Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esperanza ETB109 - Nie uruchamia się, nie ładuje

17 Kwi 2015 21:20 1821 14
  • Poziom 24  
    Nie mogę uruchomić tabletu. Wciskam Power i nic. Power z resetem też nic. Power + VOL+ lub VOL- też nic nie daje. Ciągle czarny ekran. Ładowany całą noc na microUSB nic nie wyświetla ani nie świeci. Tablet został normalnie wyłączony i już nie dało się go uruchomić. Co robić?
    Tablet jest nowy, w posiadaniu od 2 tygodni i wcale nie używany. Dopiero dzień przed awarią był używany. Jak podładować tą baterię?
    Czym to jest spowodowane, że bateria tak szybko padła? Coś źle zrobiłem?

edit
    [master-007]

• Poziom 16  
    część tabletow tak ma w sobie. Często powoduje to iż w tle uruchomione są różne programy. Podlądować baterie można poprzez podłączenie na krótko zasilaćza do bateri. Utrata gwarancji jest pewną poprzez otwarcie urządzenia no chyba że zrobi się to umiejętnie
  • Poziom 24  
    Mam ten tablet z powrotem u siebie ponieważ nie znaleziono paragonu, aby oddać na gwarancji. Jak mam podłączyć ten zasilacz do baterii?

Dodano po 4 [godziny] 49 [minuty]:

Na wyłączonym tablecie przyłożyłem do kabelków z baterii miernik i wskazało 2,94. Na baterii pisze:
    -FN 357095 3.7V
    2400mAh
    +2014241004
  • Poziom 24  
    Podłączyłem go do oryginalnej ładowarki. Po chwili podczas ładowania zmierzyłem i było już 3.81V, ale nadal się nie uruchamia.
  • Poziom 24  
    Nie mam niestety paragonu.

Co to może być?
    Esperanza ETB109 - Nie uruchamia się, nie ładuje
  • Poziom 39  
    Moźe być uszkodzona bateria., przetwornica i wiele innych opcji.
    Te tablety, to chińszczyzna w najgorszym sorcie jakościowym, psują się bardzo szybko. Szkoda tracić czasu na te sprzęty.
  • Poziom 10  
    Witaj mam kilka tabletów i gdy baterie padają nie podładują sie przez ładowarke ja robie to tak ze je wylutije i ładuje bez pośrednictwa tabletu po chwili wystarczy wlutowac i ładowac powinien sie wlaczyc i naladowac
    Ja tak wlasnie robie gdy sa rozladowane doszczetnie i
  • Poziom 43  
    szymon189 napisał:
    Podłączyłem go do oryginalnej ładowarki. Po chwili podczas ładowania zmierzyłem i było już 3.81V, ale nadal się nie uruchamia.

Czy po dłuższym czasie bateria się ładuje? Jeśli nie to jest uszkodzona choć przy praktycznie nowym tablecie jest wręcz niewiarygodne.

Można też podpiąć 3 zwykłe akumulatorki (nie baterie jednorazowe) których napięcie mieści się między 3,6 a 4,2V i sprawdzić czy tablet ruszy.
  • Poziom 24  
    Tablet po 8h ładowania rano wskazał 4,16V. Mimo to nie dało się go uruchomić. Teraz po 9h sprawdziłem raz jeszcze i pokazuje 3,98V. Nadal się nie uruchamia.
  • Poziom 24  
    Podłączam do komputera. Trzymam Power i nic sie nie dzieje.
  • Poziom 24  
    Miałem jeszcze tablet Lark FreeMe X2 9.0M z uszkodzonym ekranem w którym była bateria:
    -JNYX 3400mAh
    +20131105 3.7v

Podmieniłem baterie i o dziwo Lark na baterii z Esperanzy rusza (więc to nie wina baterii). Natomiast Esperanza na baterii z Larka nie działa.