Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migające oświetlenie z diodami LED

18 Kwi 2015 22:48 1425 14
  • Poziom 9  
    Witam

Kupiłem sobie trzy lampki nocne LED z czujnikiem zmierzchu i ruchu. Lampki są na baterie 3x 1,5V. Ponieważ dość często się zapalały i baterie starczały na miesiąc wziąłem sobie zasilacz 5V pociągnąłem kabel i przerobiłem lampki aby chodziły na zasilaczu. I tu zaczyna się problem ponieważ lampki zapalają się i gasną, np: jedna gaśnie inna się zapala itd. Jakieś pomysły jak rozwiązać problem?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Nie wiadomo nic poza tym że masz lampki i zasilacz.
  • Poziom 9  
    Wszystkie lampki są podpięte do zasilacza (ładowarka do komórki) w sposób równoległy. Jak ustawi się lampki aby świeciły non stop to wszystko działa jak należy tzn. lampki świecą i tyle. Jak przełączy się je w tryb pracy: Aby zapalały się po wykryciu ruchu i świeciły przez 10s to zaczynają się wzajemnie wzbudzać. Tzn. jak jedna gaśnie bo minęło 10 s to druga się zapala (oczywiście nie jest to spowodowane wykryciem ruchu). Jak podłączy się tylko jedną lampkę w tryb pracy wykrywania ruchu też działa ok. Problem pojawia się gdy podłączymy więcej niż jedną.
  • Poziom 22  
    Ładowarka (od jakiej komórki?!) nie jest wydajnym zasilaczem CV. Załóż normalny o odpowiedniej mocy.
  • Poziom 9  
    Zasilacz zmieniłem (normalny nie impulsowy z parametrami dużo wyższymi niż wymagane) i dalej to samo.
  • Poziom 36  
    Witam.
    Powodem mogą być zakłócenia z sieci energetycznej.
    Gdy lampki zasilane są na baterie, to nie będzie problemu.
    Zasilacz powinien być należytej jakości, eliminujący zakłócenia z sieci.
  • Poziom 22  
    Skoro nadal miga to zasilacz może ma tętnienia bądź zakłócają się widząc i reagując jedna na drugą.
  • Poziom 9  
    Problem zasilacza wyeliminowałem. Podłączyłem baterie zamiast zasilacza i to samo :(
  • Poziom 22  
    Czyli początkowa twoja diagnoza wprowadzała w błąd. Skup się na wzajemnym zakłócaniu jak pisałem.
  • Poziom 11  
    Skoro podłączenie zasilacza ci nie przeszkadza to spróbuj zamiast baterii włóż akumulatorki i zasilaj je buforowo z tego małego zasilacza. Na pewno zakłócenia z linii energetycznej nie będą już tak istotne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Przecież już napisał że na bateriach ma to samo więc po co kombinować z jakimś odsprzęganiem.
  • Poziom 11  
    Jeżeli zjawisko powtarza się przy niezależnym zasilaniu z baterii to wina leży tylko w konstrukcji samej lampki. Każde urządzenie które przechodzi z jednego stanu w drugi musi posiadać wystarczająco dużą histerezę aby się nie wzbudzało.
    Gasnąca lampka powoduje zapalenie innej której próg zadziałania jest najbliższy (zmierzchowi) itd. dlatego należy zrezygnować z instalacji w jednym pomieszczeniu albo max. oddalić je od siebie, aby nie oddziaływały na siebie wzajemnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Możliwe, pisze tak że nie wiadomo jednoznacznie co robi.