Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewód Toslink / Jack . Czy zadziała??

br0nas 20 Kwi 2015 08:31 1008 5
  • #1 20 Kwi 2015 08:31
    br0nas
    Poziom 6  

Otóz mam następujący problem.
    Posiadam słuchawki bezprzewodowe Sony http://www.oleole.pl/sluchawki/sony-mdr-rf865rk.bhtml?from=ceneo&p=258.00&cr=0#opis
    Stacja bazowa słuchawek posiada dwa wejścia dzwięku: 1x 2xchinch i 1x Jack3.5mm
    Podłączam słuchawki kablem chinch-jack do TV Sony KDL-60W605B. Łanie grają, dźwięk z TV znika co jest oczywiste bo idzie na słuchawki.

a mój cel jest taki, że chciałbym aby dźwięk jednocześnie był na TV i na słuchawkach.
    Pod TV jest podłaczony dekoder NC+ SAGEMCOM DSIW74 przez przewód HDMI.

myślę aby podłaczyć dekoder przewodem TOSLINK-JACK http://allegro.pl/kabel-optyczny-t-j-toslink-jack-cx-htj103-3-m-i5237556328.html do stacji bazowej słuchawek do wejścia in jack 3.5mm aby uzyskać dźwięk jednocześnie na tv i na słuchawkach. W sensie, że dźwięk będzie dodatkowo wychodził z dekodera na słuchawki.

zadziała to ?? czy wogóle można to zrobić , czy może jest jakiś inny sposób??
    z góry dzięki za pomoc

0 5
  • #2 20 Kwi 2015 08:36
    sosarek

Poziom 43  

Wyciągnij sobie dźwięk z gniazda SCART dekodera, wystarczy do tego przejściówka SCART-RCA za 5zł.

0
  • #4 20 Kwi 2015 08:40
    br0nas
    Poziom 6  

sosarek napisał:
    Wyciągnij sobie dźwięk z gniazda SCART dekodera, wystarczy do tego przejściówka SCART-RCA za 5zł.

ale czy dekoder puści jednoczescie dźwięk przez hdmi i scart?? czy obraz będzie też musiał iść przez SCART???

0
  • Pomocny post
    #5 20 Kwi 2015 08:41
    sosarek

Poziom 43  

Jasne że puści, obrazu nie chcesz wykorzystywać - nie musisz, interesują Cię tylko kanały audio. Połączenie z tv zostaje nie ruszone(kablem HDMI).

0
  • #6 20 Kwi 2015 08:42
    br0nas
    Poziom 6  

dzięki za rady, dam znać czy zadziała ;)

0