Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Język C dodawanie dużych liczb naturalnych - wysypujący się program

krzys317t 19 Apr 2015 12:17 1116 2
    krzys317t
    Level 10  
    Witam!

Próbuje na wszelkie sposoby i nie udaje mi się znaleźć błędu w programie. Otóż moje skromne dzieło ma dodawać do siebie duże liczby naturalne liczące po ok 100znaków każda i robi to w miarę dobrze dla liczb liczących dokładnie do 23znaków. Potem zaczynają się problemy z błędnymi wynikami i następuje zamknięcie programu zwracające błąd. Stawiam na to, że jakieś śmieci zapisują się w łańcuchach wejściowych i to one potem generują te problemy.

Kolejnym problemem, ale mniej ważnym jest obcinanie pierwszej znaczącej liczby przy dodawaniu np. 555+555. Tablice są alokowane dynamicznie i nie wiem jak zrobić, by tablica wynikowa była o 1 większa i wszystko w niej zawarte było przesunięte o jedną pozycję w górę, tak by została jedna wolna komórka na tzw, przeniesienie. Może i proste, ale mam z tym problem.
    Proszę o pomoc w rozwikłaniu tych zagadek

Code: csharp
    Log in, to see the code
  • Helpful post
    -psiak-
    Level 32  
    Przed:
    Code: c
    Log in, to see the code

Wstaw:
    Code: c
    Log in, to see the code
    krzys317t
    Level 10  
    Dzięki za sugestie, była bardzo pomocna. Po załadowaniu na sztywno maksymalnej długości tablicy działa jak trzeba oczywiście do tego rozmiaru który ustawiam.

Swoją drogą byłem święcie przekonany, że jeśli kompilator nie wyświetla żadnego komunikatu o jakimkolwiek błędzie to jest wsio ok, jakże to było mylne podejście :P

Kwestię z obcinaniem pierwszej liczby na pewno rozwiążę w niedługim czasie. Dzięki jeszcze raz za pomoc i temat można zamknąć.