Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord 1.8 f18b2 1999 r - Wymiana komputera 99r na 01r

NYCHA 20 Kwi 2015 09:12 1200 2
  • #1 20 Kwi 2015 09:12
    NYCHA
    Poziom 10  

Witam
    Ze względu na odrobinę wolnego czasu i dostępność części postanowiłem podmienić komputery w mojej Hondzie. Samochód mam z 1999 roku i nie mam możliwości podglądu parametrów pracy silnika, żadnym dostępnym urządzeniem diagnostycznym. Trafił mi się komputer od samochodu z roku 2001, a w nich były już standardy OBD2. Postanowiłem więc przełożyć komputery.Sprawdziłem w książce serwisowej, wyjścia z komputera są takie same,poza dwoma:
    -czujnik ciśnienia vtec, w moim samochodzie takowego niema, ale dołączenie go nie stanowi problemu,
    - sonda lambda za katalizatorem, której w moim samochodzie również nie ma.
    Ponieważ jednak mam w samochodzie zamontowany mikrokontroler atmega48 z wolnymi wyjściami, mogę zbudować emulator. Do wyjścia z komputera chciałbym podawać napięcie z zakresu 0,4-0,6 V. W związku z tym mam pytanie, czy mogę zrobić to podając sygnał PWM bezpośrednio z mikrokontrolera z częstotliwością 1 HZ ? jak zabezpieczyć wyjście tak, aby w razie awarii nie pojawiło się napięcie większe niż 1V?.
    Czy lepiej będzie wstawić szeregowy rezystor na wyjście z mikrokontrolera, dobierając go:
    R=U/I= (5[V]-1[V])/0,02[A] = 200 [Ohm]
    I programowo ustawić pwm na wypełnienie 40-60%?

0 2
  • #2 23 Kwi 2015 21:31
    żałosna udręka
    Poziom 32  

I tak zostanie błąd grzałki. Na co Ci te parametry?

0
  • #3 23 Kwi 2015 21:59
    NYCHA
    Poziom 10  

Przecież grzałka to nie problem... rezystor 3,3 ohm o odpowiedniej mocy załatwi sprawę.
    Po co parametry? Same kody błyskowe mają niewiele wspólnego z diagnostyką silnika. Sporo usterek nie powoduje w ogóle zapalenia lampki MIL. Więc skoro mogę to czemu nie ?

0