Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Daewoo DWF 5590 DP nie wiruje

Fazi 22 Maj 2005 22:23 4194 13
  • #1 22 Maj 2005 22:23
    Fazi
    Poziom 17  

Pracowala prawidłowo, ale raz zostawiono ją pełną wody na noc i bodajże (nie wiem na pewno) od tego czasu nie wiruje. Co może być przyczyną? Poza tym, z tego co wyczytałem w postach, to pralka podczas prania powinna generować bąbelki, a moja ani rusz :) czyli chyba cos nie tak?

0 13
  • ambtechnic
  • #2 23 Maj 2005 22:12
    skryn
    Admin grupy AGD

W tych pralkach, najczęściej padała pompa wylewowa.
    W wersji bez filtra nadawała się doskonale pompka od LUNY (Polar)- idealnie pasuje (przyczyna niewirowania).
    O generatorze bąbelków, radzę zapomnieć...
    Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Maj 2005 17:46
    Fazi
    Poziom 17  

Co do tej pompy to by sie potwierdzało, manual twierdzi ze jesli działa pulsator, to przyczyną niewirowania jest sygnał zwrotny z pompy wylewowej, albo sterownik. Rozebrałem dzis sprzęta, ale do pompy wylewowej idą tylko 3 kable, w tym jeden uziemienie, wiec gdzie tu jakis sygnał zwrotny? Poza tym pompa sama w sobie działa sprawnie, wypompowuje. Gdziez tu przyczyna? Poza tym, dlaczego miałbym zapomieć o generatorze bąbelków?:)

0
  • #4 26 Maj 2005 18:24
    skryn
    Admin grupy AGD

Fazi napisał:
    .. Poza tym pompa sama w sobie działa sprawnie, wypompowuje. Gdziez tu przyczyna? Poza tym, dlaczego miałbym zapomieć o generatorze bąbelków?:)

Wodę wylewa (z pralki)- wniosek: pompa sprawna (nie zawsze, bo indukcyjna, zacierały sie panewki od nieszczelności). Zmiana na magnetyczną- problem rozwiązany.
    Generator bąbelków?
    A gdzie taki dostaniesz? :D :wink:
    Moduł zalany żywiczopodobnym materiałem. Jak taki naprawisz?
    Pozdrawiam.

0
  • ambtechnic
  • #5 26 Maj 2005 19:04
    Fazi
    Poziom 17  

Generatora babelków jeszcze nie próbowałem rozbierać, ale skoro i tak nie działa to można zastosować przymus bezpośredni :) w każdym razie dociera do niego napięcie.
    Ale zostaje problem podstawowy - dlaczego nie wiruje?

0
  • #6 26 Maj 2005 19:13
    skryn
    Admin grupy AGD

Fazi napisał:
    Co do tej pompy to by się potwierdzało, manual twierdzi ze jesli działa pulsator, to przyczyną niewirowania jest sygnał zwrotny z pompy wylewowej, albo sterownik.

Jak nie wyleje wody, to masz sygnał, ze coś nie tak; lub nienaprawialny sterownik...
    Wodę normalnie z pralki wylewa? Jak tak, to sterownik: możesz podłubać :wink: :D.
    Pozdrawiam.
    PS. Więcej pomysłów nie mam...

0
  • #7 26 Maj 2005 19:57
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Maj 2005 00:35
    Fazi
    Poziom 17  

Rozebrałem parcha no i wychodzi na to ze sprzęgło nie działa prawidłowo, mimo że jest odpowiednio sterowane. Jutro rozbiore napęd i zobaczę co tam siedzi. Natomiast jeśli chodzi o pompkę do bąbelków to wcale nie jest zalana żywicą, można ją normalnie rozebrać, natomiast cewka w jej elektromagnesie ma rezystancję 3kohm, i tu juz bedzie trudniej...

0
  • #9 02 Cze 2005 18:01
    Fazi
    Poziom 17  

Taaak, wiec przyczyną niewirowania jest sprzęgło, aczkolwiek mam problem zeby je rozebrac. obudowa tego sprzęgła była zgrzana, wiec rozwierciłem, ale nadal nie idzie jej sciagnać. Prawdopodobnie trzyma na łozysku. Czy ktoś to moze rozbierał? Moze trzeba uzyć jakiegoś sciągacza? Próbowałem również wyciągnąć cały mechanizm, poprzez odkręcenie całego bębna, ale nakrętka 38 jest tak dobręcona ze sory :) Pliz help :) zalaczam fotki

0
  • #10 03 Cze 2005 16:01
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 07 Wrz 2005 22:02
    Fazi
    Poziom 17  

Cos nowego w temacie :) Przyczyną niewirowania było jednak poluźnienie sprężyny blokującej. Założyłem ją odwrotnie i generalnie przez jakiś czas działało dobrze. Tyle że trudno jest dobrze doregulować zapadkę na kole zębatym, i często podczas obrotu w jedną ze stronę zamiast zablokować sprężynę przeskakuje czyniąc hałas :/ Poki co nie udało się odpowiednio wyregulować, może jednak obrócenie sprężyny nie było dobrym pomysłem?
    Ale poki so i tak jest pilniejsza sprawa - pękł pasek i muszę założyć nowy - gdzie można go kupic?

0
  • #12 08 Wrz 2005 16:09
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 24 Wrz 2005 12:45
    marudex
    Poziom 2  

witam. moj problem jest podobny to znaczy w momencie ruszenia procedury odwirowania pralką zaczyna mocno rzucac wiec uruchamia sie proces ponownego dopuszczania wody i tak w kólko - pralke sprawdzilem pod wzgledem wypoziomowania. Co moze byc przyczyną i moze ktos ma schemat mechaniczny do tej pralki

0
  • #14 24 Wrz 2005 20:06
    39006
    Użytkownik usunął konto