Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo mk3 TDCI 130 2002 samochód nie odpala PROSZĘ O POMOC

17 Kwi 2015 11:46 1848 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem ze swoim fordem.
    Jakiś czas temu samochód na 5 biegu przy gwałtowniejszym przyspieszaniu przechodził w tryb awaryjny (włączała się sprężynka) po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znikał.

Jednak kilka dni temu samochód odmówił posłuszeństwa przy spokojnej jeździe i zgasł:/ jeśli odpalił to popracował około 10 sekund i znowu zgasł.
    Wiem, że była zbyt duża odchyłka na dwoch wtryskiwaczach ale czy to będzie problemem?

Ciśnienie na listwie CR raz jest 200-300 bar a za kilka minut można kręcić i nie ma w ogóle. Błędy jakie odczytałem to "pompa wtryskowa- regulacja dawki paliwa" oraz przekaźnik główny usterka P1631.

Na czujnikach przy pompie nie było opiłków ale czy to wyklucza pompę paliwa?

Proszę o pomoc za którą bardzo z góry dziękuję
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Układ paliwowy do naprawy pewnie stad czasem brak cisnienia.Sam sobie odpowiedziałeś na swój problem.Szykuj tysiaki.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Rozetnij filtr paliwa i tam zobacz czy nie ma opiłków. Potem próba przelewowa wtryskiwaczy.
  • Poziom 30  
    daw2 napisał:
    Rozetnij filtr paliwa i tam zobacz czy nie ma opiłków

Jeżeli są to co??
    Jeżeli nie ma to co??
    Autor tematu niech zwróci się do mechanika.
  • Poziom 2  
    Próba przelewowa była i było ok. Odchyłka na 2 wtryskach była dosyć duża ale na zimnym silniku. Będziemy sprawdzać pompę....
    Jeśli dobrze wyczytałem pompki wspomagającej nie ma w TDCI ??

Dodano po 6 [minuty]:

Mój ojciec jest mechanikiem i mogę stwierdzić, że dobrym jednak nie ukrywam, że chciałbym uniknąć zbędnych kosztów każda podpowiedź oraz opinia jest dla mnie cenna. Ojciec będzie robić coś co ma zwiększyć prawdopodobieństwo wadliwej pompy (nie znam się na tym więc nie jestem w stanie opisać co bedzie robił)
  • Poziom 30  
    Tomek6688 napisał:
    Mój ojciec jest mechanikiem i mogę stwierdzić, że dobrym jednak nie ukrywam, że chciałbym uniknąć zbędnych kosztów każda podpowiedź oraz opinia jest dla mnie cenna. Ojciec będzie robić coś co ma zwiększyć prawdopodobieństwo wadliwej pompy (nie znam się na tym więc nie jestem w stanie opisać co bedzie robił)

To się zwróć do niego... Jaki problem???
  • Moderator Samochody
    Tomek6688 napisał:
    Ciśnienie na listwie CR raz jest 200-300 bar a za kilka minut można kręcić i nie ma w ogóle.

Regulator ciśnienia paliwa do podmiany, oraz dokładny przegląd okablowania.

Próbę przelewową dokonujemy przez minutę pracy na wolnych.

Wartości w menzurkach od 10-25ml.