Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WMP10: Do odtworzenia tego pliku wymagana jest licencja

RABA 23 Maj 2005 00:18 3868 15
  • #1 23 Maj 2005 00:18
    RABA
    Poziom 12  

Witam Wszystkich!Jak się domyślam korzystacie także z Windows Media Player 10. Czy też rzucacie epitetami gdy odtwarzana lista nagle się Wam zatrzymuje i otwiera strona microsoftu z textem:' Do odtworzenia tego pliku wymagana jest licencja...'? Czy wiecie w jaki spoób można wyłączyć 'to coś'? A co najdziwniejsze, odtwarzam muzykę głównie w Winampie 2.81, myślę że powodem jest albo WP10 albo winXP z SP2.Wczesniej miałem XP bez SP i było OK. Da się coś z tym zrobić?Pozdrawiam!

0 15
  • #2 23 Maj 2005 02:23
    elektryk
    Poziom 42  

RABA napisał:
    ' Do odtworzenia tego pliku wymagana jest licencja...'? Czy wiecie w jaki spoób można wyłączyć 'to coś'?
    Nie, dany utwór jest zaszyfrowany i potrzebny jest klucz z licencją żeby go odtworzyć.

0
  • #3 23 Maj 2005 17:18
    dexi
    Poziom 29  

Nie wiem dlacego, ale wszystkie pliki WMA po instalacji WinXP niestety są zaszyfrowane i potrzebna jest jakaś licencja. Gorzej, bo ja sam niestety nie wiem o jaką licencję chodzi. Miałem niezłą płytotekę (zgrywaną z orginalnych CD) i niestety skończyło się na tym, że musiałem jeszcze raz Rippować płyty. Jeśli jest taka możliwość radzę sprawdzać przed instalacją WinXP i poprawek, czy samego WMP 10, czy się nie ma takich plików i zgrać je do innego formatu (bardzo dobry jest OGG) lub spakować je RARem.

0
  • #4 23 Maj 2005 19:34
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

RABA napisał:
    ' Do odtworzenia tego pliku wymagana jest licencja...'

Czy to jest PEŁNY tekst komunikatu?

0
  • #5 23 Maj 2005 21:13
    dexi
    Poziom 29  

Nie. Czasem po prostu łączy ze stroną microsoftu!

0
  • #6 24 Maj 2005 15:01
    RABA
    Poziom 12  

w załączniku jest obraz komunikatu, ale gdy wszedłem we własciwości danej 'mp3' z rozszerzeniem *.wma to dziwne,ale nie był wybrany żaden odtwarzacz-zaznaczyłem winampa i ...jak narazie wsio hula. także trrochę dziwne, ale czyżby to było własnie i tylko to?no nic,zobaczymy,pozdrawiam!

0
  • #7 24 Maj 2005 23:20
    RABA
    Poziom 12  

to by było na tyle dobrego, tak jak myślałem, nic to nie dało, znó otwiera mi się ta stronka, czy naprawdę nie da się tego jakoś wyłączyć...np w rejestrach?

0
  • #9 25 Maj 2005 19:01
    tronic
    Poziom 14  

WItam,

Jeśli dobrze zrozumiałem to ripowałeś wszystkie plyty do formatu *.wma?
    Jakim programem?? Jesli MediaPlayerem to proawdopodobnie uczynił te pliki twoimi "prywatnymi", czyli nie da sie ich odtworzyć na innym kompie/Windowsie. Wczesniej działały bo MediaPlayer automatycznie w czasie ripowania utworzył twoją "prywatną" licencję i zapisał ją gdzieś na dysku. Po reinstalacji windowsa licencja sie gdzieś zapodziała (format c: ??) i MediaPlayer mysli że próbujesz otworzyć "prywatne" pliki na innym kompie.
    Kiedys trafiłem na program który potrafił usunąć to zabezpieczenie z plików wma ale nie jestem w stanie przypomnieć sobie jego nazwy.
    Najlepiej ripować do jakiegoś popularniejszego formatu np.: mp3, ogg.

0
  • #10 25 Maj 2005 20:28
    Artas
    Poziom 19  

Nie tylko pliki *.wma, *.wmv mają takie zabezpieczenia. Spotkać się można z nimi również w plikach *.asf :(

0
  • #11 26 Maj 2005 14:22
    RABA
    Poziom 12  

...no wlasnie, bed musial zmienic je na mp3 bo XPantySpy dzialal niedlugo,choc to bardzo mnie dziwi. Teraz nawet jak mam zaznaczone wszystkie opcje w tym programiku to i tak znow zatrzymuje mi sie winammp i otwiera...wrrr,no nic, pozostalo mi jedynie 'przerobic' je na inny format.Dzieki wszystkim za odzew,jesli jednak ktos by wiedzial jak to zlikwidowac bez rippowania to ...chetnie przeczytam. Pozdrawiam!

0
  • #12 26 Maj 2005 22:46
    tronic
    Poziom 14  

Mniej więcej w połowie tej strony: http://www.highat.typepad.com/
    jest tekst zaczynający się od:
    Napster Hack Part III
    i jest tam opisane w jaki sposób można przekonwertować pliki wma zabezpieczone DRM (licencją) na normalne mp3/wav.
    Nie jestem w stanie sprawdzić tej metody bo mam linuxa więc pozostawiam to innym.
    Istotna jest wersja programu Virtuosa. Musi być 5.0, w nowszych wersjach już poprawiono ten błąd ;P pozwalający na zdjęcie zabezpieczenia z wma.

0
  • #13 05 Wrz 2005 20:17
    PUCH
    Poziom 11  

Dobra rada: nie używać formatów windows-oskich!

0
  • #14 06 Gru 2005 23:32
    Dydzio
    Poziom 30  

Artas napisał:
    Nie tylko pliki *.wma, *.wmv mają takie zabezpieczenia. Spotkać się można z nimi również w plikach *.asf :(

WMV to młodszy brak ASF-a; ta sama struktura pliku, tylko kodeki nowsze... niestety, bo mimo poprawnego odtwarzania w systemie VirtualDub 1.3 twierdzi, że brak kodeka :( Normalne ASF otwiera bezproblemowo, o ile nie są uszkodzone.

0
  • #15 21 Mar 2006 13:19
    rakoczy42
    Poziom 18  

mam dokladnie to samo zrobilem sobie filmik w formacie wmv a teraz po formacie dysku c nie moge go juz odtworzyc choc jest to moj wlasny film ( z wakacji).prosze o pomoc .odwdziecze sie .wazne.

0