Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz sygnału GSM do 300zł - czy warto? Opinie

b0Ls 17 Apr 2015 13:32 5496 4
    b0Ls
    Level 2  
    Witam.
    Mam w domu (do 200m) ogromny problem z zasięgiem. Zazwyczaj nie mam zasięgu lub mam jedną kreskę (orange), w t-mobile nie co lepiej bo zaledwie 2 i zastanawiam się nad zakupieniem wzmacniacza gsm. Przejrzałem kilka ciekawych ofert na allegro, ale nie jestem do końca pewien czy te urządzenia faktycznie są tak dobre, jak zachwala je sprzedawca. Nigdy nie mialem do czynienia z tego typu urządzeniem, dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy tych urządzeń o doradzenie w zakupie. Cenowo tak do 300zł.
    nasty_photon
    Level 22  
    b0Ls wrote:
    Witam.
    Mam w domu (do 200m) ogromny problem z zasięgiem. Zazwyczaj nie mam zasięgu lub mam jedną kreskę (orange), w t-mobile nie co lepiej bo zaledwie 2 i zastanawiam się nad zakupieniem wzmacniacza gsm. Przejrzałem kilka ciekawych ofert na allegro, ale nie jestem do końca pewien czy te urządzenia faktycznie są tak dobre, jak zachwala je sprzedawca. Nigdy nie mialem do czynienia z tego typu urządzeniem, dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy tych urządzeń o doradzenie w zakupie. Cenowo tak do 300zł.

Poniżej podaję oferty, które znalazlem na allegro:
    ]Link[/url]

Uważaj, możesz mieć kontrolę UKE:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3020744.html
    i karę za zakłócanie.
    b0Ls
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź. Właśnie mialem jeszcze zapytać jak to wygląda od strony prawnej. Spróbuje się z nimi skontaktować może uda się wyrwać jakieś zezwolenie, chociaż z drugiej strony i tak z tego pewnie nic nie będzie.
    nasty_photon
    Level 22  
    b0Ls wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Właśnie mialem jeszcze zapytać jak to wygląda od strony prawnej. Spróbuje się z nimi skontaktować może uda się wyrwać jakieś zezwolenie, chociaż z drugiej strony i tak z tego pewnie nic nie będzie.

Myślę że o zezwoleniu możesz zapomnieć.
    b0Ls
    Level 2  
    Witam ponownie,
    minęło trochę czasu od ostatniej odpowiedzi, no ale do rzeczy. Jak wspomniałem wyżej, próbowałem kontaktu z UKE. Z tego co pamiętam otrzymałem dosyć długą i niezbyt przyjemną wiadomość zwrotną, która raczej mi w niczym specjalnym nie pomogła. Osoba z którą pisałem odradziła mi zakupu urządzenia z przyczyn czysto prawnych i kazała mi się zwrócić z prośbą do operatora, by ten spróbował rozwiązać mój problem . Tak też zrobiłem. Napisałem do czołowych operatorów czyli: Orange, T-Mobile, Plus i Play. Z T-Mobile, Play i Plus chcieli mi wcisnąć w ramach rekompensaty jakieś oferty, oczywiście odmówiłem, natomiast, osoba z obsługi Orange dopisała mi do konta 30 zł. Także wiecie jak to można odebrać prawda? Masz Pan 30 zł albo jakiś pakiet i idź się bujać. Na drugi dzień przeniosłem numer do innej sieci i wyrzuciłem sim, bo co mi z takiego operatora, który co miesiąc mnie kroi z kasy, a nie potrafi mi pomóc w potrzebie. Następnie pomimo wszelkim uprzedzeniom, zdecydowałem się zakupić owy repeater i muszę przyznać, że urządzenie faktycznie spełnia swoją funkcję. W chwili obecnej w domu mam 3-4 kreski. Dzwonię i wysyłam SMSy bez problemowo. Gdy wszyscy domownicy wychodzą, wtedy urządzenie jest odłączane, tak samo w czasie letnich burz. Kontroli brak. Samej anteny nie montowałem na najwyższym możliwym punkcie domu, jak wskazuje na to instrukcja, a na poddaszu żeby nie było jej widać to raz, a dwa by zakłócała zbyt mocno innych sygnałów.