Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry PI 2 co sądzicie, jakie macie odczucia?

gracjantorhan20 17 Kwi 2015 19:31 609 9
  • #1 17 Kwi 2015 19:31
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Witam, chciałbym was drodzy użytkownicy Raspberry PI 2 prosić o radę, opinie, odczucia na temat tego sprzętu. Pytam bo waham się/ zamierzam kupić sobie ten sprzęcik. Jak działa i ewentualnie jakie są z nią problemy? I czy polecacie ten sprzęt do pełnienia funkcji dongle android tv? Czekam na wasze opinie ;)

0 9
  • #4 17 Kwi 2015 21:40
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

No fakt podzespoły i wydajność lepsza. Teraz mam mętlik. Kolego @Karaczan zachęciłeś mnie jakoś do tego Odroida C1, ale tu moje pytanie czy owy bardzo się grzeje i ew. jak rozwiązać ten problem?

0
  • #5 17 Kwi 2015 23:32
    Karaczan
    Poziom 39  

Trochę się grzeje. U mnie bez radiatora, w zamkniętej obudowie potrafił dobić do >75st.
    Producent, HardKernel, oferuje dedykowany radiator do C1.
    Pasuje też kilka innych, np ze starych kart graficznych lub płyt głównych, na ogół po lekkim przycinaniu.
    U mnie chłodzi go "niebieski Zalman" z chipsetu starej płyty głównej. Przycięty na wysokość by mieścił się w obudowie, i z podciętą podstawą by nie wadził o kwarc.
    Temperatury max 65st w zamkniętej obudowie oryginalnej, nie przerabianej.

Chwilkę już go mam, w sumie od premiery. Jak masz pytania to wal, postaram się odpowiedzieć na ile moja wiedza pozwala ;)

0
  • #6 18 Kwi 2015 21:28
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Karaczan dziękuję Ci za odpowiedzi, a jeszcze powiedz mi tam można postawić/lub jest android? I jak to zrobić?

0
  • #7 18 Kwi 2015 22:49
    Karaczan
    Poziom 39  

Jest oficialny Android 4.4 od HardKernel, a także 5.0 zrobiony przez społeczność.
    Jest też kilka Linuxów.
    Wgrywa się obrazy na kartę pamięci. Tylko uwaga, nie każde karty Odroid lubi, i np będą problemy z uruchomieniem ;)
    Np z Samsungami są problemy, z SanDiskami wszystko ok

0
  • #8 19 Kwi 2015 20:51
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

O to mnie cieszy jak myślisz 5.0 od społeczności da radę czy lepiej 4.4 od HardKernel i dziękuję za informacje o karcie pamięci :D

0
  • #9 19 Kwi 2015 21:01
    Karaczan
    Poziom 39  

Myślę że lepiej 4.4 oficjalny, w razie jakiś problemów większe wsparcie. Lolipop jest jakąś protezą, działa, ale częściowo bazuje na 4.4 z tego co wiem.
    W Androidach na Odroida C1 ci za bardzo nie pomogę, miałem to zainstalowane dość krótko, <1dnia. Działał przyjemnie.

Mój Odroid pracuje pod Linuxem jako Media Center, ściągacz torrentów i serwer SMB.

0
  • #10 20 Kwi 2015 15:06
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Głownie chodzi mi o to, aby było na nim youtube, ipla, tvn player itp.

0