Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż wideodomofonów + panele w furtkach - FERMAX

19 Kwi 2015 17:19 804 2
 • Poziom 9  
  Witam, pracujemy na apartamentach mieszkaniowych - ok 500 mieszkań. Instalacja domofonowa poprowadzona jest skrętką kat.5. Jest 16 klatek, każda zasilana jest osobno w piwnicy zasilaczem 18V 3,5A. Po drodze do góry, na kolejne piętra są jeszcze zasilacze 1,5A (tam gdzie są potrzebne). Panele zewnętrzne są z kamerą i klawiaturą, z możliwością montażu odbiornika wideo w mieszkaniu. Standardowo w mieszkaniach są unifony. Jednak niektórzy mieszkańcy chcą mieć w mieszkaniu odbiorniki wideo. I teraz pytanie do was: co potrzebuje, żeby zamontować im te wideoodbiorniki? Rozumiem że dystrybutory wideo, odbiorniki wideo, tak?

  I teraz druga sprawa. Na całym obiekcie będą trzy furtki wejściowe. Przy każdej ma być panel (chyba z klawiaturą), tak żeby mieszkaniec sobie wstukał swój kod (4 cyfrowy) i furtka mu się otwarła i gość, który np. przyjechał w odwiedziny do Pani Krysi wstukał numer jej mieszkania i zadzwonił do niej, a ta mogła mu otworzyć. Czyli tak jak jest to z panelami przy drzwiach wejściowych na każdej klatce. I teraz jak to rozwiązać? Bo wszystkie klatki trzeba jakoś ze sobą połączyć, żeby z każdej furtki mógł wejść każdy mieszkaniec na teren budynku.

  Nie znam się tak do końca na instalacji domofonowej. Wprawdzie robiłem całą
  instalację na tym obiekcie, jednak to była moja pierwsza styczność z domofonami. Od jutra mamy ruszać z tymi furtkami, dlatego chciałbym się od Was dowiedzieć jak to rozwiązać i co mi będzie potrzebne. Z góry dziękuję za pomoc i chęci. Pozdrawiam ;)
 • Specjalista Domofony
  Jeżeli faktycznie macie już sieć Fermaxa, to zwróć się do nich po projekt. Zrobią to bezpłatnie i poprowadzą Cię "za rączkę" po całej inwestycji. U nich też dowiesz się wszystko co potrzebujesz, bo... tu szkoda miejsca i czasu na dokładne opisy całego systemu.

  Skrótowo - zapewne masz system VDS, więc potrzebujesz zbudować magistralę MDS pomiędzy wszystkimi klatkami i do furtek, a do podłączania monitorów już w mieszkaniach potrzebujesz dystrybutory, ale z opisu Twojej sieci (dobrze rozłożone zasilacze) nie chce mi się wierzyć, że nie masz ich już w pionie.

  Ruszasz z pracami, a "nie czujesz" tematu??!! :)

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Ruszam jak ruszam, jutro mam dostac dokładne wytyczne i pewnie jakiś projekt od nich ;)