Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 8103 - Jak wyjąć oś bębna?

arekzet 17 Kwi 2015 12:48 645 4
  • #1 17 Kwi 2015 12:48
    arekzet
    Poziom 5  

Witam,
    Mam problem przy wymianie łożysk w pralce Whirlpool AWM 8103 (service:857081049000).
    Udało mi się bez większych problemów wyjąć bęben wraz z tylną częścią zbiornika, ale za nic nie mogę wyjąć osi z łożysk i dostać się do uszczelniacza i łożyska wewnętrznego. Psikałem WD40, waliłem gumowym młotkiem, ale bez efektu. Proszę o radę.

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Kwi 2015 19:33
    peter falk
    Specjalista AGD

arekzet napisał:
    waliłem gumowym młotkiem

Proponuję metalowym. Pięciokilogramowy wystarczy: raz przyłożysz i po robocie.

0
  • #3 17 Kwi 2015 19:39
    arekzet
    Poziom 5  

Waliłem dziś potężną belką drewnianą - tak na oko z 8 kg - i nic. Zapiekło się na amen. Jutro chyba poszukam jakiegoś warsztatu...

0
  • Pomocny post
    #4 17 Kwi 2015 20:39
    skryn
    Admin grupy AGD

arekzet napisał:
    Waliłem dziś potężną belką drewnianą - tak na oko z 8 kg - i nic.

I nic z tego nie będzie. Bo jest amortyzacja materiałowa. To tak, jakbyś miał ubić muchę czy innego komara...

Do wybicia osi bębna należy użyć metalowego młotka (Kolega wyżej przesadził, wystarczy 1,5kg :wink:) i walić bezpośrednio w oś bębna, po uprzednim wkręceniu nań nakrętki!!, żeby nie uszkodzić gwintu osi.

0
  • #5 18 Kwi 2015 12:02
    arekzet
    Poziom 5  

No i udało się! Użyłem nakrętki o parę mm większej, żeby nie uszkodzić gwintu, do niej dokręciłem oryginalną nakrętkę i oparłem na niej klucz nasadowy. Wystarczyły cztery uderzenia młotkiem 3 kg. Dziękuję za pomoc.

0