Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piaskarka - urządzenie do czyszczenie z rdzy

jofa-j1 19 Apr 2015 11:46 1407 2
    jofa-j1
    Level 16  
    Witam1 Zamieszczam ten temat tutaj bo nie znalazłem odpowiedniejszego. Poszukuję urządzenia (typ, model) za pomocą którego możliwe byłoby oczyszczenie z rdzy dosyć zaawansowanej dużych elementów konstrukcyjnych, części maszyn itp. Myślę tutaj o urządzeniu zasilanym sprężonym powietrzem (duża wydajność, cisń 4-6 atm zapewnione) z możliwością odzysku ścierniwa. Wykluczone są piaskarki kabinowe, stacjonarne, odrębne komory do piaskowania gdyż będzie to praca na elementach już zmontowanych. Jak wygląda kwestia zapylenia w pomieszczeniach zamkniętych w trakcie pracy takiego urządzenia, czy mogą tam wtedy przebywać inne osoby? Może ktoś podzieli się wiedzą i doświadczeniem na ten temat, pomoże w wyborze piaskarki. Liczę na to właśnie!
    bearq
    Level 38  
    Najlepiej jak byś opisał co chcesz konkretnie czyścić. Piaskarki w układzie otwartym nie sprawdzają się za bardzo ze względu na rażenie ścierniwem wszystkiego w obrębie kilku metrów, wstęp tylko w odpowiednim ubraniu ochronnym oraz odzysk ścierniwa jest często utrudniony czy wręcz nie możliwy ze względu na duże pole "rażenia" podczas piaskowania.
    jofa-j1
    Level 16  
    Będą czyszczone duże powierzchnie płaskie (rynny przenośnika zgrzebłowego) elementy napędu, kadłuby, łańcuchy 18x64, konstrukcje stalowe H. Myślę o wydzieleniu miejsca (przepierzenie, co da się zdemontować i przetransportować do niego to tam a reszta w miejscu zamontowania