Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 I9100 - po odłączeniu ładowarki ładuje, komputer nie widzi

Łookasz 20 Kwi 2015 15:25 2556 2
  • #1 20 Kwi 2015 15:25
    Łookasz
    Poziom 1  

Witam,

mam problem z moim Galaxy SII. Otóż ok. tydzień temu podłączyłem SII do ładowarki (adapter kupiony na Allegro- najprawdopodobniej chiński 1A, 5V, kabel micro USB oryginalny Nokia). Po ok. 10-15min "wywaliło" mi ładowarkę i "korki". Ładowarka spaliła się i osmaliła gniazdko. Po tym ekscesie podłączyłem oryginalną ładowarkę Samsunga 0,7A, 5V i telefon normalnie się ładował.
    Od tego momentu bateria delikatnie spuchła, a telefon zaczął "wariować", reaguje z opóźnieniem na ładowarkę, po odłączeniu pokazuje przez jakiś czas informację o ładowaniu, mimo, że ładowarka jest odłączona, a po podpięciu do komputera, ten nie widzi telefonu tylko ładuje (takie same objawy jak przy sieciowej ładowarce). Ponadto bateria dużo krócej trzyma, a telefon po wyłączeniu cały czas pokazuje ładowanie i się resetuje.
    Wyczyściłem gniazdo USB, przeczyściłem styki, próbowałem na trzech różnych bateriach z trzech różnych "esdwójek" i sprawdziłem cztery ładowarki, na każdej to samo. Moja bateria w innych SII działa prawidłowo.
    Początkowo myślałem, że wina leży po stronie złącza USB, jednak przełożyłem ze sprawnego SII całą taśmę i dalej jest to samo (w drugim SII moja taśma z gniazdem działa poprawnie).
    Po podłączeniu ładowarki bez baterii w moim telefonie napięcie na stykach "+" i "-" tych co idą na baterię pokazuje 5V, a na ekranie pojawia się przekreślony kabelek. W sprawnym SII nic się nie pojawia na ekranie, napięcie na stykach "+" i "-" od baterii nic nie ma, tylko na tych obok pokazuje ok. 2,7V.

Podejrzewam, że gdzieś jest zwarcie, tylko gdzie? Co jeszcze mogę sprawdzić?

Przepraszam, że tyle się rozpisałem, ale chciałem dać jasny pogląd sytuacji.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

PS. na forum znalazłem kilka podobnych problemów, ale, albo nie było tam odpowiedzi, albo sugerowano wymianę taśmy ze złączem USB (co zrobiłem).

0 2
  • #2 24 Kwi 2015 21:53
    Simek1982
    Poziom 12  

Jesteś pewny że nowa taśma jest dobra?

0
  • #3 13 Maj 2015 22:05
    Parker25
    Poziom 14  

Nie miałem takiego przypadku, jedyne co mogę poradzić to przemierzyć od usb do zasilania na styku baterii porównując z drugim telefonem albo znaleźć schemat (cpkb.org) i sprawdzić przejścia.

0