Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej

discodave 18 Apr 2015 21:37 6357 13
 • #1
  discodave
  Level 10  
  Posiadam owego Laptopa, dziś gdy wyszedłem do toalety kuzyn dla kawału wyłączył mi kartę sieciową przełączając suwak z boku laptopa widoczny na zdjęciu, gdy przyszedłem do lapka zobaczyłem, że nie ma neta (odłączona ikonka w dolnym rogu) od razu skapnąłem o co cho, z powrotem włączyłem kartę sieciową tym suwakiem i tak oto od rana męczę się z naprawą neta, ten przycisk internetu mi nie przywrócił lecz sprawił "ograniczony dostęp do" - nie mogę się z żadną siecią wifi połączyć, po podłączeniu kabla Enthernet także internetu nie ma, próbowałem wszystkiego, szukałem w google i na elektrodzie, większość komend związanych z internetem mi nie działa np. ipconfig /renew, w menedżerze urządzeń karta sieciowa jest normalne widoczna tak jak w połączeniach sieciowych, wszystkie opcje TCP/IP itp mam włączone, DHCP jest niby włączone ale w usługach jest wyłączone i nie mogę włączyć (widać na ss) Jedyny sposób przy którym nie wyskoczył mi żaden błąd to była komenda netsh i coś tam dalej, nie pamiętam bo piszę z tel. Ale komenda ta resetowała resetlog.txt - nie wyskoczył żadny error, aczkolwiek nic się nie zmieniło, przywracanie systemu także nie pomogło. Dodam, że odkąd posiadam laptopa nie dotykałem tego przełącznika do neta, dzisiaj po raz pierwszy (i ostatni) zrobił to mój kuzyn (ostatni, bo jak nie naprawię laptopa to go wywalę przez okno). Nie wykluczył bym, że owy przycisk po prostu uszkodził kartę sieciową (offnął ją permanentnie) ale próbowałem przełączać to kilka razy i status w rogu jednak się zmienia ale tylko dla wifi, gdy włączam to jest żółta ikonka gdy offam to jest skreślony Enthernet. Wszystko macie na ss'ach jakby co. Nie mam do tego głowy po prostu :/

  Moderated By master-007:

  Proszę nie używać wulgaryzmów, również tych maskowanych gwiazdkami. Używanie akronimów również nie jest wskazane.
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  discodave
  Level 10  
  Bez tego sterownika Internet mi chodził normalnie i tak nagle bęc po głupim przełączeniu? Zrobię tak jak mówisz i dam znać jutro ;)
 • #4
  Mac!
  Level 18  
  Karta sieciowa nie może być wyłączona jeśli masz "ograniczone połączenie", broadcom ush w tych laptopach to to sterownik od zabezpieczeń/tpm albo czegoś w tym rodzaju i raczej nie ma to wpływu na działanie internetu. Jeśli piszesz, że część komend Ci nie działa to może masz problem z działaniem serwisów odpowiedzialnych za przydzielanie adresu sieciowego.
  Był taki prosty program który resetował te ustawienia....

  Sprawdź czy nie masz wbitch jakichś adresów na stałe w połączeniu sieciowym, wyłącz także router na 5 min z prądu
 • #5
  discodave
  Level 10  
  Halo Halo! Dziwna rzecz się stała :)
  Edytowałem ustawienia Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej << Enthernet, odhaczyłem TCP/IP v6, a w TCP/IP v4 wklepałem wszystko ręcznie, podłączyłem kabel Enthernet i patrzę internet o dziwo działa, ale ikonka ograniczonego dostępu w rogu nadal jest. Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej
  WIFI nie działa. Co mam dalej zrobić?

  Gdy z ustawieniami WIFI robię podobnie, oczywiście IP ustawiam cyferkę więcej to i tak nie działa :(

  Gdy wyłączam Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej
  To ikonka ograniczonego dostępu WIFI zmienia się na Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej
  ??? całkowicie odłączony internet, ale jak to możliwe skoro ja do was normalnie piszę i korzystam z internetu, (mam podłączony kabel Enthernet cały czas)

  Teraz odłączyłem kabel Enthernet, a w ustawieniach WIFI wklepałem ręcznie IP, nadal jest ikonka ograniczonego dostępu aczkolwiek normalnie korzystam z wifi. O co tutaj chodzi?

  Dodano po 45 [minuty]:

  Dam wam także dwa filmiki, pierwszy jest jak mam odłączony kabel Enthernet, drugi jest po podłączeniu owego kabla

  1.

  2.


  Niby problem rozwiązany, zwaliło mi się DHCP, internet działa ale co z tego skoro nie działa mi teraz zapora sieciowa i inne duperele związane z internetem
  Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej Dell Latitude E6410 - Brak internetu po wyłączeniu karty sieciowej
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  discodave
  Level 10  
  Przed usterką miałem auto ip i dnsy, zapore ON, a te wszystkie pierdoły z ostatnich ss działały.
  Nie instaluję tego USH, bo kolega mac! Twierdzi, że nie ma takiej potrzeby.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  discodave
  Level 10  
  Bogdan K wrote:
  Bez urazy Kolego zleć informatykowi aby zainstalował system od nowa z wszystkimi sterownikami + dobry program Antywirusowy, bo w obecnej chwili system masz już tak przekonfigurowany że szkoda czasu aby go reanimować.  Przecież te wirusy to tylko natarczywa wyszukiwarka do search, z resztą usunąłem je wszystkie.

  Zbędne wycieczki słowne usunąłem.
  [master-007]
 • #10
  Tooroph
  Level 9  
  najpierw instalacja wszystkich sterowników ! następnie reset routera i przywrócenie standardowych ustawień karty siec. Taki problem najczęściej powoduje router.
 • #11
  discodave
  Level 10  
  Robiłem tak i nic, sterowniki wszystkie mam :/ p.s. Sterownik USH to dla waszej wiadomości skaner odcisków palców :D, kumpel pracuje w dellu i pytałem go, a odnośnie problemu to on sam nie wie, ale powiedział, że delle mają dużo funkcji z których wiele nie działa lub zawiera błędy. Inne laptopy mają za to mniej funkcji i tym samym mniej jest tych nieaktywnych. Przykładem w moim lapku jest kamera i bluetooth, niby jest ale fizycznie nie ma tych dwóch rzeczy :)

  Zbędne wycieczki słowne usunąłem.
  [master-007]
 • #12
  Tooroph
  Level 9  
  Dziwne może karta WIFI jest uszkodzona ? rozumiem że sterowniki masz najnowsze z jakiego źródła ściągałeś ? możesz jeszcze zainstalować na próbę starsze. Jeśli to nie pomoże wymień/ pożycz inną kartę WIFI.

  Dodano po 29 [minuty]:

  telefon łączy się przez wifi ?
 • #13
  discodave
  Level 10  
  Sterowniki są ze strony Della.
  Karta wifi nie jest uszkodzona bo przecież normalnie z wifi korzystam po wklepaniu ip ręcznie. Zwaliło mi się dhcp i zapora
 • #14
  discodave
  Level 10  
  Na test przyszedłem z laptopem do ziomka, u niego to samo. Z jego wifi mogę korzystać ale ograniczona łączność i musiałem sobie wklepać jego ip, dns bo przecież na dhcp mi w ogóle nie działa :/