Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiesta - Brak "ciężarka" na rancie felgi.

Synthol 18 Kwi 2015 18:41 840 5
  • #1 18 Kwi 2015 18:41
    Synthol
    Poziom 11  

Witam, podczas zmiany kół z zimowymi oponami na koła z letnimi oponami zauważyłem iż na jednej feldze brakuje "ciężarka" po jednej stronie felgi, na pozostałych trzech felgach "ciężarki" występują po obydwu stronach zarówno koła z zimowymi oponami "ciężarki" mają po obydwu. Istnieje taka możliwość że przy wyważaniu tej felgi zaistniała potrzeba doważenia tylko jednej strony? Czy zawsze ciężarki występują po obydwu stronach? Nie wiem czy po prostu odpadł ten ciężarek czy tak musi być. Koło to mam zamontowane na tylnej osi. Felgi stalowe. Z autem wszystko w porządku, nic nie huczy, na zakrętach dobrze się zachowuje, oraz jest zrywniejsze (chociaż to może być efekt placebo) niż na zimowych. Pozdrawiam.

0 5
  • #2 18 Kwi 2015 18:51
    diablo23248
    Poziom 26  

Obecność ciężarków po obu stronach nie jest "obowiązkowa". Jest możliwe, że wyważarka pokazała konieczność "doważenia" tylko z jednej strony.

0
  • #3 18 Kwi 2015 19:14
    yogi009
    Poziom 42  

Wyważenie koła to groszowa sprawa, jedź i niech Ci je wyważą, wtedy będziesz miał pewność, że żadne nie bije.

0
  • #4 18 Kwi 2015 20:53
    marcin273
    Poziom 17  

Czasami po dobrym umyciu felgi oraz wyczyszczeniu wewnętrznego rantu felgi (tu gdzie się styka z oponą) na nowej oponie udaje się wyważyć bez ciężarka lub zminimalizować do 5-10gram. tylko komu się chce w to bawić ? :). U mnie dwa kola maja po 5gram a dwa bez ciężarów (kręciłem oponą na feldze aż trafiłem w punk) Ważna też pasta (zimowa letnia) jak opona idealnie wślizgnie się w rant to i obciążenia mało będzie.

0
  • #5 19 Kwi 2015 01:36
    Synthol
    Poziom 11  

Dziękuje za odpowiedzi. Po prostu gdy zauważyłem że na feldze jest ciężarek tylko po jednej stronie pojawił się w głowie znak zapytania, tym bardziej że pozostałe koła mają po obydwu stronach ciężarki, w drugim aucie także. A że z wulkanizacją nie mam nic wspólnego dlatego takie zapytanie padło.

0
  • #6 30 Kwi 2015 16:11
    Synthol
    Poziom 11  

Byłem wyważyć koła, tylko 1 koło było w porządku.;)

0