Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Car Changer, a stacjonarna ładowarka...

18 Kwi 2015 18:43 651 6
  • Poziom 8  
    Witam.

Na początek załączam zdjęcie:
    Ładowarka Car Changer, a stacjonarna ładowarka...

Posiadam ładowarkę jak na zdjęciu. Zakończona jest jednak dwoma kabelkami przystosowane do wpięcia do instalacji samochodowej. Chciałbym zrobić z tego "stacjonarną" ładowarkę i mam pytanie małego kamikadze. Czy jakbym kabelki z ładowarki włożył prowizorycznie w otwory drugiego kabla (widocznego na zdjęciu), czy to będzie działać ?

Próbowałem ładować baterie tego urządzenia przez kabel USB, i przejściówkę do kontaktu, jednak nieskutecznie.
    Na ładowarce mamy oznaczenia:
    INPUT: DC 12-24V
    OUTPUT: DC 5V

Na wtyczkę do prądu na USB mamy:
    INPUT: AC 100-240V 50/60Hz 3W
    OUTPUT: 5,2 V 500mA

Bateria: 3,7V 1000mAh, 3,7Wh
    Voltage: 4,2V

Ładowałem przez USB kablem od aparatu, który jest dopasowany. Posiada jednak na wyjściu mniej "pinów" niż ten od ładowarki samochodowej. Czy może mieć to wpływ ? Zastanawiam się czy przypadkiem urządzenie nie jest uszkodzone ?
    Podpowiem, że wtyczka do prądu z USB posiada diody i po włożeniu kabla do urządzenia świeci się zielona dioda tak jakby się ładowało.
  • Poziom 28  
    DenisGrusz napisał:
    Czy jakbym kabelki z ładowarki włożył prowizorycznie w otwory drugiego kabla (widocznego na zdjęciu), czy to będzie działać ?

Uszkodzisz w ten sposób ładowarkę, która może eksplodować.
    DenisGrusz napisał:
    Na wtyczkę do prądu na USB mamy

To się nazywa ładowarka sieciowa z wyjściem usb :)

Możesz napisać do czego jest ta ładowarka? Aby poprawnie działała musisz te dwa kabelki podpiąć do 12V.
  • Poziom 28  
    12v możesz wziąśc z podobnego zasilacza sieciowego wtyczkowego który na wyjściu daje 12v. Możesz też podpiąc się do zasilacza komputerowego. Mozliwości masz wiele...
  • Poziom 8  
    Rozumiem. Ładowarka sieciowa z wyjściem USB daję z tego co rozumiem 5V na wyjście i w taki sposób nie naładuję tej baterii ?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    DenisGrusz napisał:
    Ładowałem przez USB kablem od aparatu, który jest dopasowany. Posiada jednak na wyjściu mniej "pinów" niż ten od ładowarki samochodowej. Czy może mieć to wpływ ?

Wpływ ma to, że ładowarka sieciowa usb ma wydajność 500mA, a car charger 1500mA. Po prostu nie wyrabia prądowo. Te ładowarki od tabletów mają po 1.5A, 2A 5V oczywiście

DenisGrusz napisał:
    Ładowarka sieciowa z wyjściem USB daję z tego co rozumiem 5V na wyjście i w taki sposób nie naładuję tej baterii ?

Jeżeli dasz 5v do car charger to nie, on potrzebuje 12

Dodano po 2 [minuty]:

Jeżeli podłączyłbyś sam kabelek usb do ładowarki np. z tableta 5V i co najmniej 1.5A to naładujesz baterię
  • Poziom 8  
    OK. Dziękuje bardzo za odpowiedź.