Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik instalacyjny i inne pytania laika przed egzaminem na ŚK

Pasus96 17 Kwi 2015 13:29 1872 8
  • #1 17 Kwi 2015 13:29
    Pasus96
    Poziom 5  

Witam, mam takie pytania na SEP 3 z 70 pytań i mam problem z odpowiedziami na nie prosze o sprawdzenie i uzupełnienie odpowiedzi ...
    1. Jak jest zbudowany i do czego służy bezpiecznik instalacyjny? Jakie znasz rodzaje bezpieczników instalacyjnych? Jakie są ich oznaczenia literowe? Co to są i jak wyglądają charakterystyki bezpieczników instalacyjnych?

BEZPIECZNIK INSTALACYJNY - WYŁĄCZNIK NADPRĄDOWY MAŁEJ MOCY .....(do jakich parametrów ?) SŁUŻĄCY DO WYŁĄCZANIA PRĄDÓW po przekroczeniu bezpiecznego natężenia prądu dla danego obwodu

Rodzaje : - Samoczynny wyłącznik nadmiarowy -bezpiecznik topikowy - ???? i jakie jeszcze
    Oznaczenia literowe :?????????
    7. Jakich przewodów w instalacjach elektrycznych nie wolno zabezpieczać i dlaczego?
    PE i PEN - aby prądy upływowe nie stwarzały zagrożenia dla układu i ludzi

13. Jakie są wady i zalety układu sieciowego IT?
    wady : drogi - coś jeszcze ?
    zalety : najbezpieczniejszy z sieci ( dlaczego ???)

0 8
  • #2 17 Kwi 2015 13:51
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Kwi 2015 14:29
    Pasus96
    Poziom 5  

skoro takie proste oświeć mnie :D ...

-3
  • #5 17 Kwi 2015 14:39
    Pasus96
    Poziom 5  

TWK - mam przed nosem 2 egzemplarze tego typu ksiązki :D duży i mały Władysława Orlika z 2009 r Egzamin kwalifikacyjny elektryka w pytaniach i odpowiedziach i Badanai elektroenergetyczne dla praktyków :D - bardzo podobny Spis tereści pewnie taka sama treść :D ( w formie paierowej wieć ctrl+f nie działa :D )
    1 )I tak bezpiecznik instalacyjny - brak takiego stwierdzenia jest tylko wyłączniki instalacyjne (str 54) S 301 B-16 ... 304 C-32. i ich charakterystki ??? czy to jest to ???
    7) brak jest tylko definicja PE i PEN nic z tego ...
    13) It wady i zalety : brak jest tylko ochrona przy uszkodzeniu przez samoczynne wyłączenie zasilania układzie sieciowym IT str 67 a w mniejszej na tronie 28 jest opis ukąłdu IT "ma wszystkie części czynne odizolowane od ziemi ..." nic o wadach i zaletach ...

0
  • #6 17 Kwi 2015 15:27
    TWK
    Specjalista elektryk

Mam wydanie "dużej" książki z 2003 r a "małej" z 2007.

Pasus96 napisał:
    7. Jakich przewodów w instalacjach elektrycznych nie wolno zabezpieczać i dlaczego?
    U mnie jest to pytanie 415 w "dużej książce"

Pasus96 napisał:
    13) It wady i zalety : brak jest tylko ochrona przy uszkodzeniu przez samoczynne wyłączenie zasilania układzie sieciowym IT str 67 a w mniejszej na tronie 28 jest opis ukąłdu IT "ma wszystkie części czynne odizolowane od ziemi ..." nic o wadach i zaletach ...
    "Mała" książka i na stronie 55 jest główna zaleta sieci IT.

Pasus96 napisał:
    1 )I tak bezpiecznik instalacyjny - brak takiego stwierdzenia jest tylko wyłączniki instalacyjne (str 54) S 301 B-16 ... 304 C-32. i ich charakterystki ??? czy to jest to ???
    "Mała" książka i strona 34. Charakterystyki są w "małej" od strony 169 (dla bezpieczników w tabelach). Jak kolega chce wykresy, to są na stronach producentów np. ETI.

Pasus96 napisał:
    w formie paierowej wieć ctrl+f nie działa :D
    Za moich szkolnych czasów, to się najpierw czytało całą książkę, a potem dopiero zadawało pytania...

0
  • #7 17 Kwi 2015 15:59
    Pasus96
    Poziom 5  

własnie mój nauczyciel ma chyba taka ksiązke a ja mam nowszą w której tego nie ma niestety Bezpiecznik instalacyjny i inne pytania laika przed egzaminem na ŚK

0
  • #8 17 Kwi 2015 22:02
    11krzych
    Poziom 10  

Pasus96 napisał:

Ochronnych (PE i PEN i PEL i PEM i odgromowych i wyrównawczych)- bo mają być ciągłe i nie wolno ich przerwać/odłączyć

Pasus96 napisał:

13. Jakie są wady i zalety układu sieciowego IT?
    wady : drogi - coś jeszcze ?
    zalety : najbezpieczniejszy z sieci ( dlaczego ???)
    bo np.niskie prądy zwarcia doziemnego - korzystne przeciwpożarowo

-1
  • #9 06 Kwi 2016 18:50
    Pasus96
    Poziom 5  

zdałem :D 78% z teorii a 100% z praktyki
    ZAKOŃCZENIE TEMATU

0
  Szukaj w 5mln produktów