Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu.

17 Kwi 2015 22:09 7701 22
  • Poziom 5  
    Cześć Panowie. Mam taki problem.

Po podłączeniu, samego subwoofera do prądu, zaczyna on buczeć (dosyć głośno) I nie wiem czego może to być powodem.

Głośniki odpaliłem po kilku latach nieużywania.

Pomożecie ?

Sprawdzałem na innych gniazdkach w domu - to samo.

• Poziom 28  
    Sub aktywny? 99% uszkodzona końcówka mocy. Nie podłączać bo grozi spaleniem głośnika. Sprawdzić końcówkę mocy. Uszkodzone elementy wymienić.
  • Poziom 40  
    Jak kilka lat stał nieużywany to może kondensatory elektrolityczne wyschły i są do wymiany.
  • Poziom 5  
    Powiem Ci, że się nie znam.

Głośniki to Creative Inspire 5300.

Przed odłączeniem (pare lat temu) działały.
  • Poziom 40  
    Jak wyschnie kondensator np. w filtrze zasilacza to wtedy nie filtruje tętnień i pojawia się przydźwięk sieci (buczenie lub brum).
  • Poziom 5  
    A jeśli bym rozkręcił suba, i wrzucił tutaj zdjęcia, będziecie w stanie mi pomóc ?
  • Admin grupy audio
    Nie, bo żeby cokolwiek naprawić, trzeba mieć o tym minimum pojęcia. Widziałeś kiedyś lekarza, który na podstawie zdjęć pacjenta wydaje diagnozę i przepisuje lekarstwa?
  • Poziom 29  
    Wiesz, co zrób?

Rozkręć go i wymień kondensatory elektrolityczne w zasilaczu. Na 99% to ich wina, skoro mówisz, że parę lat stał to pewnie wyschły i nie filtrują zasilania, stąd to buczenie. Do tego zadania przyda ci się lutownica.

Pozdro
  • Poziom 26  
    NIXIE_123 napisał:
    Wiesz, co zrób?

Rozkręć go i wymień kondensatory elektrolityczne w zasilaczu. Na 99% to ich wina, skoro mówisz, że parę lat stał to pewnie wyschły i nie filtrują zasilania, stąd to buczenie. Do tego zadania przyda ci się lutownica.

Pozdro

Wszystkie twoje diagnozy tyczą się zasilacza ? Może autor określi jak ''buczy'' Czy to przydźwięk sieciowy ale głośniki grają czy jest to tylko brum i nic oprócz niego
  • Poziom 5  
    Te buczenie, wydobywa się z głośnika subwoofera. Membrana wibruje.

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Przepraszam, że post pod postem, ale wrzucam zdjęcia rozebranego suba. Może to coś pomoże.

Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu.
  • Poziom 29  
    Pokaż nam część zasilacza, bo na zdjęciach go nie widzę
  • Poziom 5  
    Zasilacz jest sklejony, i nie da go rady rozebrać.
    Tylko takie mogę dać. Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu.

Jak widzisz jest on na 120V. Puszczam go przez transformator 120V-230V.

I nie jest to wina transformatora, bo pożyczyłem trzy, i na każdym to samo.
  • Poziom 29  
    Czy gdy podłączysz sub do telefonu i puścisz muzykę to gra muzyka i buczy czy tylko buczy?
  • Poziom 5  
    Sub nadal buczy, a głośniki zaczynają trzeszczeć/trzaskać/strzelać.
  • Poziom 29  
    piotrekk3 napisał:
    Sub nadal buczy, a głośniki zaczynają trzeszczeć/trzaskać/strzelać.

Czyli puszczasz muzykę ale słychać tylko buczenie?

Głośniki trzeszcą gdy kręcisz potencjometrem, czy same z siebie?
    Może to jakiś zimny lut gdzieś na płytce
  • Poziom 5  
    Puszczam muzykę, i słyszę buczenie z suba, a głośniki zaczynają trzeszczeć przy kręceniu potencjometrem.
  • Poziom 29  
    piotrekk3 napisał:
    Puszczam muzykę, i słyszę buczenie z suba, a głośniki zaczynają trzeszczeć przy kręceniu potencjometrem.

Trzeszczenie jest spowodowane starym potencjometrem, możesz go wymienić na nowy o takiej samej wartości jeżeli chcesz się pozbyć trzasków.

Pokaż mi dokładnie, gdzie we wnętrzu przychodzi kabel od zasilacza, i okolice tego miejsca tam będzie elektrolit który kwalifikuje się do wymiany. Skoro mówisz, że słychać tylko buczenie bez muzyki to możliwe, że uszkodzone są końcówki mocy. Wymienić elektrolita(y) nigdy nie zaszkodzi.
  • Admin grupy audio
    Przecież na zdjęciach widać który kondensator jest filtrem zasilacza. Po co dodatkowe zdjęcia? Obawiam się jednak że jego wymiana nic nie da.
  • Poziom 31  
    Może być kondensator filtrujący, uszkodzony przewód sygnałowy lub uszkodzony potencjometr w pilocie opcji jest wiele.
  • Poziom 26  
    NIXIE_123 napisał:
    piotrekk3 napisał:

Trzeszczenie jest spowodowane starym potencjometrem, możesz go wymienić na nowy o takiej samej wartości jeżeli chcesz się pozbyć trzasków.

Pokaż mi dokładnie, gdzie we wnętrzu przychodzi kabel od zasilacza, i okolice tego miejsca tam będzie elektrolit który kwalifikuje się do wymiany. Skoro mówisz, że słychać tylko buczenie bez muzyki to możliwe, że uszkodzone są końcówki mocy. Wymienić elektrolita(y) nigdy nie zaszkodzi.

Kolego teraz widzisz ?
    Subwoofer buczy po podłączeniu do prądu.
    Co się tak uparłeś na wymianę elektrolitów (jakaś mania?). Tak swoją drogą widać, że autor tematu nie ma pojęcia na ten temat, więc niech odda sprzęt do naprawy osobie wykwalifikowanej :idea: .
  • Poziom 39  
    To jest właśnie najlepsze na elektrodzie każdy mówi co zrobić a tak naprawdę nikt nie wie kto o tą pomoc prosi. Powinna być jakaś opcja deklaracja którą osoba zakładająca temat zaznaczała by podkreślając swój stopień wtajemniczenia w dziedzinie w której szuka pomocy.

Co do tematu to wina zasilacza. Ja bym ominął diody prostownicze i podpiął z zasilacza od komputera 12V i sprawdził ale jeśli się nie znasz to nie grzeb w tym tylko daj to do serwisu lub komuś kto się na tym zna.
  • Admin grupy audio
    gradek83 napisał:
    To jest właśnie najlepsze na elektrodzie każdy mówi co zrobić a tak naprawdę nikt nie wie kto o tą pomoc prosi.

A niżej:
    gradek83 napisał:
    Co do tematu to wina zasilacza. Ja bym ominął diody prostownicze i podpiął z zasilacza od komputera 12V i sprawdził

Skąd pewność, że to wina zasilacza? To jest dla odmiany hipokryzja.
  • Poziom 39  
    Artur k. napisał:
    Skąd pewność, że to wina zasilacza? To jest dla odmiany hipokryzja

Nie mamy dostępu do sprzętu każdy podsuwa swoje pomysły miałem juz stycznośc z głośnikami creative i w moim przypadku jak mi buczały głośniki głównym problemem był zasilacz. Nie każę mu kupować nowego a tylko podsunąłem pomysł jak może sprawdzić i ewentualnie wykluczyć jedną z opcji.

Dodano po 13 [minuty]:

piotrekk3 napisał:

Pytali czy muzykę słychać jak satelitki podpiąłeś to gra w nim muzyka wydobywa się dźwięk czy wszystkie głośniki razem buczą ? Jak podpinasz przewody JACK masz kartę dźwiękową 5.1 ?