Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne zachowanie klawiatury przy pisaniu...

Topan2 20 Apr 2015 17:30 7692 21
    Topan2
    Level 10  
    Witam

Jakiś czas temu kupiłam nową klawiature bo obecna przestała działać... niestety potem jeszcze jedną... Wszystkie trzy klawiatury w tym dwie nowe nie byly widziane przez komputer. Dopiero serwisant pogrzebał coś w BIOSie i klawiatura stała sie dla komputera widoczna... ale:

Od tamtego czasu gdy pisze szybko teskt na klawiaturze wystepuje co jakiś czas zawias w pisaniu. Objawia się to tym, ze nagle podczas pisania tekstu nie da sie pisać, dopiero jak dwa razy komputer wyda odgłos systemowy pozwala dalej pisać, potem znowu pika i znowu nie pisze a potem pika i pisze... a przy czestym przerywaniu pisania potrafi sie tak zrobic, że juz w ogole nic nie da sie pisac tylko po pikaniu sygnalu komputera wychodza tylko litery "śćążźół" i jedyne wyjscie by pisac to zresetowac komputer.

Zgłosiłam sprawe temu serwisantowi ktory robil mi z tym BIOSem ale umywa ręce, mówi, że to nie jego problem.

Prosze o pomoc, bo psychicznie juz wysiadam... nie moge emaila normalnie napisac przez to ciągłe pikanie komputera i przerywanie pisanie. Aby napisac ten post musialam pisac jak żółw by nie przerywało. Dzieje sie to tylko przy szybkim pisaniu na komputerze.

To wszystko się dzieje na tej i na dwoch innych nowych klawiaturach, wiec przypuszczam, że to nie wina klawiatury. Kiedys mialam cos podobnego ale inny serwisant grzebal coś w panelu uzytkownika, ale nie moge sie do tego Pana dodzwnic by dowiedziec sie jak to zrobic :(

Pozdrawiam
    lespaul972
    User under supervision
    po pierwsze wejdź w anel sterowania w opcje jezyka i zobacz czy ustawiony masz polski programisty układ klawiatury, po drugie jaki masz system operacyjny i jaką ilość pamięci ram te opóxnienia mogą być spowodowane małą ilością ramu, bo najcżesciej tak się zdarza
    Topan2
    Level 10  
    Tak jest Polski. System XP, 2Gb RAM. Wczesniej miałam 4GB RAM i to samo sie robilo.
    Tutaj nie chodzi tylko o opoznienia... raczej nazwałabym to zawiasami. Jesli podczas pisania system oddaje odgłosy pikania podczas zawieszania się tekstu a po paru zawieszeniach wydaje z siebie tylko znaki "ażśźćół".
    Kiedys ten inny serwisant wchodził coś w ustawienia skrótów i blokował przyciskiwanie mi czegos, ale kurcze nie pamietam i wtedy te objawy ustapily :(

Ogólnie moze to cos z płytą głowną, bo dzwięki w internecie dziwnie wydają odgłosy... gdy oglądam ipla strony WWW w przeladarce to strasznie szybko ludzie mówią, że nie idzie ich zrozumiec, tak jakby kasete sie przewijało... a gdy ta samą iple wlącze nie w przeglądarce tylko w aplikacji to głos juz normalnie chodzi.
    czesto nie widzi mi USB i czesto pokazuje błądsystemu na niebieskim tle i sie resetuje. Postawilam nowy system ale ciagle to samo sie dzieje. Wczesniej mowili, ze dysk, wymienilam i dalej to samo. Potem mowili karta graficzna, kupilam karte nowa i dalej to samo itd.
    lespaul972
    User under supervision
    a zasilacz w komputerze jaki jest zamontowany?
    Topan2
    Level 10  
    Oj nie wiem, a jak to sprawdzic? Bo ja na sprzecie słabo sie znam, wszystko firma mi montowala. Zasilacz tez jest nowy i wczesniej na nim nierobily sie problemy z klawiaturą.

Ktos na innym forum doradzal mi, ze gdzies ustawia sie tempo odświezania, ktore ma wpływ na działnie klawiatury, ale nic z tego nie zrozumiałam :(
    sosarek

Level 43  
    Panel Sterowania -> Klawiatura.
    Panel Sterowania -> Opcje ułatwień dostępu -> zakładka Klawiatura.
    @lespaul972 Co ma tutaj zasilacz do tego???
    Topan2
    Level 10  
    sosarek ok ale co mialabym tam ustawic, jesli moglabym cie prosic o pomoc
    lespaul972
    User under supervision
    zasilacz ma to do tego, że jeśli jest szrotem z czarnej listy wiec pseudozasilaczem może powodowac nieprawidłowości działania komputera i niepoprawne przypisanie sygnałów ASCII
    sosarek

Level 43  
    Opóźnienie i prędkość powtarzania - masz tam dodatkowo pole w którym możesz od razu sprawdzić działanie.
    W ułatwieniach dostępy wyłącz Klawisze trwałe(dodatkowo kliknij Ustawienia i sprawdź czy wszystko jest odznaczone).

Dodano po 55 [sekundy]:

lespaul972 wrote:
    zasilacz ma to do tego, że jeśli jest szrotem z czarnej listy wiec pseudozasilaczem może powodowac nieprawidłowości działania komputera i niepoprawne przypisanie sygnałów ASCII

Może jeszcze nie ma zaimplementowanych polskich znaków?
    Topan2
    Level 10  
    sosarek zrobilam tak jak pisałes... w okienku w ktorym mozna sprawdzic działanie proby pisania okazuja sie ze nic sie tam nie da wpisac... a gdy zaznaczam mimo to funkcje i daje ZASTOSUJ to okazuje sie ze klawiatura wtedy w ogole nie dziala, w ogole nie da sie pisac. Dopiero jak odznaczylam funkcje moglam pisac. Byc moze tam tą czestotliwosc trzeba ustawic?
    lespaul972
    User under supervision
    kolego, opanuj emocje, ja tak samo jak i ty staram sie pomóc autorowi tego tematu.
    Każdy ma inne podejście poniewaz inne doświadczenie za sobą. Ty patrzysz czysto systemowo na ustawienia, ja poza układem lkawiatury nie podejrzewałm nic z tym związanego, jeśli okaze się ,że to tylko ustawienia skrótów i znaków to wporządku nie mówię że nie, jednak nie podważaj prawdopodobieństwa i tego, że słaby zasilacz może takie problemy równiez powodowac podobnie jak uszkodzony most. Zaś co jest powodem próbujemy tu dojść poprzez możliwe teorie i próbę ich potwierdzania.Także skup się na pomocy a nie na próbie obrazania mnie i pokazywania, że na pewno nie mam racji i gadam od rzeczy a ty jestes wspaniały i nieomylny, bo nie o to w tej rozmowie przecież chodzi ;)
    sosarek

Level 43  
    Klawiatura PS/2 czy USB, przewodowa czy bezprzewodowa?
    Topan2
    Level 10  
    dla mnie każda porada jest ważna, bo juz nie wiem co mam zrobic... a serwisanci tylko wykorzystują fakt, ze sie nie znam i ciągle wciskaja mi nowy sprzet :( a zmian zero :( Jeden na drugiego na siebie nadają, że ten sprzedaje używane czesci mówiąc, że nowe, a sie nie zna. Drugi zas mowi na nastepnego, że ten to cymbał, że udaje, że sie zna. Trzeci mówi, że wciśnięto mi zepsuta płyte i dysk oraz sprzedał nowe te elementy. Kolejny serwisant sprawdził dysk i płyte po czym powiedzial, że były sprawne a niepotrzebnie kupiłam nowe, to zaś wcisnął mi ten kości ramu a wczesniejsze kazal wyrzucic bo są niedopasowane. Tak walczyli z faktem, że wczesniej mi sie komputer zawieszał... owszem tak zrobili, że juz sie komputer nie zawiesza ale nie da sie pisac na klawiaturze bo ciągle "pik pik" kilka literek napisanych i znowu odgłos systemu "pik pik" kilka liter "pik pik" a potem dłuuuugie "piiiiiiiiiik" i tylko żałosne "ąśćłź".
    Znam sie na grafice komputerowej ale sprzet komputerowy to dla mnie jakas masakra :( juz nowy serwisant mi wciska ze płyta nowa która kupilam jest uszkodzona i powinnam kupic cały nowy skompletowany komputer u niego, zaczyna sie to robić żałosne, że próbują bezsilność i niewiedze kobiety wykorzystac.

Klawiatura na USB, wiecej informacji o klawiaturze nie wiem gdzie uzyskac
    sosarek

Level 43  
    Opisane zjawisko wskazywało by generalnie na objaw przepełnienia bufora klawiatury, zmiana klawiatury na nieco lepszą może pomóc. Możesz też spróbować zmienić bufor na nieco większy z poziomu rejestru:
    Wpisz regedit.exe w menu start i wejdź:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Kbdclass\Parameters\KeyboardDataQueueSize
    Domyślna wartość to 64, zmień ja np na 92 ale nie zwiększaj na więcej niż 128 bo mogą być problemy. Po tym zamknij edytor rejestru i restart systemu.

Topan2 wrote:
    Klawiatura na USB, wiecej informacji o klawiaturze nie wiem gdzie uzyskac

Ma kabel? Jej model i producenta znajdziesz na naklejce pod nią.
    Topan2
    Level 10  
    Zrobilam to właśnie zgodnie z instrukcją i dalej to samo :( ciągle tylko pika komputer i dalej wiesza sie pisanie :( co prawda nie tak często jak wcześniej, teraz dłuższe są odstepy między pikaniemi i wieszaniem się.
    gibek19992
    Level 10  
    Może to co napiszę będzie głupie ale pierwszą rzeczą jaką przyszło mi do głowy czytając ten temat były skoki napięcia w portach kontrolera bez zależności czy jest to PS2 czy USB. zwyczajnie może zwyczajnie przy odłączeniu klawiatury przez skok napięcia komputer nie wyrabia i się przycina...
    Topan2
    Level 10  
    Można jaśniej, tak aby było to zrozumiałe dla blondynki?
    gibek19992
    Level 10  
    dokładnie chodzi o to:
    Możliwe, że zbyt mało lub zbyt dużo prądu dochodzi do złącza które obsługuje Twoją klawiaturę. Klawiatura jest na usb czy na takie okrągłe wejście?
    gibek19992
    Level 10  
    jeśli masz w komputerze przednie porty USB spróbuj przepiąć właśnie tam (jeśli masz dodatkowo czytnik kart sprawdź też w nim jeśli posiada złącze usb)
    Topan2
    Level 10  
    nie posiadam przedniego... ale mam osobne złącze USB, niestety komputer nie chce mi klawiatury czytać nigdzie indziej niz z tyłu - i tak byl problem ze wczesniej w ogóle żadnej klawiatury komputer mi nie widzial. Teraz widzi klawiature ale te dziwne zachowania
    Shinoroth
    Level 4  
    wystarczy wejśc w opcje klawiatury i wyłączyć funkcje klawiszy filtru