Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2way na stx w.300.400.8mc i d800

syc 19 Kwi 2015 22:19 609 5
  • #1 19 Kwi 2015 22:19
    syc
    Poziom 8  

Witam wszystkich forumowiczów.

Niedawno zobaczyłem pierwszy raz kolumny Pylon Amber...i jak można przypuzczać to się nimi zauroczyłem:) oczywiscie żyłka majsterkowicza nie daje spać a rece rwią się do roboty aby zbudować coś na ich wzór.
    W temacie podałem głośniki, które chciałbym zastosować. Chciałbym aby kolumny potrafiły odpowiednio zagrać, uderzyć ładnym i zróżnicowanym basem nie zapominając oczywiscie o odpowiednim wokalu.
    Proszę o podpowiedzi, pomoc przy doborze paczek pod niskotonowy, czestotliwosci cięć zwrotnicy. Może już ktoś budował coś podobnego? szukałem w sieci, lecz gotowego projektu nie znalazłem:( Wiem zemoże ta konstrukcja nie być tak łatwa jak sie wydaje ale z pomoca forumowiczów powinienem dać rade:)

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

• #3 19 Kwi 2015 23:13
    syc
    Poziom 8  

Tak. Zapoznałem się już z tym projektem, lecz nie chce ślepo kopiować pylon amber. Przykuły moja uwagę swą prostota wykonania i ....cos na ich wzór chce:) podany projekt szczerze mnie nie zadowala.... Wyhrane przez mnie głośniki chciałbym aby stanowiły bazę do mojego projektu i zwracam się do znawców tematu o pomoc. Co myślicie o takim zestawieniu? Robiłem wyliczenia w winisd i paczka wychodzi coś kolo 60l jak pamiętam i strojona trochę poniżej 40 hz, d800 można dosc nisko ciac i planuje ok 1400-1600 hz? Oczywiście zastosowanie tłumika z racji różnicy w DB i zabezpieczenie żarówka 50w24v:) moze ktoś używał już tego niskotonowego i powie jak on potrafi pracować i w jakiej skrzyni gra.
    Dziękuję za zainteresowanie i mam nadzieje ze dzieki waszej pomocy bede mógł się pochwalić swoja konstrlkcja:)

• #4 21 Kwi 2015 20:20
    syc
    Poziom 8  

Miałem nadzieje na pomoc. Nikt nie potrafi mi pomóc?
    Jakby co zmieniłem koncepcje i chce zmienic stx (niskotonowy) na tonsil 30/80/2, pozostając przy wcześniejszych założeniach.

• #5 21 Kwi 2015 21:38
    marian133
    Poziom 37  

syc napisał:
    Nikt nie potrafi mi pomóc?

Bez pomiarów nie zrobisz dobrych kolumn.

syc napisał:
    chce zmienic stx (niskotonowy) na tonsil 30/80/2

Chcesz mieć dobre kolumny? skopiuj projekt do którego jest mierzona zwrotnica.
    Jeśli chcesz kombinować używając głośników "bo takie mi się podobają", to nie ma różnicy czy ktoś Ci pomoże czy nie, bez pomiarów i tak będzie kicha.

• #6 10 Maj 2015 18:12
    syc
    Poziom 8  

A czy może posiada ktoś linki do podobnych projektów jak moje założenia? W cenie poniżej 1000zł.
    Byłbym po stokroć wdzięczny. Również projekty oparte na innych przetwornikach jak np Beyma. Zwłaszcz model BF10R, który ma jak dla nie okazyjną cene. Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME