Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wojskowy AB-4 - Jak podłączyć 380V?I czy to możliwe?

20 Kwi 2015 13:43 2517 15
  • Poziom 9  
    Witam
    Szukam pomocy w podłączeniu agregatu prądotwórczego. Kiedyś należał do dziadka teraz robiąc porządki chciałem go uruchomić i podłączyć gniazda.
    Agregat to coś takiego
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]

wojskowy tylko że słyszałem że to jest 3x100V. I wszytko działa tylko nie wiem jak podłączyć na 380V i czy to możliwe jak to zrobić jeżeli ktoś potrafi pomóc to proszę.
  • Poziom 35  
    Z fotki "zegarów" wynika, iż jest to agregat 1-fazowy.
  • Poziom 21  
    Typ agregatu: AB-4-T/230-M1 , agregat posiada 3 wyjscia 220v o mocy 1.3kw kazde wyjście. On nie m a 380 v
  • Poziom 9  
    A może zastosować przetwornicę?
  • Poziom 21  
    Domek pociągnie spoko, a że niema 380V no to trudno, raczej przeróbka nieopłacalna. Jest to dobry agregat wojskowy przystosowany do pracy ciągłej. Na poligonie dwa takie agregaty na zmianę co 12 godzin chodziły prawie dwa miesiące zasilając radiolinię.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Agregat jest skompletowany trzech fazowym generatorem 230V. Jeśli ci należy trójfazowe napięcie 380V to można wykorzystać trójfazowy transformator 220/380V. http://aralex.ru/agregat-benzoelektricheskii-ab-4-t-230-m1 Na tej stronie internetowej instrukcja eksploatacji http://www.electrik.org/forum/index.php?act=attach&id=2791&type=post

Dodano po 7 [minuty]:

Rozszyfrowywanie nazwy АБ4-Т-230М1. A - agregat. Б (В) - benzynowy . Т - trzech fazowy. 230 - wyjściowe napięcie V . М1 - zmodernizowany ( pierwsza modernizacja ).

Dodano po 4 [minuty]:

Cyfra 4 wskazuje moc generatora - 4KW
  • Poziom 9  
    Witam
    Czy jest osoba na forum która mi pomoże w podłączeniu gniazdek przy agregacie i wyprowadzeniu do normalnego stosowania(odpalam wkładam wtyczkę od urządzenia i działam) jakie bezpieczniki zastosować? Tzw esy czy sa wystarczające te które tam sa? Gdzie i jak podłączyć kable jestem średnio w tym temacie. Czy trzeba robić trzy wyjścia i na każdym bedzie 1,3 kw i np gdy mam kompresor 2,5kw to agregat nie da rady? Czy porostu jedno wyjście i szeregowo dwa czy trzy kontakty jeden es i ma śmigać wytłumaczy mi ktoś to dokładnie.
    Ja że ci wszystko, co należy wyłożył w post#6 . Instrukcja jest przeznaczona dla nauczania 18 letnich żołnierzy, które pierwszy raz zobaczyły ten agregat !
  • Poziom 9  
    Że co? Prosze jeżeli ktoś ma ochotę pomoc to bede wdzięczny
  • Poziom 18  
    Witam . Proszę zwrócić uwagé że napięcie 220 V otrzymujemy międzyfazowo !!! . W przypadku wpięcia do sieci TN-c oraz podłączania użądzeń z zabezpieczeniem w postaci zerowania ....będzie występować niebezpieczeństwo porażenia .....pozdrawiam...
  • Moderator Elektrotechnika
    roger33 napisał:
    Że co? Prosze jeżeli ktoś ma ochotę pomoc to bede wdzięczny

Kolega musi mieć multimetr by zmierzyć napięcie pomiędzy zaciskami ( 1/2/3) powinno być tam owe 380V .

ug40 napisał:
    W przypadku wpięcia do sieci TN-c oraz podłączania użądzeń z zabezpieczeniem w postaci zerowania ....będzie występować niebezpieczeństwo porażenia .....pozdrawiam...

Tak jak pisze kolega w żadnym wypadku nie podłączamy tego agregatu do sieci domowej gdy instalacja jest TN-C .
    Jeśli nikt z koleg nie może przeczytać instrukcję na rosyjskim, to przypominam - agregaty AB - 4 były 3 typów - AB - 4 - O/230 ( 4KW jednofazowe napięcie 230V ) . AB - 4 - T/230 ( 4KW trzech fazowe napięcie 230 V ) . AB - 4 - T/400 ( 4KW trójfazowe napięcie 400V ) .
  • Poziom 10  
    Czy jest możliwość takiego podłączenia AB-4-T/230 M1, aby na jednym gniazdku wyjściowym uzyskać 230V 4 KW.
    Dla agregatu АB4-Т/230M1 4kW to sumaryczna moc 3 faz. Napięcie 220V w tym agregacie otrzymujemy między fazami, a między każdą z faz i 0 - napięcie 127V. W tablicy jest wskazany maksymalny prąd dla 1 fazowych i 3 fazowych generatorów. Wojskowy AB-4 - Jak podłączyć 380V?I czy to możliwe?
  • Poziom 10  
    Czy to oznacza, że mogę korzystać np. z 230V 10A nie obawiając się o zbyt dużą różnicę obciążeń na poszczególnych fazach.
    Dla normalnego funkcjonowania trójfazowego generatora różnica mocy na różnych fazach nie musi przekraczać 20 - 25% . Do jednej fazy 3 fazowej elektrowni można podłaczyć konsumenci sumaryczną moc nie więcej 1/3 od nominalnej mocy elektrowni.