Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Stihl 025 - Zatarty silnik, jakiej firmy kupić cylinder, tłok, etc?

sp7wlk 19 Kwi 2015 20:55 2622 2
  • #1 19 Kwi 2015 20:55
    sp7wlk
    Poziom 9  

Witam,

Tak się złożyło ze mam zatarty silnik w pilarce Stihl 025. Pilarka mimo swojego wieku nie była mocno eksploatowana - wykonywała prace domowe. Silnik został zatarty gdyż przez nie uwagę został wlane czyste paliwo zamiast mieszanki.
    Do momentu zatarcia z pilarka nigdy nie miałem żadnych problemu, wszystko działało jak należy. W związku z powyższym zastanawiam się nad jej naprawą tzn wymiana cylindra, tłoka, pierścieni, etc. I tu mam dylemat czy kupic oryginalne części z logo Stihl czy jakiś dobry zamiennik, pisząc dobry zamiennik nie mam na myśli jednorazówki chińskiej tylko coś naprawdę dobrego sprawdzonego. Jakiej firmy moglibyście mi polecić zamienniki, ewentualnie gdzie mógłbym w dobrej cenie (tanio kupić) oryginalne części Stihl. W serwisie powiedzieli mi za naprawę około 700 zł. z robocizna. Chce nadmienić że naprawę chcę sam wykonać we własnym zakresie, jedynie mam dylemat jaki dobry sprawdzony cylinder, tłok oraz pierścienie kupić.

Z góry dziękuję za poradę

• #2 19 Kwi 2015 21:06
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nowy oryginał jest drogi, ja bym poszukał jakiegoś używanego w dobrym stanie.
    Szkoda takiej pilarki na wkładanie jakiegoś szajsu.

• #3 19 Kwi 2015 21:48
    sp7wlk
    Poziom 9  

Zgadzam się że szkoda wkładać jakiegoś chinola za 100 zł.
    Z tego co wiem to Stihl nie produkuje sam cylindrów czy tłoków tylko zaopatruje się u takich producentów jak: MAHLE, KOLBEN SCHMIDTi ostatnio GILARDONI (Italy), którzy dodatkowo nabijają logo STIHL.
    W związku z powyższym czy ktoś wie gdzie mogę kupić cylinder + resztę cześci jednego z w/w producentów ?

Co do kupienia używanego cylindra to tez mam obawy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME