Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz lcd Mitsubishi Eclipse

22 Maj 2005 21:32 1967 11
  • Poziom 13  
    Witam
    mam wyświetlacz od telefonu Mitsubishi Eclipse i sie zastanawiam czy można go wysterować przez mikrokontroler i/lub pc
    w załączniku fragment schematu tego telefonu z opisem wejść wyświetlacza

EDIT
    sterownik to epson TCM-A1223-1
  • Poziom 20  
    Z tego co wyczytałem w datasheecie telefonu (service manual) to lcd jest sterowany po SPI czyli nie bedzie problemow z podpieciem do jakiegos uP tylko jak dla mnie problem to znalezienie datasheet'u do lcd (do sterownika) bo nie mam zielonego pojeciac jak tym sterowac... (chodzi o jakies komendy itede). A wyswietlaczyk jest naprawde fajny. Znalazles cos ? Tam w II temacie dot. lcd od nokii napisales cos o jakims datasheecie, ale nie wiem czy probowales podlaczac wedlug tamtego.
  • Poziom 13  
    nic nie znalazlem :(
    niepodlaczalem wedlug tamtego datasheeta bo to nie ten sterownik no i nawet czasu nie mialem zeby eksperymentowac
    chyba trzeba bedzie napisac maila do epsona o datasheet
  • Spec od samochodów
    Więcej czasu i pieniędzy starcisz na szukanie niż zakup lcd np z Nokii, wybieraj taki do którego masz opisy.
  • Poziom 13  
    tu nie chodzi o to zeby kupic tylko zeby zrobic samemu :P
    zreszta co to za przyjemnosc podlaczyc czarnobialy wyswieltacz skoro mozna to zrobic z kolorowym :)
  • Spec od samochodów
    od Noki 3510i jest kolorowy.
  • Poziom 13  
    chcialbym przypomniec ze temat brzmi "Wyświetlacz lcd Mitsubishi Eclipse" a nie "Wyświetlacz lcd Nokia 3510i"
  • Spec od samochodów
    A tak z ciekawości Google zbankrutowało? Jeżeli po kilku uczciwych próbach wyszukania w sieci nie udalo ci się namierzyć opisu tego wyświtlacza to daje taki fakt do myślenia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To teraz przeczytaj drugą część wypowiedzi Twojego przedmówcy i zastanów się o co może chodzić...
  • Poziom 13  
    no daje mi to do myslenia bo twierdzi ze znalazl a jakos nie moge
    pewnie po prostu nie umiem obslugiwac google a inni co umia wola poszydzic niz pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie twierdzi że znalazł, tylko że NIE MA

To że masz taki wyświetlacz nie znaczy że możesz nim sterować tak prosto jak tym z nokii, którego dokumentacja jest kompletna