Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat podłączenia układu świec żarowych w ciągniku Ursus

wojtacy2 18 Kwi 2015 14:24 6600 9
  • #1 18 Kwi 2015 14:24
    wojtacy2
    Poziom 4  

Witam. Poszukuję schematu podłączenia świec żarowych do ciągnika Ursus. Szukałem, ale nie mogłem znaleźć. Jeśli ktoś byłby tak miły zrobić schemat jak podłączyć te świece na przycisk z kontrolką to byłbym wdzięczny. Potrzebuję bardzo tego schematu. Znalazłem coś takiego w załączniku. Tylko nie wiem o co chodzi, potrzebowałbym jakiś dokładny opis z legendą, który numer co oznacza.

• Pomocny post
    #2 18 Kwi 2015 17:59
    jasiek1122
    Poziom 20  

Jeżeli chcesz to zrobić, na przycisk to wystarczy znaleźć stałe 12 V, po włożeniu kluczyka do stacyjki. Bierzesz próbówkę, multimetr, żaróweczkę z kabelkami i szukasz, wg powinien być to zacisk 54, ale tam masz pewnie kierunki, STOP, może być też zacisk 30. Lub 54. :D
    Przycisk musi być solidny, przewody też bo przez nie będzie płyną duży prąd do świec. Włącznik montujesz gdzieś na desce rozdzielczej, kontrolkę podłączasz za włącznikiem no i do masy. :D
    Pozdrawiam, w razie problemu pisz. :D

• #3 18 Kwi 2015 18:28
    wojtacy2
    Poziom 4  

No ok. tylko ja mowie o silniku z ursusa a ten silnik sedzi w wozku widlowym dlatego dałem post w tym dziale z uwagi na silnik. Cala elektryka jest tam pocieta,nie ma stacyjki bo odpala na jakiś guzik.zapoznałem sie z tym schematem jak sie podlacza swiece zarowe rysunek w pierwszym poscie. I prosił bym o szczegolowy opis jak podlączy całą instalacje od swiec zarowych krok po kroku i zeby była na guziczek z zaroweczką ;] takie mam zadanie do wykonania na poniedziałek. i nie wiem czy sobie bez was poradze ;[. moze jakiś przekaźnik tam wsadzic.. no nie wiem. i pytanie w ktorym miejscu znajduje sie rys.''załącznik'' nizej ten włącznik swiec. pytam dlatetego bo teraz nie mam tego w zasiegu reki i nie moge zajrzec,a nie chce sie motac i szukac co gdzie co jest.

• Pomocny post
    #4 18 Kwi 2015 18:40
    jasiek1122
    Poziom 20  

Jak nie masz stacyjki, to podłączasz prosto pod aku, może być gdzieś gdzie masz 12 V, piszesz o jakimś guziku, tak masz 12 V,z aku które zasila rozrusznik. Podłączasz tam włącznik do świec, reszta tak samo jak w poście wyżej.
    Nikt nie wie jaka jest tam instalacja, więc robisz porządnie tak jak jest w c-330 zakładasz przełącznik świec żarowych i stacyjkę, albo tak jak piszę mniej elegancko na przycisk. :D

Cytat:
    I prosił bym o szczegolowy opis jak podlączy całą instalacje od swiec zarowych krok po kroku i zeby była na guziczek z zaroweczką ;]

Czego schemat :?: Instalacji w twoim wózku widłowym, to my powinniśmy cię poprosić o tenże schemat.
    Pozdrawiam.
    Ps Pisałem posta zanim załączyłeś zdjęcie.
    Cytat:
    i pytanie w ktorym miejscu znajduje sie rys.''załącznik'' nizej ten włącznik swiec. pytam dlatetego bo teraz nie mam tego w zasiegu reki i nie moge zajrzec,a nie chce sie motac i szukac co gdzie co jest.

U ciebie go nie ma masz za to ten guzik. Jeżeli chcesz tak zrobić to musisz kupić przełącznik świec żarowych dwupozycyjny, najlepsze rozwiązanie. I pozycja świece, II rozrusznik tak jak oryginalnie w c-330. Schemat podłączenia układu świec żarowych w ciągniku Ursus

• #5 18 Kwi 2015 19:00
    wojtacy2
    Poziom 4  

Ok narazie dzieki za pomoc daje ci palec w gore jak coś za szybką i konkretną odpowiedz.Ja tez myślałem ze trzeba kupic ten przełącznik. a to co pokazałęs ten guzik to gdzie on jest ?

• #6 18 Kwi 2015 19:10
    jasiek1122
    Poziom 20  

Cytat:
    a to co pokazałęs ten guzik to gdzie on jest ?

To zdjęcie co pokazałem, to przełącznik świec żarowych oryginalnie montowany w c-330. Jest on w sklepie z częściami do maszyn rolniczych. W twoim przypadku będzie to najlepsze rozwiązanie gdyż nie musisz montować przekaźników, do świec.

• #7 18 Kwi 2015 19:20
    wojtacy2
    Poziom 4  

czyli to co mowisz przełążnik swiec żarowych jest w tym miejscu?;załącznik sory za głupie pytania ale za bardzo nie znam sie na tym a to co ja pokazałem to co to jest tez przełącznik swiec zarowych? czyli ten przełącznik to jest na tym schemacie . nr 20 , A skoro mowisz ze mam ten przełącznik swiec żarowych to po co mam go kupywac ? :D

• #8 18 Kwi 2015 19:58
    jasiek1122
    Poziom 20  

Czyli masz ten przełącznik świec żarowych przy wózku widłowym, wcześniej pisałeś ,że odpalasz go jakimś "guzikiem" :?: Jeśli masz to ok, podłączasz go tak jak na schemacie. nr.20 to ten przełącznik ma 3 zaciski.

Cytat:
    A skoro mowisz ze mam ten przełącznik swiec żarowych to po co mam go kupywac ?

:?: To ja mam wiedzieć co masz ?Raczej go nie masz, jak odpalasz wózek "guzikiem".Nie załączaj zbędnych zdjęć, po co to zdjęcie 60, zdjęcia inaczej się załącza zapoznaj się z tym.
    Popraw pisownię, nie pisz o guzikach, guziki to mogą być przy koszuli. :D
    Ps Źle się zrozumieliśmy. Kup ten przełącznik.

• #9 18 Kwi 2015 21:20
    wojtacy2
    Poziom 4  

To nie jest moj wozek widlowy tylko mam go naprawic to jest moje zadanie.I nie spinaj sie xD zdjecia są potrzebne bo jak ktos to bedzie kiedys czytał to bedzie wiedział o co chodzi. Mowisz o przełączniku zeby kupic skoro jest to który mam kupic przełącznik? ..

• #10 18 Kwi 2015 22:09
    jasiek1122
    Poziom 20  

Ok, kup przełącznik świec żarowych taki jak w c-330, plus trochę przewodu, ok.5 [mm²], do świec oraz kontrolkę nic ci więcej nie potrzeba. Nie masz takiego przełącznika w swoim wózku, załączasz rozrusznik tak jak piszesz "guzikiem"co nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak kupisz ten przełącznik świec żarowych nie będzie ci już potrzebny ten "guzik", ponieważ przełącznik ma dwie pozycje tj. podgrzewanie świec, uruchomienie rozrusznika. Pod zaciski przełącznika 15/54 podłączasz +lub- akumulatora zależy czy minus idzie na masę, czy plus ; pod zacisk 19 rozrusznik; pod zacisk 17 świece szeregowo i kontrolkę.
    Myślę ,że teraz wszystko jasne. :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME