Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres delonghi 2200 - Parzy kawe lurę...

18 Kwi 2015 22:04 2157 11
  • Poziom 2  
    Witam,

Od jakiegoś czasu w/w ekspress parzy kawę lurę. Fusy wypadają mokre, wcześniej były w kształcie kółek, teraz są rozwalone. Co może być problemem?

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 29  
    Czytać, czytać i jeszcze raz CZYTAĆ instrukcję obsługi.
  • Poziom 2  
    czytałem i niestety nic sensownego nie znalazłem :/
  • Poziom 23  
    Mlynek za grubo mieli sprawdz ustawienie na jakiej jest pozycji ewentualnie wyreguluj. Czy jest roznica w czasie mielenia najslabszej a najmocniejszej kawy?
  • Poziom 2  
    A czy ktoś wie gdzie można kupić same żarna do młynka, aby całego młynka nie wymieniać? Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. Expres to Delonghi Magnifica 3200s, ale podejrzewam, że wszędzie są takie same.
  • Poziom 23  
    Raczej nie mozna. A po co zarna uszkodzily sie?
  • Poziom 2  
    Jak dla mnie kawa jest za grubo mielona. Nie ma takiej pianki, jaką lubię. Nie znam się na ekspresach, więc metodą na rozum stwierdziłem, że zacznę od żaren, poza tym pokrętło regulacji mam skręcone już na najdrobniejszy przemiał, więc raczej bym obstawiał zużyte żarna. Chyba że to może być jakaś inna przyczyna?
  • Poziom 23  
    Trzeba przestawic mlynek na zebatkach. Po rozebraniu ekspresu i wyjeciu mlynka. Jest tam duzy bialy blokujacy pierscien trzeba go podniesc i pokretlem ustawic na 5
  • Poziom 2  
    Rozumiem, że trzeba cały ekspres rozbierać żeby dostać się do młynka? Czy da się od góry bez rozbierania dostać?
  • Poziom 2  
    Ok. Dzięki za pomoc :)
  • Poziom 23  
    Jak cos jeszcze to pytaj. Albo forum albo pw.