Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Zmiana domofonu analogowego 6-cio żyłowego na cyfrowy

kkarollosekk 18 Apr 2015 18:17 5709 12
    kkarollosekk
    Level 9  
    Witam mam taki problem, że w moim bloku zmieniono stary domofon analogowy na cyfrowy firmy wekta i teraz problem tkwi w tym, że nie umiem podczepić swojego nowego domofonu PROEL PC255 w mieszkaniu. Ze ściany wychodzi 6 żył i teraz nie mogę znaleźć tych od cyfry czyli +/- jak mierze multimetrem wychodzą dziwne wyniki od 2-3v do nawet 8-11v prądu stałego. Oczywiście zworki zmieniłem na numer mojego mieszkania. Gdy podczepiam tak jakby masę i kabel +8V też nic się nie dzieje (robiłem już wiele kombinacji) Jeżeli ktoś mógłby mi w stanie pomóc z góry bardzo dziękuję bo już nie mam cierpliwości do tego ciągle biegać na dół i wywoływać swój numer. (Dodam również stare zdjęcie domofonu i jego podłączenie ten brązowy bodajże wywołujący powinien być podczepiony pod 1 bo go odkręciłem)

[Inne] Zmiana domofonu analogowego 6-cio żyłowego na cyfrowy [Inne] Zmiana domofonu analogowego 6-cio żyłowego na cyfrowy
    raffin
    Level 24  
    Stare zdjęcie nie ma znaczenia, teraz wykorzystywane są któreś 2 przewody (może np czerwony i niebieski/czarny?). Najprościej iść do sąsiada i zobaczyć jakie kolory są u niego podczepione. Na 99% są jednakowe kolory we wszystkich mieszkaniach.
    kkarollosekk
    Level 9  
    byłem u sąsiadów ale oni mają stare analogowe które wiem jak podczepić i u nich też nie działają (nawet sąsiadka mnie prosiła żeby u niej też wymienić). Znaczy jest taka sytuacja ze ten stary domofon u mnie normalnie dzwoni odbieram i mnie na dole słyszą ludzie a ja ich nie (mam tylko burczenie). A na pewno jest to domofon cyfrowy bo wybiera się numerki i można wejść kodem.
    raffin
    Level 24  
    kkarollosekk wrote:
    w moim bloku zmieniono stary domofon analogowy na cyfrowy
    ... a lokatorzy sami sobie montują unifony? :O
    kkarollosekk
    Level 9  
    sprawdzałem teraz te przewody (czerwony i niebieski) jest na nich 0V napięcia podczepiłem je tez pod domofon L- L+ i też żadnej reakcji gdy wywołuje numer. (Mój numer mieszkania to 29 i myślę ze dobrze podczepiłem zworki [Inne] Zmiana domofonu analogowego 6-cio żyłowego na cyfrowy

Dodano po 3 [minuty]:

właśnie w tym jest problem że tak administracja mówi nam że co jest w mieszkaniu to należy do nas czyli za to ze wezwę tego człowieka od domofonów to bd musiał mu trochę sypnąć groszem za usługę. Były kiedyś dobre domofony to wymienili na nowoczesne i teraz nikt w bloku nie wie kogo wpuszcza :D (jeden sąsiad właśnie skorzystał z takich usług ze ktoś mu tam niby naprawiał zapłacić 65zł i po 2 dniach miał to samo co miał haha)
    raffin
    Level 24  
    Ja napisałem tylko przykładowe kolory, wcale nie musi tak być podłączone. Przydałoby sie zdjęcie tej WEKTY i symbol. A kto zaproponował kupno PROEL PC255 ?
    kkarollosekk
    Level 9  
    Kupno PROEL PC255 zaproponował mi pracownik w sklepie mówił że najczęściej je ludzie biorą i są w miarę dobre a ta wekta to (Kaseta domofonowa pozioma CCD 2001 C-02 )
    raffin
    Level 24  
    Do tego systemu pasuje unifon analogowy WEKTA TK6(A), System 5+1, System 3+1 (wybór za pomocą zworek), dlatego stary analogowy też działa.
    Nowy cyfrowy na pewno nie będzie.
    kkarollosekk
    Level 9  
    wielkie dzięki zaraz pojadę do sklepu zdać tego PROEL i kupię nowy :D i wtedy zobaczymy jak tamtego podczepić :D
  • Helpful post
    raffin
    Level 24  
    To fragment instrukcji do CCD 2001 C-02:
    Trzeba pokombinować z przewodami i stary też zadziała :)
    Proponuje ściągnąć sobie instrukcję i powalczyć :)

Moduł rozszerzeń do którego jest podpięte mieszkanie 29:

Najprościej byłoby zobaczyć jakie kolory tam są podpięte pod mikrofon, słuchawkę, masę, wywołanie 29...

Unifon TK6
    kkarollosekk
    Level 9  
    wracam ponownie do tematu i chyba doszedłem gdzie idzie jaki kabelek tylko problem dalej nie znika ;/ dzwoni jak należy odbieram i na dole mnie doskonale słychać, lecz jak ja chce kogoś usłyszeć to mam problem ;/ słychać tak jakby ktoś z daleka mówił jakby brakowało mocy dla tego mikrofonu na dole co może być tego przyczyną bo to już chyba nie u mnie ?

Dodano po 4 [minuty]:

wysyłam też zdjęcie jak mam to teraz podłączone [Inne] Zmiana domofonu analogowego 6-cio żyłowego na cyfrowy
    tuhajbej2000
    Level 1  
    Ale to nie jest domofon (unifon) cyfrowy.
    Moderated By suworow:

Chyba nie przeczytał kolega tego tematu do końca.....

kkarollosekk
    Level 9  
    Witam i przepraszam ze nie zamknąłem tematu. z tego co mi wiadomo problem był na dole na klatce naprawiali kilka razy ten domofon i raz działa a raz nie ale ludzie już się przyzwyczaili i zostawili to w spokoju. Dziękuję wszystkim za pomoc. Zamykam