Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung s1 mini 200GB - Dysk chce się sformatować, system plików RAW.

19 Kwi 2015 15:02 1005 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,
    Mam problem z dyskiem przenośnym, Samsung S1 mini 200 GB
    Po nie prawidłowym odłączaniu od komputera dysk przestał działać, po ponownym podłączeniu chce się sformatować. Próbowałem odzyskać dane programami testdisk, recuva i innymi (darmowymi oprogramowaniami) ale nie dało skutku.

Raz w recuva odnalazł mi 9 tys. obrazów ale przy próbie odzyskania danych coś sie zawisło i padło. Później przy próbie odzyskania danych przez program testdisk raz program "zobaczył" dysk a raz go nie widzi.

Głównie zależy mi na odzyskaniu zdjęć z dysku, da się coś zrobić z nim?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pokaż na początek SMART dysku.
  • Poziom 9  
    samsung s1 mini 200GB - Dysk chce się sformatować, system plików RAW.

udało mi sie coś takiego uzyskać...
    Wg tego SMART 4 niestabilne sektory. A więc najpierw kopia posektorowa, a następnie odzysk z kopii jeśli tak jest. Sprawdź jeszcze co pokaże HDDScan, opcja SMART i jak SMART widzi HDSentinel, bo tutaj wartości są na szaro.
    Dysk psuł się od dłuższego czasu już zapewne. Co rozumiesz przez nieprawidłowe wyłączenie? Samo odłączenie dysku nie przez bezpieczne usuwanie sprzętu na pewno nie jest przyczyną blisko 1400 realokowanych sektorów. Dysk trwale uszkodzony niestety, nie do naprawy.
  • Poziom 9  
    Próbowałem zrobić kopie posektorową ale wywala błędy więc raczej nic z tego nie będzie?

ps. trochę późno ale nie było czasu ;)