Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań o podłączenie różnych sprzętów.

mniszek00 19 Kwi 2015 19:57 573 3
 • #1 19 Kwi 2015 19:57
  mniszek00
  Poziom 2  

  Witam serdecznie,
  mam kilka pytań odnośnie podłączenia kilku sprzętów, zaznaczam iż jestem laikiem i sprawa jest hipotetyczna. A mianowicie jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania (przed tynkowaniem) i chciałbym ukryć pod tynkiem kable, które będą mi służyć by połączyć ze sobą ewentualne sprzęty takie, jak: telewizor, dekoder (najprawdopodobniej nc+), projektor i głośniki do kina domowego. Wiem, że ciężko będzie to ugryźć bez konkretnych modeli sprzętów, ale może chociaż będę miał ew. zarys sytuacji. Jak myślicie? Jakie kable najlepiej ukryć pod tynkiem, by podłączyć te sprzęty? Jakie są najbardziej uniwersalne i najczęściej stosowane w sprzętach? Planuję umieścić w ścianach przynajmniej 2 kable HDMI by połączyć projektor z telewizorem oraz dekoder z projektorem, czy to będzie działać? Czy będzie na telewizorze dźwięk z dekodera i obraz? Kolejne pytanie - co z zestawem głośników? Jak by to można połączyć, by np. mieć głos nie na telewizorze a na kinie domowym czy też amplitunerze? W jaki sposób najlepiej i najprościej podłączyć takie sprzęty? Gdy będę na etapie zakupów sprzętów będę również mógł brać pod uwagę wyjścia, jakie będą miały. Oczywiście nie będzie to główne kryterium, ale im mniej widocznych kabli tym lepiej.

  0 3
 • Mitronik
 • #2 19 Kwi 2015 20:24
  sosarek

  Poziom 43  

  Jasne że możesz ukryć kable, najlepiej w rurkach o odpowiedniej średnicy byś w razie problemów/rozbudowy mógł dołożyć dodatkowe kable.

  0
 • Mitronik
 • #3 19 Kwi 2015 22:49
  KOCUREK1970
  Poziom 43  

  mniszek00 napisał:
  W jaki sposób najlepiej i najprościej podłączyć takie sprzęty?

  Póki nie masz tego sprzętu - to rozmowa dwóch ślepców o kolorach - kupisz, pogadamy.

  0
 • #4 19 Kwi 2015 23:13
  kriss0506
  Poziom 11  

  Zawsze można pociągnąć kable w podłodze , albo listwach przypodłogowych ,ja mam całą elektrykę w podłodze w rurkach , a co do ścian to możesz zrobić rowki szlifierką z tarczą diamentową albo bruzdownicą w tynku bo i tak na gotowca nie zrobisz nie mając sprzętu . Potem zakryjesz gipsem.

  0