Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus GHIA 2003 r. - Stale zapalona kontrolka układu hamulcowego.

19 Apr 2015 12:36 1275 4
  • Level 6  
    Witajcie.
    Problem związany jest ze stale zapaloną kontrolką wskazującą na błąd w układzie hamulcowym. Samochód został poddany kontroli w kompetentnym zakładzie, a problem nadal występuje. Wątpię, aby problem leżał w klockach hamulcowych czy okładzinach, zatem zapytam, czy może miał ktoś z Was podobny problem, lub inaczej, czy może to być problem ze zwarciem w instalacji (zwarcie czujnika) ?
    Mile widziane sugestie i porady.
    Pozdrawiam, Robert. :)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 32  
    Sprawdź czujnik poziomu płynu hamulcowego, z tego co pamiętam powinien być standardowo w korku.

Dodano po 24 [sekundy]:

Sprawdź czujnik poziomu płynu hamulcowego, z tego co pamiętam powinien być standardowo w korku.
    ABS działa?
  • Helpful post
    Level 32  
    Physicist wrote:
    Samochód został poddany kontroli w kompetentnym zakładzie, a problem nadal występuje.

Co wykazała ta kontrola? Bo jeśli nic, to czy użycie przymiotnika 'kompetentny' jest uzasadnione?
  • Level 6  
    szwagros wrote:
    Co wykazała ta kontrola? Bo jeśli nic, to czy użycie przymiotnika 'kompetentny' jest uzasadnione?

Rzeczywiście, może wyglądać, iż jest to nieuzasadnione, lecz nie jest to zakład prywatny - mniemam, iż sprawdzono rzeczy podstawowe, jak pisałem, poziomy płynów oraz stan okładzin i klocków hamulcowych. Problem chciałbym rozwiązać sam, jednak mam wrażenie, iż coś nie gra z układem hamulcowym.
    T5 wrote:
    A cóż to za kontrolka? W jakim kolorze się świeci?

W kolorze czerwonym, a kontrolka przedstawia wykrzyknik w nawiasach łukowych.
    Alfred_92 wrote:
    ABS działa?

Dzięki, z pewnością sprawdzę.

Dziękuję Wam za odpowiedzi, postaram się rozwiązać problem i ewentualnie zmienić "kompetentny" zakład/mechanika, choć mam nadzieję, iż sam rozwiąże problem.
    Pozdrawiam, Robert. ;)