Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potencjometr precyzyjny montażowy

17 Kwi 2015 13:40 1053 2
 • Poziom 12  
  Witam. Potrzebuję zastąpić zwykły, obrotowy potencjometr liniowy 2k, o rastrze 5 mm, potencjometrem montażowym, precyzyjnym wieloobrotowym, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego potencjometru o takim rastrze, bo wszędzie są tylko na 2,54 mm. Czy w ogóle są takie wieloobrotowe, montażowe na 5 mm?

  potencjometr precyzyjny montażowy
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  A nie możesz użyć takiego potencjometru jak na Twoim zdjęciu tylko rozgiąć mu zewnętrzne wyprowadzenia. Można to zrobić od strony potencjometru lub jeśli jest miejsce na druku przewiercić nowe otwory w rastrze 2,54 i rozgiąć wyprowadzenia po drugiej stronie płytki.
 • Poziom 12  
  Oczywiście, że mogę, ale w płytce zasilacza użyte były potencjometry zwykłe a chciałem zrobić dokładną regulację i żeby nie było możliwości przypadkowego przekręcenia potencjometru. Niestety te zwykłe są o rozstawie 5 mm i właśnie nie chciałem nic kombinować na płytce więc stąd moje poszukiwania. Jeżeli by były takie montażowe na 5 mm, to po co kombinować, ale czy są? Oto jest pytanie.

  Dodano po 4 [godziny] 59 [minuty]:

  A więc "przekopałem" internet i nie znalazłem precyzyjnych potencjometrów montażowych z rozstawem na 5 mm. Wszystkie są na 2,54 mm. Nie mam wyboru i czekają mnie przeróbki, których chciałem uniknąć. Temat zamykam.