Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP - 310 - Nie drukuje koloru + wydruk tylko na cześci strony

presio77 17 Kwi 2015 15:07 1428 13
  • #1 17 Kwi 2015 15:07
    presio77
    Poziom 8  

Witam,

Mam problem z CLP 310.
    Drukarka wydrukowała ok 10000 stron wg licznika. Tonery koloru były startowe (napewno fizycznie skończył sie żółty), Czarny był chyba raz napełniony.
    Drukarka stała bezczynnie około roku po czym postanowiłem dokupić proszek, zasypać tonery i uruchomic drukarkę.
    Wcześniej chciałem też wrzucić "wieczny chip". W tym celu wydrukowałem strone z danymi drukarki + przez pomyłke stronę demo (już tutaj kolorów praktycznie nie było ale zrzuciłem to na puste tonery).

Zasypałem kasety, wrzuciłem firmware.
    - B&W wyblakły
    - Kolorów praktycznie nie ma
    - na obu wydrukach widać miej więcej w 2/3 wydruku (po jednym obrocie bębna?) wydruk mocno blaknie.

Od czego zaczać, co sprawdzić?
    - Laser odkreciłem, szybka nie była brudna.

Samsung CLP - 310 - Nie drukuje koloru + wydruk tylko na cześci strony Samsung CLP - 310 - Nie drukuje koloru + wydruk tylko na cześci strony Samsung CLP - 310 - Nie drukuje koloru + wydruk tylko na cześci strony

0 13
  • #2 19 Maj 2015 10:06
    presio77
    Poziom 8  

Naprawdę nikt nic nie wiem w tym temacie?
    Możnaby próbować podmienić bęben, ale 5 zł on nie kosztuje i trochę szkoda ładować w ciemno kasę.

0
  • #3 19 Maj 2015 10:19
    Imprimarex
    Poziom 24  

Wydrukuj całą stronę czarną i wstaw tutaj

0
  • #4 19 Maj 2015 14:25
    swistak1984r
    Poziom 16  

Na pierwszy rzut oka to jakby proszek w tonerach nie był na wałku rozprowadzany do końca i dlatego nie nanosi tonera na bęben. Ze wszystkimi przypadkami z jakimi się spotkałem to winne były te blaszki co dociskają do wałka w tonerze i one powodowały blokowanie/nierównomierne nanoszenie tonera.

0
  • #5 19 Maj 2015 22:32
    presio77
    Poziom 8  

Chodzi o tą dość cienką blaszkę dociskającą krawędzią do walka na tonerze (od góry, dość cienka ta blaszka)?
    Coś się da z tym zrobić?

Co do wydrukowania czarnej strony to wygląda to tak:

0
  • #6 20 Maj 2015 08:15
    swistak1984r
    Poziom 16  

Tak chodzi o tą metalową blaszkę. Co można z nią zrobić? Ciężka sprawa...najlepiej przełożyć z jakiegoś pustego sprawnego tonera. Bo one są strasznie delikatne i lubią się wyginać przy rozbieraniu i składaniu toneru podczas regeneracji.

0
  • #7 20 Maj 2015 08:17
    presio77
    Poziom 8  

Hmm a co tam jest do regeneracji w tonerze że aż się go rozbiera? :)

0
  • #8 20 Maj 2015 08:39
    swistak1984r
    Poziom 16  

Jak masz korek, który jest wklejony albo zalany plastikiem na stałe to sypiesz proszek przez wałek, chyba że komuś chce się wiercić i kombinować z korkami. Jest jeszcze opcja tego, że zrobił się jakiś nagar na z tonera na listwie od spodu i nie nakłada na wałek. A jak patrzysz na wałek od tonera to równomiernie jest na nim rozłożony toner czy widać tak jakby z jednej strony było mniej i cienkie blade paski a z drugiej więcej i bez pasków?

0
  • #9 20 Maj 2015 12:44
    Imprimarex
    Poziom 24  

Wymienia się listwę developera oraz wałek. U ciebie listwa do wymiany, gdyż nierówno rozprowadza proszek tonera na wałku.

Teraz prosimy o wydruk na kartce 4 kolorów.

0
  • #10 20 Maj 2015 13:34
    presio77
    Poziom 8  

4 kolory wzdłuż kartki jak rozumiem :)

A kwestia końca wydruku po 2/3 strony to ten sam problem listwy?
    I ta listwa to ta na kasecie tonera czy to cos innego?

0
  • #11 20 Maj 2015 14:26
    Imprimarex
    Poziom 24  

2/3 strony to najprawdopodobniej wina pasa.

Uszkodzona listwa na tonerze czarnym skutkuje tym, że masz od góry do dołu kartki paski jaśniejsze i ciemniejsze.

4 kolory przez całą jedną kartkę

0
  • #12 23 Wrz 2016 20:26
    presio77
    Poziom 8  

Ha troche mi to zajęło ( rok z okładem ), ale odkopuje temat bo drukarka stoi i straszy.

Zgodnie z prośba strona z kolorowymi paskami CMYK

Jak widać czarny jakoś jeszcze widać, ale kolory praktycznie w zaniku.
    Każda próba kończy się tak samo.

0
  • #13 03 Paź 2016 08:26
    Imprimarex
    Poziom 24  

Aktualnie problem leży najprawdopodobniej w tonerach kolorowych oraz może być problem z pasem, gdyż są 2 kreski w poprzek kartki.

0