Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH WTW86563 - Komunikat zapchanego filtra.

kufcio 17 Apr 2015 22:24 9795 9
Bosch
    kufcio
    Level 20  
    Witam
    mam mały problem ponieważ suszarka WTW 86563 która jest w sumie bezobsługową suszarką zaczęła szwankować 3 miesiące po gwarancji:)

Wyskakuje komunikat o pełnym zbiorniku lub braku wody do płukania wymiennika, a instrukcja podpowiada że należy wyczyścić sitko w zbiorniku wody. Oczywiście sitko wyczyszczone, wody nie za dużo a komunikat dalej wskakuje po ok 40-50 minutach pracy.
    W urządzeniu nie ma innych filtrów wody.
    Spotkał się ktoś z czyms takim?
    BOSCH WTW86563 - Komunikat zapchanego filtra.
  • Bosch
    PKO86
    Level 12  
    Może jakiś czujnik poziomu wody albo higrostat nawala?
  • Bosch
    kufcio
    Level 20  
    No nic kolejny sprzęt BOSCH'a który zaraz po gwarancji szwankuje. Pralka padła po 4 miesiącach od zakończonej gwarancji, a suszarka po zaledwie 2:)

Po południu rozkręcę obudowę i może coś zauważę, z zewnątrz nic nie widać.

DODANE:
    Po rozkręceniu obudowy, suszarka praktycznie sie rozpadła na części:)

Wybrałem wodę wraz z strzępkami czy jak to nazwać, takie koty z ubrań. Pompka po podaniu 220V pracuje normalnie.

Znalazłem orzecha włoskiego w rurze wody myjącej wymiennik:) dziecko wrzyciło kiedy wyciągnieta był szuflada z wodą.

Po Zkręceniu suszarka pracuje bez problemu.
    czyli nic nie zrobiłem ale naprawiłem:)
    kufcio
    Level 20  
    Niestety zaraz po niby rozwiązaniu problemu nastało lato kiedy suszarka była nie używana. Sezon jesienny jakoś przeleciała ale znów to samo sie z nią dzieje. nów ja rozbiorę i pewnie chwilę pochodzi.
    A może ktoś to już przerabiał?
    Kubus1842
    Level 14  
    @kufcio pisałeś że wyciągnąłeś orzecha włoskiego, może i tym razem dziecko coś wsadziło ?
    kufcio
    Level 20  
    :) Sprawdzałem.
    Ten orzech raczej nie miał wpływu na działanie bo siedział w rurze myjącej wymiennik. To taka gruba rura gdzie podczas trybu mycia elektrozawór naciska na klapke w dnie zbiornika wody. Klapka ma srednice ok 50-60mm.
    To tak na marginesie.
    Dziś znajde trochę czasu i znów rozkręce obudowę, porobie kilka fot.

Ponownie rozkręciłem suszarkę.
    w zbiorniku bardzo dużo zlepionego pyłu czy drobinek tkanin, czujnik poziomy wodu oporowy na dwóch elektrodach czyli raczej nie kłaczki fałszują sygnał ( w starszych modelach suszarek widziałem czujniki na pływakach).
    Pompka ma dość mały otwór ssący i wydaje mi sie ze nie daje rady jak sie zbierze trochę kłaków. Zapewne zatykają otwór ssący, pompa pracuje i przekracza czas wypompowania przez co wywala komunikat zapchanego filtra.
    Po czym wnioskuje ze kłaków nie wciąga? bo na sitku u góry nigdy nie było śladu kłaka.

Zbiornik wyczyściłem, wodę wybrałem. Suszarka chodzi, tylko jak długo?
    Przyjrzałem się filtrom w drzwiczkach, uszkodzeń brak, uszczelka w korpusie cała, pełno zlepionego pyłu do wokół filtrów.

Niestety nie mogłem rozkręcić wymiennika tak bym oczyścił 100% suszarki.
    Zobaczymy na jak długo podziała moja "naprawa" :)

BOSCH WTW86563 - Komunikat zapchanego filtra. BOSCH WTW86563 - Komunikat zapchanego filtra. BOSCH WTW86563 - Komunikat zapchanego filtra. BOSCH WTW86563 - Komunikat zapchanego filtra. BOSCH WTW86563 - Komunikat zapchanego filtra.
    lis.marc
    Level 10  
    Podobne problemy u mnie (3 lata intensywnego używania).
    Powiedz mi czy wyczyszczenie tych kłaków pomogło czy trzeba serwis?
    kufcio
    Level 20  
    100% skuteczności. Od daty pisania postu żadnych problemów.
    lis.marc
    Level 10  
    Potwierdzam, w razie problemów opisanych w temacie z tym modelem suszarki, należy zająć się pompką, a w zasadzie zbiornikiem, gdzie odbierana jest woda (skropliny + płukanie) z wymiennika ciepła.
    Dodam, że po rozkręceniu suszarki i dojściu do pompki należy "pogmerać" pod wymiennikiem ciepła i postarać się wybrać jak najwięcej kłaczków. W moim przypadku znalazłem tam także płaski plastikowy element (usztywnienie kołnierzyka koszuli), które jakimś cudem dostało się do zbiornika i najpewniej zatykało wlot pompki.

Zachodni sąsiedzi wykonują profilaktyczne płukanki z roztworu CoregaTabs ;), aby wiązać kłaczki i ułatwić ich podawanie do odróżnialnego kondensatora skroplin.
    Wielkie dzięki dla "kufcio" za wątek.