Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie klawiatury przy pisaniu...

20 Kwi 2015 17:30 5475 21
  • Poziom 9  
    Witam

Jakiś czas temu kupiłam nową klawiature bo obecna przestała działać... niestety potem jeszcze jedną... Wszystkie trzy klawiatury w tym dwie nowe nie byly widziane przez komputer. Dopiero serwisant pogrzebał coś w BIOSie i klawiatura stała sie dla komputera widoczna... ale:

Od tamtego czasu gdy pisze szybko teskt na klawiaturze wystepuje co jakiś czas zawias w pisaniu. Objawia się to tym, ze nagle podczas pisania tekstu nie da sie pisać, dopiero jak dwa razy komputer wyda odgłos systemowy pozwala dalej pisać, potem znowu pika i znowu nie pisze a potem pika i pisze... a przy czestym przerywaniu pisania potrafi sie tak zrobic, że juz w ogole nic nie da sie pisac tylko po pikaniu sygnalu komputera wychodza tylko litery "śćążźół" i jedyne wyjscie by pisac to zresetowac komputer.

Zgłosiłam sprawe temu serwisantowi ktory robil mi z tym BIOSem ale umywa ręce, mówi, że to nie jego problem.

Prosze o pomoc, bo psychicznie juz wysiadam... nie moge emaila normalnie napisac przez to ciągłe pikanie komputera i przerywanie pisanie. Aby napisac ten post musialam pisac jak żółw by nie przerywało. Dzieje sie to tylko przy szybkim pisaniu na komputerze.

To wszystko się dzieje na tej i na dwoch innych nowych klawiaturach, wiec przypuszczam, że to nie wina klawiatury. Kiedys mialam cos podobnego ale inny serwisant grzebal coś w panelu uzytkownika, ale nie moge sie do tego Pana dodzwnic by dowiedziec sie jak to zrobic :(

Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    po pierwsze wejdź w anel sterowania w opcje jezyka i zobacz czy ustawiony masz polski programisty układ klawiatury, po drugie jaki masz system operacyjny i jaką ilość pamięci ram te opóxnienia mogą być spowodowane małą ilością ramu, bo najcżesciej tak się zdarza
  • Poziom 9  
    Tak jest Polski. System XP, 2Gb RAM. Wczesniej miałam 4GB RAM i to samo sie robilo.
    Tutaj nie chodzi tylko o opoznienia... raczej nazwałabym to zawiasami. Jesli podczas pisania system oddaje odgłosy pikania podczas zawieszania się tekstu a po paru zawieszeniach wydaje z siebie tylko znaki "ażśźćół".
    Kiedys ten inny serwisant wchodził coś w ustawienia skrótów i blokował przyciskiwanie mi czegos, ale kurcze nie pamietam i wtedy te objawy ustapily :(

Ogólnie moze to cos z płytą głowną, bo dzwięki w internecie dziwnie wydają odgłosy... gdy oglądam ipla strony WWW w przeladarce to strasznie szybko ludzie mówią, że nie idzie ich zrozumiec, tak jakby kasete sie przewijało... a gdy ta samą iple wlącze nie w przeglądarce tylko w aplikacji to głos juz normalnie chodzi.
    czesto nie widzi mi USB i czesto pokazuje błądsystemu na niebieskim tle i sie resetuje. Postawilam nowy system ale ciagle to samo sie dzieje. Wczesniej mowili, ze dysk, wymienilam i dalej to samo. Potem mowili karta graficzna, kupilam karte nowa i dalej to samo itd.
  • Użytkownik obserwowany
    a zasilacz w komputerze jaki jest zamontowany?
  • Poziom 9  
    Oj nie wiem, a jak to sprawdzic? Bo ja na sprzecie słabo sie znam, wszystko firma mi montowala. Zasilacz tez jest nowy i wczesniej na nim nierobily sie problemy z klawiaturą.

Ktos na innym forum doradzal mi, ze gdzies ustawia sie tempo odświezania, ktore ma wpływ na działnie klawiatury, ale nic z tego nie zrozumiałam :(

• Poziom 43  
    Panel Sterowania -> Klawiatura.
    Panel Sterowania -> Opcje ułatwień dostępu -> zakładka Klawiatura.
    @lespaul972 Co ma tutaj zasilacz do tego???
  • Poziom 9  
    sosarek ok ale co mialabym tam ustawic, jesli moglabym cie prosic o pomoc
  • Użytkownik obserwowany
    zasilacz ma to do tego, że jeśli jest szrotem z czarnej listy wiec pseudozasilaczem może powodowac nieprawidłowości działania komputera i niepoprawne przypisanie sygnałów ASCII

• Poziom 43  
    Opóźnienie i prędkość powtarzania - masz tam dodatkowo pole w którym możesz od razu sprawdzić działanie.
    W ułatwieniach dostępy wyłącz Klawisze trwałe(dodatkowo kliknij Ustawienia i sprawdź czy wszystko jest odznaczone).

Dodano po 55 [sekundy]:

lespaul972 napisał:
    zasilacz ma to do tego, że jeśli jest szrotem z czarnej listy wiec pseudozasilaczem może powodowac nieprawidłowości działania komputera i niepoprawne przypisanie sygnałów ASCII

Może jeszcze nie ma zaimplementowanych polskich znaków?
  • Poziom 9  
    sosarek zrobilam tak jak pisałes... w okienku w ktorym mozna sprawdzic działanie proby pisania okazuja sie ze nic sie tam nie da wpisac... a gdy zaznaczam mimo to funkcje i daje ZASTOSUJ to okazuje sie ze klawiatura wtedy w ogole nie dziala, w ogole nie da sie pisac. Dopiero jak odznaczylam funkcje moglam pisac. Byc moze tam tą czestotliwosc trzeba ustawic?
  • Użytkownik obserwowany
    kolego, opanuj emocje, ja tak samo jak i ty staram sie pomóc autorowi tego tematu.
    Każdy ma inne podejście poniewaz inne doświadczenie za sobą. Ty patrzysz czysto systemowo na ustawienia, ja poza układem lkawiatury nie podejrzewałm nic z tym związanego, jeśli okaze się ,że to tylko ustawienia skrótów i znaków to wporządku nie mówię że nie, jednak nie podważaj prawdopodobieństwa i tego, że słaby zasilacz może takie problemy równiez powodowac podobnie jak uszkodzony most. Zaś co jest powodem próbujemy tu dojść poprzez możliwe teorie i próbę ich potwierdzania.Także skup się na pomocy a nie na próbie obrazania mnie i pokazywania, że na pewno nie mam racji i gadam od rzeczy a ty jestes wspaniały i nieomylny, bo nie o to w tej rozmowie przecież chodzi ;)

• Poziom 43  
    Klawiatura PS/2 czy USB, przewodowa czy bezprzewodowa?
  • Poziom 9  
    dla mnie każda porada jest ważna, bo juz nie wiem co mam zrobic... a serwisanci tylko wykorzystują fakt, ze sie nie znam i ciągle wciskaja mi nowy sprzet :( a zmian zero :( Jeden na drugiego na siebie nadają, że ten sprzedaje używane czesci mówiąc, że nowe, a sie nie zna. Drugi zas mowi na nastepnego, że ten to cymbał, że udaje, że sie zna. Trzeci mówi, że wciśnięto mi zepsuta płyte i dysk oraz sprzedał nowe te elementy. Kolejny serwisant sprawdził dysk i płyte po czym powiedzial, że były sprawne a niepotrzebnie kupiłam nowe, to zaś wcisnął mi ten kości ramu a wczesniejsze kazal wyrzucic bo są niedopasowane. Tak walczyli z faktem, że wczesniej mi sie komputer zawieszał... owszem tak zrobili, że juz sie komputer nie zawiesza ale nie da sie pisac na klawiaturze bo ciągle "pik pik" kilka literek napisanych i znowu odgłos systemu "pik pik" kilka liter "pik pik" a potem dłuuuugie "piiiiiiiiiik" i tylko żałosne "ąśćłź".
    Znam sie na grafice komputerowej ale sprzet komputerowy to dla mnie jakas masakra :( juz nowy serwisant mi wciska ze płyta nowa która kupilam jest uszkodzona i powinnam kupic cały nowy skompletowany komputer u niego, zaczyna sie to robić żałosne, że próbują bezsilność i niewiedze kobiety wykorzystac.

Klawiatura na USB, wiecej informacji o klawiaturze nie wiem gdzie uzyskac

• Poziom 43  
    Opisane zjawisko wskazywało by generalnie na objaw przepełnienia bufora klawiatury, zmiana klawiatury na nieco lepszą może pomóc. Możesz też spróbować zmienić bufor na nieco większy z poziomu rejestru:
    Wpisz regedit.exe w menu start i wejdź:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Kbdclass\Parameters\KeyboardDataQueueSize
    Domyślna wartość to 64, zmień ja np na 92 ale nie zwiększaj na więcej niż 128 bo mogą być problemy. Po tym zamknij edytor rejestru i restart systemu.

Topan2 napisał:
    Klawiatura na USB, wiecej informacji o klawiaturze nie wiem gdzie uzyskac

Ma kabel? Jej model i producenta znajdziesz na naklejce pod nią.
  • Poziom 9  
    Zrobilam to właśnie zgodnie z instrukcją i dalej to samo :( ciągle tylko pika komputer i dalej wiesza sie pisanie :( co prawda nie tak często jak wcześniej, teraz dłuższe są odstepy między pikaniemi i wieszaniem się.
  • Poziom 9  
    Może to co napiszę będzie głupie ale pierwszą rzeczą jaką przyszło mi do głowy czytając ten temat były skoki napięcia w portach kontrolera bez zależności czy jest to PS2 czy USB. zwyczajnie może zwyczajnie przy odłączeniu klawiatury przez skok napięcia komputer nie wyrabia i się przycina...
  • Poziom 9  
    Można jaśniej, tak aby było to zrozumiałe dla blondynki?
  • Poziom 9  
    dokładnie chodzi o to:
    Możliwe, że zbyt mało lub zbyt dużo prądu dochodzi do złącza które obsługuje Twoją klawiaturę. Klawiatura jest na usb czy na takie okrągłe wejście?
  • Poziom 9  
    jeśli masz w komputerze przednie porty USB spróbuj przepiąć właśnie tam (jeśli masz dodatkowo czytnik kart sprawdź też w nim jeśli posiada złącze usb)
  • Poziom 9  
    nie posiadam przedniego... ale mam osobne złącze USB, niestety komputer nie chce mi klawiatury czytać nigdzie indziej niz z tyłu - i tak byl problem ze wczesniej w ogóle żadnej klawiatury komputer mi nie widzial. Teraz widzi klawiature ale te dziwne zachowania
  • Poziom 1  
    wystarczy wejśc w opcje klawiatury i wyłączyć funkcje klawiszy filtru