Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie konsoli do monitora i suboofera

kolo336 18 Kwi 2015 12:58 564 6
  • #1 18 Kwi 2015 12:58
    kolo336
    Poziom 9  

Witam. Zamierzam kupić konsolę PS3 - CECH-4204C i chciałbym ją podłączyć do monitora samsung 22 cali LED 1080p (ma już zajęte miejsce na DVI, więc mam tylko wolne d-sub, chodzi o to żeby nie trzeba było przełączać jak chce pograć na konsoli) oraz do suboofera i głośników logitech (wolne miejsca to 2x AUX). W przypadku obrazu kupię przejściówkę HDMI > D-SUB ale w przypadku dźwięku nie mam pojęcia jak sobie poradzić. Znalazłem manual do tej konsoli Link oraz takie informacje o wyjściach:
    Podłączenie konsoli do monitora i suboofera

0 6
  • #2 18 Kwi 2015 16:18
    Rognor
    Poziom 21  

Przede wszystkim monitor musi mieć HDCP, szansa że zadziała z D-SUB to ok.0%, nawet z DVI bywają kłopoty (choć nie u mnie, na moim Samsungu bez problemu). A dalej obraz i dźwięk ślesz jak chcesz (można dwoma wyjściami), sam tak miałem obraz po HDMI-DVI (do monitora bez głośników), a dźwięk chinch-ami do głośników (potrzebowałem przejściówki z chinch na jack).

1
  • #3 18 Kwi 2015 16:30
    kolo336
    Poziom 9  

Rognor napisał:
    Przede wszystkim monitor musi mieć HDCP, szansa że zadziała z D-SUB to ok.0%, nawet z DVI bywają kłopoty (choć nie u mnie, na moim Samsungu bez problemu). A dalej obraz i dźwięk ślesz jak chcesz (można dwoma wyjściami), sam tak miałem obraz po HDMI-DVI (do monitora bez głośników), a dźwięk chinch-ami do głośników (potrzebowałem przejściówki z chinch na jack).

Monitor to Samsung S22B300B. Mógłbyś sprawdzić czy obsłuży? http://allegro.pl/konwerter-adapter-hdmi-do-vga-d-sub-xbox-audio-i4927724472.html Myślę że dzięki temu powinno być okej. Coś się zmienia jeśli kupie super slim?

0
  • #4 18 Kwi 2015 20:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kolo336 napisał:
    Mógłbyś sprawdzić czy obsłuży?

Ma kupić i sprawdzić?.

Z takimi "manewrami" jest tak, że nikt 100% pewności nie da, że zadziała, ale też nikt nie powie, że nie zadziała - po prostu musisz sam kupić i zobaczyć - bo to ma działać u Ciebie, na Twoim sprzęcie.
    Jednym to działa, innym nie działa...

1
  • #5 18 Kwi 2015 21:03
    kolo336
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:

Ma kupić i sprawdzić?.

Z takimi "manewrami" jest tak, że nikt 100% pewności nie da, że zadziała, ale też nikt nie powie, że nie zadziała - po prostu musisz sam kupić i zobaczyć - bo to ma działać u Ciebie, na Twoim sprzęcie.
    Jednym to działa, innym nie działa...

Wyluzuj. Rognor pisał mi że coś tam monitor musi mieć żeby teoretycznie działało, a skoro tak to wnioskuje po tym że ma większą wiedzę na ten temat ode mnie i mógłby sprawdzić czy ten monitor co mam by działał i ewentualnie napisał wątpliwości.

0
  • #6 18 Kwi 2015 21:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kolo336 napisał:
    Wyluzuj. Rognor pisał mi że coś tam monitor musi mieć żeby teoretycznie działało

Pod VGA żadne HDCP nie musi być spełnione - reszta, jak opisałem.
    kolo336 napisał:
    mógłby sprawdzić czy ten monitor co mam by działał i ewentualnie napisał wątpliwości.

To nie tylko od monitora zależy.

1
  • #7 18 Kwi 2015 21:13
    kolo336
    Poziom 9  

To by było na tyle, dzięki :)

0