Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Nutool NTW160 wyłącza się

19 Kwi 2015 21:47 1167 9
  • Poziom 2  
    Witam. Spawarka po dłuższym nieużywaniu działała około 5 minut bez obciążenia po czym wyłączyła się. Po odczekaniu 30 minut uruchamia się na około minutę. Zlokalizowałem uszkodzony element (pęknięty krążek wewnątrz obudowy) niestety brak na nim jakichkolwiek oznaczeń. Proszę o pomoc w jego rozpoznaniu.
    Spawarka Nutool NTW160 wyłącza się
  • Relpol przekaźniki
  • Admin DIY, Automatyka
    To nie w tym elemencie jest usterka. Złóż to tak jak było.
    Problemem jest niezałączający się przekaźnik/stycznik prądowy i to od niego zacznij poszukiwania.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Ten krążek był pęknięty na trzy części ale skleiłem go. Może posiada ktoś schemat do takiej spawarki inwertorowej?
  • Poziom 26  
    To jest pozystor.
    Klejenie niczego nie naprawi.
    Trzeba wymienić na nowy, wolny od uszkodzeń. (cecha powinna być na deklu)
    I jak wspomniał bestler - sprawdzić resztę obwodów rozruchowych..
  • Poziom 2  
    Niestety nie ma na deklu żadnej cechy. Może ktoś wie jaki powinien być? Po zmostkowaniu tego pozystora spawarka włącza się a podczas pracy nie słychać już cykania przekaźnika SLA-24VDC-SL-A. Spawać nie próbowałem.
  • Poziom 11  
    witam, mam ten sam problem z pozystorem ale nie on żadnych oznaczeń, wie ktoś jaki powinien być zastosowany?
  • Poziom 2  
    Wymiana tego pozystora nic nie dała. Użytkownik bestler naprawił moją spawarkę i działa do dziś.
  • Poziom 11  
    a ile ta naprawa kosztowała?
  • Poziom 8  
    Witam szanownych kolegów .Chciał bym zapytać czy ktoś jest w posiadaniu schematu do tej wersji spawarki bo również mam ten problem ''poszedł dymek'' i po ptokach.Znalazłem wersję 200 ale nie mam pewności czy będzie pasował .Pozdrawiam.