Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw golf 2 1.6 1990r 2ee pierbu - problem ze ssaniem . nie wylacza ssania .

vindizel 17 Apr 2015 22:35 1470 5
    vindizel
    Level 2  
    Witam wszystkich jestem tu nowy i jestem szczesliwym posiadaczem golfa 2 1.6 benzyna 1990r na denerwujacym upierdliwym gazniku 2ee. Otóż od jakiegos czasu nie pamietam nawet jakiego mam problem z przeslona wstepna ( klapka od ssania). Otoz dzis po raz kolejny rozgrzalem silnik a klapka jest prawie domknieta zamiast otwarta ( z tego co mi wiadomo ma byc otwarta na rozgrzanym calkowicie otwarta ). Zachowuje sie tak samo na zimnym jak i na cieplym. Dodam jeszcze ze wszystkie podcisnienia zosaly wymienione podstawa gaznika jest szczelna ( nowa podstawa) . Gdy przygazuje klapka sie normalnie otwiera lecz na wolnych chodzi caly czas na ssaniu. Sonde lambda pare dni temu wymienilem na nowa wiec odpada. Filtr powietrza nowy. Przewody masowe wszystkie wyczyszczone styki tak samo. Jedyne co podejrzewam to czujniki temperatury plynu . Ale czy to moze być od nich ? Prosze o pomoc bo juz nie mam do tego gaznika sily... Z góry dziekuje . Pozdrawiam. Dodam jeszcze ze zwiekszylo sie spalanie.
    Alfred_92
    Level 33  
    Oczywiście istnieje możliwość że powodem takiego zachowania jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

Dodano po 13 [sekundy]:

Oczywiście, istnieje możliwość że powodem takiego zachowania jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej.
    vindizel
    Level 2  
    O ile sie orientuje na kroccu od wody sa 2 czujniki temp plynu niebieski i jakis drugi mam wymienic obydwa czy tylko niebieski ?
    Trawik
    Level 26  
    Zobacz czy pracuję przyspieszacz na zapłonie bo może grucha zacięta lub węzyk zapchany
    vindizel
    Level 2  
    Trawik wrote:
    Zobacz czy pracuję przyspieszacz na zapłonie bo może grucha zacięta lub węzyk zapchany
    .

Wyprzedzacz zaplonu jest wporzadku w wezyku jet podcisnienie ladnie zasysa . Droznosc na podcisnieniu jest.
    ociz
    Moderator of Cars
    vindizel wrote:
    O ile sie orientuje na kroccu od wody sa 2 czujniki temp plynu niebieski i jakis drugi mam wymienic obydwa czy tylko niebieski ?

Niebieski, sprawdzić a nie wymieniać, bo nowe zamienniki bardzo często są wadliwe.

Na temat tego gaźnika były już setki tematów. Zamykam.