Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zasilanie 9v - Podłączenie zasilania do pasywnej przystawki gitarowej

Mr Nikt 19 Apr 2015 15:26 468 0
    Mr Nikt
    Level 9  
    Witam. Jestem niestety laikiem a nie chcę czegoś zepsuć więc byłbym wdzięczny dobrym ludziom za uświadomienie. Mam gitarę basową Line6 Variax 705 która zawiera w sobie modelowane brzmienia innych instrumentów. Dźwięk z niej wychodzi gniazdem stereo, gdzie sygnał audio idzie na Tip, na ring podawane jest kablem stereo zasilanie 9V by cała ta elektronika w basie chodziła, a slave to masa. Może też chodzić zasilana z baterii i wtedy do tego gniazda można podłączyć się kablem mono by zebrać sygnał audio. Chciałbym dodać do tego instrumentu pasywną przystawkę basową z przewodem sygnałowym i masą. Ideałem byłoby podłączenie jej bezpośrednio do tego gniazda na zasadzie sygnał na tip, a masa do slave. Pomijając kwestię "kompatybilności" obu układów gdzie elektronika Variaxa oparta jest na potencjometrach 10kOhm, a przystawka magnetyczna na 500kOhm, to czy jednak w takim układzie to zasilanie z ring nie uszkodzi przystawki pasywnej ? Co będzie jeśli zrobię osobny układ gdzie przystawka magnetyczne będzie podłączona do drugiego gniazda jack (mono lub stereo) ? Jeżeli do tego gniazda podłączę kabel mono to oczywiście będzie chodzić, ale co jak będę chciał przekładać na zmianę ten kabel stereo z zasilaniem pomiędzy gniazdem jack Variaxa a gniazdem przystawki magnetycznej ? Czy w takim układzie to zasilanie nie uszkodzi przystawki pasywnej ? Ostatecznie to i tak zlecę do przeróbki jakiemuś elektronikowi, ale na razie chciałbym to zrozumieć konstrukcyjnie. Za wszelkie opinie z góry dziękuję.