukcji, ale to nie pomogło, proszę dokładnie czytać! a tak ,,pomocnych" rad nie oczekuję.
 • Poziom 19  
  W takim układzie uszkodzony jest wyświetlacz.
 • Poziom 19  
  Wiem, że temat stary ale napiszę: mi pomogło to co napisał robert57
  Link. Czyli zrobiłem tak: wyłączyłem z prądu - ciemny wyświetlacz - odczekałem ok. 1 min. Wcisnąłem SET i OK razem, trzymając przyciski włączyłem prąd. Wyświetlacz wyświetlił 88888 i Eur , przyciskiem SET wybrałem Eurn i zatwierdziłem OK. Ustawiłem zegar i Kuchnia działa poprawnie.