Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon dla dziewczynki w wieku ok. 10 lat?

18 Kwi 2015 21:23 1683 4
  • Poziom 17  
    Witam!

Moja chrześniaczka marzy, aby na komunię dostać w prezencie telefon komórkowy. Chciałbym, więc poradzić się Was jaki model mogę jej zafundować?

Generalnie chciałbym, aby był wyposażony w dobry aparat fotograficzny oraz dobrą fonię (np. do słuchania MP3). Musi mieć oczywiście Wi-Fi oraz Bluetooth. Budżet to ok. 600 zł, ale może być mniej. Co możecie polecić?

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
    Zgodnie z zasadami działu uzupełniam zapytanie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2652370.html

1) Telefon oczywiście nowy (w końcu ma to być prezent)
    2) Marki telefonu żadnej nie preferuję.
    3) Budowa standardowa
    4) System operacyjny najlepiej Android
    5) Bez klawiatury (ekran dotykowy)
    6) Wyświetlacz min. 3,5 cala
    7) Telefon będzie wykorzystywany pewnie do robienia zdjęć, słuchania muzyki, wysyłania SMS-ów (docelowy użytkownik to dziewczynka w wieku ok. 10 lat), przeglądania internetu
    8) Najbardziej zależy mi na możliwie dobrym aparacie i na dobrym dźwięku
    9) Nie jest potrzebny GPS, NFC
    10) Patrz. pkt. 7.
    11) Budżet to ok 600 zł. Może być mniej lub trochę więcej.
    12) Inne wymagania to Bluetooth, WiFi, gniazdko Jack 3,5 mini (pod słuchawki)
  • Poziom 19  
    Sprawdź dyskretnie co mają jej koleżanki i kup trochę lepszy :bye:

• Poziom 24  
    Ja polecam jakiś markowy produkt: jak na Androidzie (dużo darmowych aplikacji z irytującymi reklamami) Samsung, LG, ewentualnie Sony.

HTC są droższe - w modelach do 600zł możesz znaleźć takie kwiatki jak HTC Desire 310 (szczególnie nie polecam).

Ewentualnie (Nokia) Microsoft - o ile dasz radę z Windowsem - wielu klientów nie jest zadowolonych.

Najlepszym rozwiązaniem byłby iPhone - szał wśród młodego pokolenia ale to nie ta półka cenowa. Wtedy będzie na topie i do tego będzie pomału wdrażała się w wyścig szczurów. Wchodząc w świat iPhone musisz kupować regularnie najnowszy model, a tak będziesz użytkownikiem II kategorii. W związku z tym użytkownicy iPhone 6 już zbierają kasę na iPhone 6s.

Z chińczyków to wybrane modele Alcateli i Huawei - do reszty nie ma akcesoriów. Nie kupisz potem dedykowanego pokrowca czy baterii do myPhone, Kruger&Matz, Be, GoClever, Prestigio, Manta itd. Nie wspomnę o ewentualnej naprawie pogwarancyjnej (od grudnia dostawca mi ściąga złącze sim do jednego Huawei).

A teraz na poważnie - mając a uwadze pierwszy akapit to LG G2 mini lub L Fino (nie ma LTE), na początek powinno wystarczyć. Samsung to Galaxy S4 mini (nowy z drugiej ręki), nie mam zdania o Sony Xperia E3 (klasa E - najsłabsza), dużo ludzi ma Xperia M2 (średnia klasa łudząco podobny do Xperii Z).

Wydaje mi się, że muzyka to wszędzie to samo, aparat - nigdy nie zastąpi ci cyfrówki. Megapiksele nie zrekompensują beznadziejnej optyki i słabej czułości matrycy.

Z racji mojej pracy przechodzi mi przez ręce wiele modeli dziennie. Pół roku temu wziąłem starszemu synowi G2 mini, sobie S4 mini, żonie Z1 compact, młodszy męczy się z Gio. Obydwaj synowie oczywiście chcieliby coś lepszego, żonie wystarcza, a ja na razie nie widzę na co mam zmienić.
  • Poziom 17  
    lemu napisał:
    Sprawdź dyskretnie co mają jej koleżanki i kup trochę lepszy :bye:

Nie jest głupie, ale nie sprawdzę co mają jej koleżanki, bo mieszkamy daleko od siebie poza tym nie wiem co one dostaną ;-)

Dodano po 4 [minuty]:

dxxx napisał:
    Ja polecam jakiś markowy produkt: jak na Androidzie (dużo darmowych aplikacji z irytującymi reklamami) Samsung, LG, ewentualnie Sony.

Też w sumie skłaniam się do Androida

dxxx napisał:

A teraz na poważnie - mając a uwadze pierwszy akapit to LG G2 mini lub L Fino (nie ma LTE), na początek powinno wystarczyć. Samsung to Galaxy S4 mini (nowy z drugiej ręki), nie mam zdania o Sony Xperia E3 (klasa E - najsłabsza), dużo ludzi ma Xperia M2 (średnia klasa łudząco podobny do Xperii Z).

Dziękuję za konkretną podpowiedź. Rozeznam modele, które polecasz.