Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik temperatury opel

22 Maj 2005 21:28 2946 7
  • Poziom 13  
    Witam , mam taki problem z omegą B , coś mi się stało ze wskażnikiem temperatury, najpierw wentylator włączał mi się przy 92 stopni a teraz prawie 100 stopni .Nie wiem gdzie szukac przyczyny w czujniku temp. czy w załączeniu wentylatora.Ewentualnie jak to sprawdzić
  • Poziom 12  
    Ja bym najpierw spawdzil czujnik, ale ten w chlodnicy a zeby byc 100% pewnym to bym go wymienil na nowy. Nie powinien drogo kosztowac.
  • Poziom 10  
    Witam ! Ja również sprawdził bym czujnik znajdujący się w chłodnicy , wentylator załącza sie kiedy dostanie napęcie z czujnika .
  • Spec od samochodów
    A czy to nie jest przypadkiem silnik v6 2,5 albo 3,0 benzyna?
  • Poziom 13  
    najlepiej podlaczyc to pod kapa i zerkac temperature wtrysku bo ten na desce potrafi czsem niezle oszukac jesli kapa niema to wystarczy podgrzac no juz tylko zerkajac na wskazanie temperatury na liczniku , wysunac kabelki z wlacznika zrobic zworke jesli zalaczy wentylator to walniety jest napewno czujnik termiczny chlodnicy jesli nic nie zalaczy to pod maska jest skrzynka w krztalcie trojkata jest tam duzy bezpiecznik koloru zoltego napewno bedzie spalony wtedy szykac zwarcia w instalacji ..Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    czujnik wentylatora jest ok załącza, lecz nadal nie pasuje mi wskazanie temperatury
  • Poziom 16  
    Witam
    Sprawdz reka temperature chlodnicy w dolnej czeci , jesli jest duza roznica miedzy gora a dolem chlodnicy wymien termostat.Moze to byc jedna z wielu przyczyn ,ktore powoduja pozniejsze wlaczanie wentylatora.

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 13  
    sekuta napisał:
    czujnik wentylatora jest ok załącza, lecz nadal nie pasuje mi wskazanie temperatury

Nie sugrowałbym się tak za bardzo tym co pokazuje wskaźnik na desce. W Omegach jest duża tolerancja błedu wskazania. Jeden załącza wentylator przy 95 drugi przy 100 °C. Napisz jaki to silnik !
    Pzdr.